Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Poslední kolo nezvládl, Muhammad Ali v nemocnici zemřel. Bylo mu 74 let

  • Napsal Antonín Vavrda

Muhammad AliMuhammad AliPHOENIX (POSLEDNÍ AKTUALIZACE 10:50 HODIN) – Legendární boxer Muhammad Ali v noci na sobotu ve věku 74 let zemřel. U lůžka čtyřiasedmdesátiletého bijce se už v pátek začala scházet jeho rodina, o pár hodin později její mluvčí oznámil, že "Ten Největší" zemřel.

Běží přestávka mezi čtrnáctým a patnáctým kolem zápasu v Manile. V jednom rohu totálně vyčerpaný a téměř odevzdaný Muhammad Ali. Ve druhém Joe Frazier. Totálně zbitý, leč přesto odhodlaný bojovat dál.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jeho roh byl proti.

Ali vítězí v brutální bitvě na život a na smrt po ukončeném předposledním kole. Uběhlo jednatřicet let a „Ten Největší“ vstoupil do patnáctého dějství svého života. Rozhodujícího boje. Opět bojoval jako lev. Ale tentokrát nevyhrál.

 „Je blízko smrti, je to otázka pár hodin,“ zaznělo v pátek odpoledne amerického času z úst zdroje blízkého Aliho rodině. „Jeho žena Lonnie už začala zařizovat pohřeb,“ dodal agentuře AP.

„Ve chvíli, kdy se Muhammad Ali objeví v nemocnici, strhne se mediální šílenství,“ citoval následně Boba Gunella, mluvčího rodiny, Courier-Journal. Tato slova ostatně potvrzovala hospitalizace bijce narozeného pod jménem Cassius Clay loni v lednu. Už tehdy byl dle některých médií na pokraji smrti.

Ali ale dosud vždy všechno zvládl a během posledních 15 měsíců se objevil i dvakrát na veřejnosti. Zároveň je ale pravda, že kvůli vachrlatému zdraví zrušil plánovanou návštěvu Londýna k padesátiletému výročí jeho druhého souboje s Henrym Cooperem.

Už v pátek přiletěla do Phoenixu velká část rodiny muže, který od roku 1984 bojoval s Parkinsonovou chorobou (tedy v tomto roce mu byla diagnostikována, dle mnohých jí onemocněl již daleko dříve). Následně NBC zmíněný Gunnell potvrdil to, co celý svět očekával, ale zároveň se toho obával. Muhammad Ali zemřel.

„Ztratili jsme legendu, hrdinu a skvělého člověka,“ napsal následně na sociální sítě jeho krajan Floyd Mayweather, který se sám považuje za toho nejlepšího v historii díky čisté zápasové bilanci. Tuto noc ale na podobné handrkování nebylo místo. Kondolence Aliho rodině následně zaplavily twitter i facebook.

Je to necelých pět let, co do boxerského nebe odešel zmíněný rodák z Philadelphie Joe Frazier. Nyní za ním zamířil i jeho velký rival, aby mohli dokončit to své poslední kolo z Manily.

R.I.P.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze