Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

WBC chce duel Joshua vs. Wilder. Brita by měl čekat Pulev, stále ho nahání Ortiz

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua vs. WilderPRAHA – Boxerský svět se může pomalu, ale jistě začít těšit na velké setkání dvou velkých chlapů. Prezident federace WBC Mauricio Sulejman pronesl, že udělá vše pro to, aby se v příštím roce setkali v jednom ringu Američan Deontay Wilder (38-0, 37 KO) a Brit Anthony Joshua (19-0, 19 KO).

Zatím hodně nejistá je situace kolem dvou nejlepších těžkých vah současnosti. Šampion WBC Deontay Wilder je stále v jednání s Kubáncem Luisem Ortizem (27-0, 23 KO). Jeho zástupci ale neustále tlačí na to, aby se levoruký obr utkal s mistrem světa IBF a WBA Anthonym Joshuou.

Ortiz totiž není jen číslem 2 ve federaci WBC, ale také povinným vyzývatelem WBA.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Chceme bojovat s Wilderem, ale už s titulem WBA v naší moci. Joshua se mu vyhýbá jako čert kříži, protože ví, že je to pro něj smrtelně nebezpečný soupeř. On i Hearn tvrdí, že je podepsáno s Pulevem, ale nic není jasné. Dostali ultimátum od WBA a to končí 3. září,“ řekl Boxingscene.com Jay Jimenez, promotér osmatřicetiletého Kubánce.

Ano, Hearn už několikrát pronesl, že jeho největší hvězda se utká na fotbalovém stadionu v Cardiffu s Pulevem (25-1, 13 KO), kterého dosud dokázal porazit pouze Ukrajinec Vladimir Kličko. A který je povinným vyzývatelem ve federaci IBF.

Jenže sám Pulev několikrát zopakoval, že o jednání nic neví a že o jeho budoucnosti jedná stáj Sauerland Event bez jeho vědomí. Zároveň ale dle všeho nakonec přece jen změnil svůj postoj, že potřebuje na přípravu 3 až 4 měsíce, a ve čtvrtek odpoledne pro bulharský deník TopSport.bg potvrdil, že pokud bude muset, s Joshuou se v říjnu utká.

„Jsem bojovník a budu bojovat. Byť komunikace se Sauerlandem rozhodně nefunguje tak, jak má, vyrazím za svým trenérem Ullim Wegnerem do Berlína, všechno probereme a případně se pustíme do přípravy. Nehodlám přijít o svoji šanci, nehodlám se na nic vymlouvat, to není můj styl. Jsem zvyklý bojovat a budu i tentokrát,“ řekl exkluzivně TopSport.bg.

Jelikož se nyní Hearn soustředí na páteční galavečer konaný v York Hall, dá se čekat, že se skutečně do pondělí žádných dalších novinek na toto téma nedočkáme. A že nejspíše na rozhodnutí WBA závisí i další jednání mezi Wilderem a Ortizem.

Ať tak, či onak, je jasné, že se souboj mezi Joshuou a jeho americkým protivníkem přiblížil. A poprvé o touze, aby se tak stalo, otevřeně pohovořil také prezident WBC Mauricio Sulejman.

„Uděláme všechno možné a nezbytné k tomu, aby se tento duel uskutečnil. Je to boj, který chtějí všichni vidět. Joshua je obrovskou atrakcí a pozitivním příkladem sportovce, stejně tak Wilder. Jsou to dva neporazitelní šampioni, je jasné, že by se měli utkat. Čas na setkání se přiblížil,“ řekl britskému Sky Sports Sulejman.

Oba týmy navíc mají v záloze ještě náhradní řešení, které by vyšachovalo ze hry Puleva i Ortize. Britská strana naznačila, že pokud nebude chtít Pulev přijmout podmínky, utká se Joshua s Kameruncem Carlosem Takamem (35-3-1, 27 KO), Hearn se navíc stále nevzdal snu o Wilderově ostrovním dvojboji – ještě před Joshuou mu nabízí duel s Dillianem Whytem (21-1, 16 KO).

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze