Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

WBA si dává na čas. Hanebné ukončení zápasu Madrimov-Soro ještě nevyřešila

  • Napsal Antonín Vavrda

Michel Soro prohrává s Israilem Madrimovem Během našlapaného předvánočního víkendu uplynulého roku se uskutečnil také galavečer v uzbeckém Taškenku, který vysílal v přímém přenosu streamingový gigant DAZN. Hlavní tahák mezi Israilem Madrimovem (8-0, 6 KO) a Michelem Sorem (35-3-1, 24 KO) ale vyvrcholil kontroverzním ukončením. To nyní prošetřuje komise federace WBA, jejíž eliminací v super velterové váze duel byl.

Jak už bývá u čtyřiatřicetiletého Francouze zvykem, bojoval na půdě favorita skvělý zápas. Ne nadarmo je Michel Soro považován za jednoho za nejvíce nedoceněných boxerů super velterové váhy, vždyť do 17. prosince 2021 jej porazili pouze dva muži – v roce 2012 tehdejší šampion WBO Zaurbek Bajsangurov, kterého poslal do počítání, o pět let později Argentinec Brian Carlos Castano.


DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:


Muž, který následně naprosto zaslouženě remizoval jak s Erislandym Larou, tak Jermellem Charlem, zdolal Sora až po obrovské bitvě 2-1 na body. A podobnou bitvu nabídl také souboj v Taškentu, kde se měl zrodit nový vyzývatel šampiona WBA, tedy Charla.

Po osmi kolech vedl domácí bijec 2-0 na body, u jednoho rozhodčího jen o kolo, takže nic, s čím by se v poslední třetině nedalo nic dělat. Jenže v závěru devátého kola Madrimov protivníkem viditelně otřásl a jal se ho dodělat. To se mu nakonec i povedlo, ringový Salvador Salva mezi oba vlétl a souboj odmával.

Na tom by nebylo nic podivného, Soro byl otřesen, pod velkým tlakem, ve dvojáka, bez odezvy, byť k tomu nebyl rozhodčím vyzýván. Což byla jedna z jeho chyb. Tou hlavní ale bylo, že ve chvíli, kdy začal Madrimovův tlak, skončilo kolo. Že gong neslyšeli boxeři se dá pochopit, že jej ale nezaznamenal Salva je problém. Stejně jako skutečnost, že časomíra na tuto skutečnost nezačala důrazněji upozorňovat.

V ringu se strhla mela, Soro i jeho zkušený trenér Abel Sanchez s verdiktem pochopitelně nesouhlasili. Neuspěli, a tak podal Sorův právník David Berlin protest k WBA. Už 21. prosince. Vedoucí komisí WBA Gary Shaw, bývalý to americký promotér, následně obě strany informoval, že po Novém roce se vedení federace sejde v Panamě a oznámí verdikt.

Ve hře jsou vlastně jen dvě možnosti. Buďto zůstane Madrimov vítězem a stane se povinným vyzývatelem, nebo se duel vyhlásí jako „No Contest“ a WBA nejspíše bude tlačit na jeho opakování. Ostatně to je také přání Francouzovy strany. To je také to, v co vyzývají fanoušci a také experti a novináři, za Sora nyní bojují například i autoři prestižního webu Boxingscene.com.

WBA ale toho má k řešení poněkud více, a tak zatím nerozhodla. Krom toho, že povyhlašovala všemožné ankety, tak mělo vedení na stole kontroverzi kolem zápasu Trevor Bryan vs. Manuel Charr. Tu ale na konci minulého týdne definitivně dořešila, tak se snad nyní dočká také Soro...

Na případnou odvetu mezi oběma rivaly je navíc dostatek času. V zámoří se totiž souběžně řeší druhý souboj mezi Charlem a Castanem, ze kterého má vzejít první držitel všech čtyř pásů v super velterové váze. A ten bude mít s hájením svých pásů hodně starostí, klidně se tak může stát, že vyzývatel WBA dojde na řadu až v roce příštím...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze