Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO TOP 5 boxerských taháků března dle Pb.cz: vládnou obři, nechybí Šour a Ducár

  • Napsal Antonín Vavrda

Briedis vs. Dorticos / zdroj foto: Boxingscene.comBriedis vs. Dorticos / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Zajímavý březen je před námi ve světě šestnácti provazů. A i díky tomu, že jsme český web, zařadili jsme tentokrát do výběru také dva české souboje. A pevně věříme, že alespoň jeden z dvojice Vasil Ducár – Pavel Šour se vrátí do vlasti s triumfem.

FRANK SANCHEZ (14-0, 11 KO) vs. JOEY DAWEJKO (20-7-4, 11 KO) – SOBOTA 7. BŘEZNA 2020, BROOKLYN, USA – desetikolový duel o volný titul WBC Severní Ameriky v těžké váze

Možná si na úvod trochu klepete na čelo, přece jen zrovna na tomto galavečeru jsou i v pořadí „větší“ zápasy, navíc bilance Dawejka není vůbec špičková. Jenže, dle autora je hlavní fight akce Kownacki – Helenius jasně dán, stejně jako Ajagba vs. Cojanu a Alfonso vs. Negron.

Naopak střet Sancheze s Dawejkem nabízí otevřenou bitvu. Sedmadvacetiletý Kubánec byl dlouhodobou domácí dvojkou či trojkou těžké váhy (ne supertíhy), dvě výhry ve WBSS se také počítají. Na těžkou váhu je hodně šikovný, rychlý (váží kolem metráku).

Podobný technik a „vyčůraný“ boxer je také Dawejko. Ten sice nemá takové amatérské zkušenosti, ovšem už je zajetý mezi profíky. Ano, zapsal už hodně proher, dlužno dodat, že pokaždé dokázal favority svým nepříjemným stylem potrápit (měří jen 178 cm, váží ale 115 kg), právě s ním zapsal na startu své profikariéry remízu Jarrell Miller.

POHLEDEM AUTORA: Výhra Sancheze 2-1 na body

ALEXEJ JEGOROV (10-0, 7 KO) vs. VASIL DUCÁR (8-2-1, 7 KO) – ČTVRTEK 12. BŘEZNA 2020, KAZAŇ, RUSKO – desetikolová bitva o kontinentální pás IBF/WBA v křížové váze

Ten duel zatím na BoxRec.com nenajdete, ovšem český chasník se jím už pochlubil. Stejně jako promotéři z RCC Boxing a „Světa boxu“. Co k němu dodat? Že česko-ruské bitvy vždy bavily, že navíc mají tuzemští bojovníci Rusům co vracet. Sparingpartner Ducára – Václav Pejsar – má za sebou čerstvou zkušenost, kdy by okraden o jasný triumf nad Dmitrijem Kudrjašovem.

Jegorov je na ratingu křížové váhy o pár stupínků výše a kvalitativně by měl být taktéž lepší. Minimálně po technické stránce. A to díky solidní amatérské kariéře, když už doma prohrával, tak to bylo s jistým Jevgenijem Tiščenkem a s tím prohrával kde kdo.

Ducár je podobně stavěný jako Jegorov, je tvrdý, silový, ale také umí prodat svoji šikovnost, což by nemuselo Rusovi chutnat. Přece jen u něj platí, že s techniky boxuje na body, tvrďáky ukončuje. „Znojemský pásek“ ale bude jistě na svého soupeře kvalitně připravený a jistě bude chtít oslavit triumfem nedávné narození potomka.

POHLEDEM AUTORA: Výhra Ducára (T)KO do 8. kola

ARTUR BETERBIJEV (15-0, 15 KO) vs. FAN-LUNG MENG (16-0, 10 KO) – SOBOTA 28. BŘEZNA 2020, QUEBEC CITY, KANADA – dvanáctikolová bitva o tituly WBC a IBF v polotěžké váze

Možná to je pro čínského levorukého bijce příliš kruté, ale v našem seznamu je tento střet jen pro to, že jde o dva světové pásy. Poté, co si Beterbijev po senzačním výkonu poradil s Ukrajincem Alexanderem Gvozdykem by si měl proti Mengovi pouze plnit povinnost šampiona, aby si uvolnil ruce pro větší a lukrativnější duely. Na druhou stranu, pokud by čínského leváka podcenil, mohl by na to doplatit, pořád se bavíme o čtvrtfinalistovi MS 2011 a olympionikovi z Londýna 2012.

POHLEDEM AUTORA: Výhra Beterbijeva (T)KO do 6. kola

HUGHIE FURY (23-3, 13 KO) vs. PAVEL ŠOUR (11-2, 6 KO) – SOBOTA 7. BŘEZNA 2020, MANCHESTER, VELKÁ BRITÁNIE – desetikolová bitva v těžké váze

Odložený duel v těžké váze, který hodně zajímá české fanoušky. Nelze se divit, mladší bratranec slavnějšího Tysona Furyho platí za šikovného, nepříjemného boxera, který rozhodně má co nabídnout. Ovšem zatím se mu to ve velkých zápasech, vyjma „prohry“ s Josephem Parkerem nepovedlo.

Box je navíc o stylech a paradoxně se dá říct, že vlastně v tomto střetu půjde o to, který z bojovníků ho vnutí soupeři, protože oběma by měl protivník vyhovovat. Fury je o něco vyšší, ale jen nepatrně. Šour se zaměřil v přípravě na sílu, ví, že aby měl šanci na úspěch, musí Brita poslat k zemi, protože bodový triumf bude v tomto případě nesmírně těžký. Ne-li nemožný.

POHLEDEM AUTORA: Výhra Furyho 2-1 na body

JUNIEL DORTICOS (24-1, 22 KO) vs. MAIRIS BRIEDIS (26-1, 19 KO) – SOBOTA 21. BŘEZNA 2020, RIGA, LOTYŠSKO – dvanáctikolová bitva o tituly IBF a WBC Diamond v křížové váze

Sice až 21. března, přesto se fanoušci konečně dočkají vítěze druhé série World Boxing Super Series ve střední váze. A dá se říct, že i jedničky této divize poté, co přešel do té těžké Alexander Usyk. Kdo jím bude?

Pětatřicetiletý Lotyš Briedis ukázal, že se umí připravit vlastně na všechno. Že umí být i velmi nečistým boxerem, pokud na to dojde. A opět bude mít v zádech svůj lid. Dorticos pak předvedl, že se zvládne oklepat z první prohry (navíc před limitem) profesionální kariéry, že zapracoval na kondici a že umí být trpělivý. Toť vše faktory, které mohou o sobotní noci 21. března hrát pro něj.

POHLEDEM AUTORA: Výhra Dorticose (T)KO do 11. kola

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze