Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Tyson: Lidé milují legendy. Nejde jen o box, já bych chtěl vidět třeba Rodmana

  • Napsal Martin Kopunec

Kellerman a TysonKellerman a TysonLOS ANGELES – Bylo krátce po oznámení exhibičního souboje Mike Tyson (50-6, 44 KO) vs. Roy Jones Jr. (66-9, 47 KO), když prvně jmenovaného zazvonil v autě mobil a na druhé straně byl známý boxerský novinář Max Kellerman z ESPN. O čem si pánové povídali? To si můžete přečíst níže...

Max Kellerman: Muhammad Ali boxoval svoji poslední exhibici v roce 1989, měl 47 a vypadal jako starý muž. Ty máš o sedm let více než měl tehdy Ali, ale přesto se vracíš do ringu.

DALÍŠ NOVINKY Z RINGU:

Mike Tyson: Faktem je, že jsme oba žili rozdílným způsobem. Já jsem během své kariéry nedostal tolik úderů a od té doby, co jsem naposledy boxoval, žiju svůj život, nabral jsem nové zkušenosti a teď jsem opět zde. Myslím, že jsem se naučil starat o svoje tělo a mysl lépe než ostatní boxeři, kteří odešli do důchodu a pak se vrátili.

MK: Máš pravdu, většina lidí potvrdí, že ranaři jako jsi ty schytali v zápasech nebo při tréninku méně úderů než ostatní boxeři, ale zeptám se tě jinak. Jak moc vážně vstoupíš do zápasu ve chvíli, kdy začne první kolo. Co budeš zkoušet? Zkusíš Roye knockoutovat? Máš to nastavené tak, že jsi prostě Mike Tyson, anebo to bude spíše formou sparingu? Slyšel jsem správně, že na sobě nebudete mít helmy?

MT: Poslouchej, mám takový pocit, že pravidla v Kalifornii nám budou nakazovat mít na sobě ochrannou helmu. Jdeme předvést své schopnosti, a to jsou dovednosti boje. Maxi, řeknu ti, co jsem se naučil o boxu už jako mladý kluk. Když podepíšeš kontrakt k profesionálům, existuje neoficiální, nepsaná klauzule. Víš, jaká to je Maxi? V jakýkoliv moment během tréninku nebo zápasu můžeš zemřít.

MK: Když se začalo tvé jméno skloňovat s možným návratem, mnoho lidí napadl ihned Evander Holyfield. Ty a Roy budete boxovat 12. září v osmikolové exhibici. Ty jsi byl nejlepším boxerem napříč vahami v pozdních osmdesátkách, o šest, sedm let později to byl zase Roy Jones jr., který se napříč vahami dostal až k titulu v těžké váze. Koho dalšího bys ty osobně rád viděl opět ve hře?

Max Kellerman při práci s Jonesem po bokuMax Kellerman při práci s Jonesem po boku

MT: Poslouchej, kohokoliv, kdo má chuť a myslí si, že má na to, aby ještě něco ukázal, toho bych rád viděl. A nejen v boxu. Mluvím například o MMA, o basketbalu. Kdo by nechtěl vidět třeba Denise Rodmana proti někomu ve hře jeden na jednoho? Nebo Allena Iversona v souboji na jeden koš proti Penny Hardawayovi?

MK: Moje otázka zní, jak moc bude tahle exhibice v duchu WWE, v duchu velké šou pro diváky. Nebo snad uvidíme Mika Tysona být tím Mikem Tysonem?

MT: Na sto procent tam bude Mike Tyson, jakého znáte. Chci ale říct, že lidi podobné souboje legend chtějí vidět, protože máme větší fanouškovskou základnu než sportovci, kteří jsou nyní stále aktivní.

MK: Máš pravdu Miku, pořád jsi největší jméno v tomto sportu, lidi za tvůj zápas zaplatí, ať už si o něm myslí, co chtějí. Já za něj zaplatím také. Jenomže box není hra, speciálně pro člověka jako jsi ty. Když měl Muhammad Ali svoji exhibici, dělal různé šaškárny, ale to není tvůj styl. Rozezní se zvonek prvního kola a ty jsi nezastavitelný, to je tvůj styl.

MT: Přesně Maxi, nejsem typ bojovníka, co to bere v klidu. Neumím jinak bojovat. Nevím, jestli je s tím Roy smířený a ví do čeho jde.

MK: Jsem velmi šťastný že tě tady vidím, že jsi naživu a aktivní. Budu dělat všechno proto, abych co nejvíce propagoval tvůj návrat.

MT: Děkuji, děkuji moc, bratře. Jsem rád že jsem naživu a můžu být tady.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze