Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Vyděšený Foreman se schoval pod postel. Wilder: Duel s AJ může skončit KO obou

  • Napsal Antonín Vavrda

Deontay Wilder slaví / zdroj foto: Boxingscene.comDeontay Wilder slaví / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Má za sebou další, už 40. ničivý knockout. Američan Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) si dokázal velkolepé víkendové vítězství nad krajanem Dominikem Breazealem (20-2, 18 KO) náležitě užít. Emočně i slovně. Zároveň ale dokázal přidat i střízlivější pohled.

Za 137 vteřin bylo hotovo. Devátá obhajoba titulu světového šampiona WBC byla pro Wildera také tou nejrychlejší. Následná slova – nejen v ringu – byla opět v podání vítěze hodně rázná a sebevědomá.

DALŠÍ NOVINKY K WILDEROVI:

V jednu chvíli ale dokázal také zvážnět a ukázat, že o boxu skutečně přemýšlí, že přece jen před kamerami vystupuje tak trochu jinak, než jakým ve skutečnosti může být. Překvapivě tuto „střízlivost“ ukázal ve chvíli, kdy došlo na téma jeho souboje s britským rivalem Anthonym Joshuou (22-0, 21 KO).

„Víte porovnávat můžeme cokoliv. Ale na konci dne, až se oba dostaneme do ringu, tak nikdo neví, co se stane. Nemůžu říct, že ho knockoutuji. Stejně tak nemohu říct, že on knockoutuje mě. Musíme se jen soustředit na to, aby se tak stalo. A já věřím, že ten správný čas pro náš souboj přijde,“ poznamenal třiatřicetiletý rodák z Tuscaloosy.

Novináři si ale nedali pokoj a připomněli mu skutečnost, že Joshua s Breazealem boxoval před třemi lety sedm kol, on nyní nepotřeboval ani jednu celou tříminutovku.

„Tohle je hodně těžké. Vždycky říkáme, že styly dělají zápasy. A o ono to tak je. Některé styly na ty druhé neplatí a naopak. A Breazealův styl naopak mne dokonale vyhovoval. Každý, kdo se mnou vstoupí do ringu a má statickou hlavu, je pro ideální. Víš, jsem rychlejší a chytřejší, než si lidé myslí. Všichni si myslí, že se soustředím jen na pravou rukou, ale já v ringu využívám daleko více věcí. A s Breazealem jsem to dokázal,“ vysvětlil „Bronzový Bombardér“.

Zajímavě se o souboji Wilder – Breazeale rozpovídala legenda těžké váhy George Foreman, který tvořil v 70. letech minulého století hvězdný trojlístek s Muhammadem Alim a Joem Frazierem. Podobný trojlístek, jako nyní tvoří Wilder, Joshua a Tyson Fury (27-0-1, 19 KO).

„Udeřil ho tak tvrdě, že jsem běžel a schoval se doma pod postel. Moje žena se ptala, kam jdu a já ji odpověděl: Nechci, aby si přišel také pro mě. Je to knockoutér, opravdu živý knockoutér,“ řekl s trochou nadsázky nejstarší šampion těžké váhy všech dob.

„Je složité říct, zda je Wilder největším knockoutérem všech dob. Joe Louis byl největším boxerským klenotem na světě. Wilder ale vyvíjí neskutečnou sílu, ta jeho pravačka... Nikdy jsem nikoho takového neviděl. Myslím, že s ní by mohl pravděpodobně sundat kohokoliv – nezáleží na tom, zda mne, Mika Tysona, Joa Fraziera,“ pokračoval už vážnějším tónem.

„Jestli se on a Joshua potkají, bude to největší zápas těžké váhy historie. Opravdu, tohle bude větší a drtivější než cokoliv, co jsme dosud viděli,“ přidal ještě k tématu souboje, ve kterém by případně šlo všechny čtyři tituly v těžké váze.

„Tohle bylo pro Deontaye obrovské vítězství. Udělal, co měl, nyní je na Joshuovi, aby totéž předvedl 1. června v Madison Square Garden proti Andymu Ruizovi (32-1, 21 KO). Je to boj o dědictví a AJ si to moc dobře uvědomuje. Potřebuje tento střet zvládnout dominantním způsobem,“ řekl koneckonců i promotér britské hvězdy Eddie Hearn.

Dočkáme se tohoto velkého střetu, nebo si ještě půjdou oba svojí cestou a Joshua si střihne na podzim ostrovní šlágr s Furym? Za pár dní budeme chytřejší.

Mimochodem, dle všeho bude Wilder zápas Joshua – Ruiz sledovat z první řady pod ringem...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze