Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Vl. Kličko: Fury je zjevně zase na drogách. Brit: Notorický lhář mě fakt nerozhodí

Kličko a FuryKličko a FuryLONDÝN – Hodně ataků musel v posledních dnech odhánět Brit Tyson Fury (30-0-1, 21 KO), který momentálně řeší svůj další duel (favoritem je Němec Agit Kabayel). A to, aniž by vstoupil do ringu. Během několika hodin se do něj opřeli dva nedávní soupeři – Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) i Vladimir Kličko (64-5, 53 KO).

O slovním průjmu amerického „Bronzového Bombardéra“ jsem vás už informovali. Jenže on se na adresu Fury rozpovídal také ukrajinský elegán, byť tentokrát tomu šel Brit naproti.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Federace WBC hodila na Twitter status, ve kterém se ptala, jak by si boxeři vedli éře Vitalije Klička, dlouholetého šampiona této organizace. A Fury reagoval okamžitě a po svém: „Rád bych ho také nakopal do jeho zadku.“

Zatímco starší z ukrajinského bratrského dua, který je momentálně v karanténě doma v Kyjevě, kde také řeší další politickou kariéru, nereagoval, mladší z dvojice – Vladimir – vlastně téměř okamžitě.

„Fanoušci, bohužel to vypadá, že Tyson Fury opět jede na drogách. Historie ukazuje, že to v jeho případě představují iracionální, sexistické a rasové výroky. Pravda je, že zadek mého bratra je pro něj jen fantazií. Kličko = utíkání a vyhýbání se odvetě. Raději mlč kámo,“ znělo v jeho komentáři pod statusem Furyho.

Nebylo to poprvé, co se oba poškádlili na sociálních sítích. Klička hodně žere nejen prohra s Furym, ale také skutečnost, že nikdy nedošlo na jejich odvetu, protože se z ní Brit vykroutil kvůli svým psychickým problémům a také holdování drogám a alkoholu. Obojím se snažil bojovat s bipolární poruchou.

Ve chvíli, kdy se vrátil, už byl Ukrajinec pro změnu definitivně sám v důchodu.

„Hele, s ním je to furt stejné. Je to podvodník a ješitný žárlivec. Podvodník, který dělal vždy vše pro to, aby vyhrál. U nás to začalo už tím, že fixloval s mojí vahou, která byla oficiálně nižší, než ve skutečnosti až tím vystrašil mého strýce (tehdy trenéra) Petera. Se měl ptal: ty nejíš? Já na to, že jím, že to není skutečná váha, a tak jsme se převážili a už to bylo tak, jak mělo,“ začal své výhrady vůči ukrajinské legendě, která bude možná už příští rok uvedena do Mezinárodní boxerské síně slávy.

„Můžeme pokračovat, v den zápasu si jdu zkontrolovat ring a je tam 30 centimetrů pěny navíc, byla to jako matrace z paměťové pěny, přitom dohoda byla jiná. Na tom jsem bojovat nemohl, přišel jsem si jako na Měsíci. Navíc mi Johnny Nelson ze Sky Sports řekl, že to je úplně stejná výplň, jakou má v Rakousku ve svém tréninkovém táboře,“ pokračoval. Dlužno dodat, že v kempu Klička byl v minulosti i Fury.

„No, a to nemluvě o tom, že ten chlap je o osm centimetrů menší než já, ale když jsme stáli vedle sebe, koukali jsme se skoro z očí do očí. Jsem mu i říkal, že má něco v botách, čemuž se on jen smál. Prostě se mě snažil rozhodit, protože věděl, že po dlouhé době boxuje s někým, komu je vše ukradené, pásy, ceny, slávy. Že bojuje proti někomu, kdo chce v ringu prostě a jednoduše vyhrát,“ řekl ještě s jedním zajímavým dovětkem.

Dovětkem, který se vlastně nyní dotýká také Wildera, který pro změnu jeho osočil z podvádění s rukavicemi. „Hele, v takových zápasech na to všichni extrémně dohlížejí, já s Kličkem dostal dva páry rukavic, které byly jako polštáře, měkké, aby mu neublížili. Zatímco já se tejpoval, šel otec do jeho šatny, aby zkontroloval jeho tejpování a on už to měl hotové? Fakt jsem to chtěl zabalit a odjet. Byl jsem outsider 10 ku 1 a on měl potřebu dělat tyhle věci?“ dodal.

Nepřímo tak naznačil, že sice lze s rukavicemi lehce manipulovat, ale ne v pozici vyzývatele, což byl Fury jak proti Kličkovi, tak v obou proti Wilderovi. A že by něco šlo přidat do rukavic, je v současnosti na podobné úrovni – s ohledem na některé podvody z minulosti – vlastně nemyslitelné. Minimálně na takové úrovni...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze