Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ward chce Bellewa, Bellew chce Warda. V Rockym se nepotkali, zaboxují si v reálu?

Bellew a Ward se již potkali ve filmu CreedBellew a Ward se již potkali ve filmu CreedPRAHA – Po druhém triumfu nad ruským rivalem Sergejem Kovaljovem (30-2-1, 26 KO) pronesl Američan Andre Ward (32-0, 16 KO), že by rád bojoval s kýmkoliv v křížové či dokonce těžké váze. A celkem ochotně a rychle se přihlásil Brit Tony Bellew (29-2-1, 19 KO). Dle všeho tak zadělal na hodně zajímavý souboj napříč vahami...

Přes 6,5 milionů dolarů zinkasoval třiatřicetiletý Ward za druhý – neméně sporný – triumf na ruským bijcem Sergejem Kovaljovem. Jenže tento souboj byl pro pořadatele dle všeho hodně ztrátový. Přes 4 tisíce fanoušků v aréně dostalo dle všeho volný vstup, z desetitisícové návštěvy tak své lístky platilo zhruba jen 6200 lidí.

VÍCE K TÉMATU:

Aby ne, když lístky stály od 105 do 1255 dolarů (na první duel byla cena 55 až 1055 dolarů). A příliš diváků ani nebylo ochotno za tento souboj platit. Zatímco první duel zakoupilo celkem solidních 165 tisíc lidí, druhý necelých 130 tisíc. To na bitvu nejlepších polotěžkých vah není rozhodně žádné exkluzivní číslo. Spíše naopak.

Ward, respektive jeho bohatý promotér Jay-Z, tak potřebují také něco sem tam vydělat. Byť slavný hudebník, jehož ženě Beyoncé se narodila pár dní před duelem Ward vs. Kovaljov dvojčata, rozhodně nedostatkem peněz netrpí.

A souboj napříč vahami se pro něj jeví daleko lukrativněji než případná těžká bitva s dalšími nebezpečnými vyzývateli z Východu – Arturem Beterbijevem, Alexandrem Gvozdikem, nebo šampionem WBC Adonisem Stevensonem. Stejně tak jako třetí duel s Kovaljovem.

„Není to proto, že bych se ho bál, ale prostě potřebuji novou výzvu, nové okolnosti. Ono je těžké bojovat proti soupeři a ještě proti systému na jeho půdě. On je neporažený, má silný tým v zádech, má silné promotéry s obrovským peněžním potenciálem, proti tomu je těžké bojovat,“ pronesl před pár dny čtyřiatřicetiletý Kovaljov, který by se měl v ringu objevit v listopadu.

Možná se tak stane ve stejnou dobu jako bude boxovat i Ward. „Andre má zájem bojovat s Tonym. Mluvil jsem o tom s jeho manažery a ti byli hodně vstřícní. Bavili jsme se ale o hodně dalších možnostech,“ pronesl promotér britské hvězdy současnosti Eddie Hearn. Muž, který ví, jak zajistit zápasu pořádný mediální zájem a také ho prodat. Přesně to, co nyní Američan přezdívaný „S.O.G.“ potřebuje.

„Se vší úctou je to skvělý bojovník, ale já už nejsem polotěžká váha, takže pokud se bude chtít utkat, pak v kříži, nebo v těžké. Jestli si chce zatančit v ringu, jsem připravený, ale pravidla budeme určovat my, stejně tak místo konání. Pokud se mnou chce bojovat, bude muset přijet do Anglie,“ vzkázal o uplynulém víkendu svého případnému příštímu soupeři Bellew.

Bellew a Ward ve filmu CreedBellew a Ward ve filmu Creed

„Ten zápas dává smysl po finanční i sportovní stránce. Ale je to pro nás lukrativnější než případná odveta s Davidem Hayem? Podaří se nám vydělat podobné peníze? To je otázka, která nás zajímá,“ přidal kouč šampiopiona WBC v křížové váze ve výslužbě kouč Dave Coldwell.

Ten tak připomněl, že společně čekají na vývoj kolem bývalého šampiona křížové i těžké váhy, kterého Bellew letos v březnu slavně knockoutoval v jedenáctém kole. Liverpoolská hvězda poté volala po souboji se šampionem WBC v těžké váze Deontayem Wilderem, který ale na výzvu nereagoval. A po Hearnovi nyní požaduje sedm milionů dolarů za případný duel s jeho jiným chráněncem – Dillianem Whytem (20-1, 15 KO).

Mladý britský promotér za velkou louži vzkázal, že se Wilder zbláznil (nabídka zněla na 4 miliony dolarů pro šampiona), bijce s jamajskými kořeny ale poslal na ostře sledovaný galavečer v Lincolnu v Nebrasce, kde si to o čtyři tituly v lehké velterové váze rozdají dva nejlepší bijci této váhové divize Terence Crawford (31-0, 22 KO) a Julius Indongo (22-0, 11 KO).

Na akci nebude chybět ani Bryant Jennings – nová akvizice stáje Top Rank Boba Aruma – a dá se očekávat, že by se mohl objevit i Wilder, případně jeho zástupci. Je jasné, že v zámoří se svým chráněncem bude i Hearn a jelikož se na galavečeru představí také Shakur Stevenson, kterého manažersky podporuje jeho vzdálený příbuzný jménem Andre Ward, je jasné, že i tito dva muži se potkají.

Dojednají tam velké podzimní šlágry, které svedou do jednoho ringu čtyři špičkové borce v duelech, jejichž vítězové by se mohli následně navíc utkat mezi sebou?

Mimochodem, je téměř jisté, že v případě promování bitvy Ward vs. Bellew, by se dalo navázat na loňský filmový snímek Creed. Možná už na to někteří pozapomněli, ale původně se měl výstřední Ricky Conlan alis Bellew utkat s neporaženým králem boxerského ringu napříč vahami Dannym Wheelerem, kterého ztvárnil právě Ward.

K souboji ale nedošlo, jelikož Conlan svého rivala napadl na vážení a zlomil mu čelist...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze