Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO TOP 10: GGG, ani Wilder. Nejlepším neporaženým bijcům vládne malý Thajec

  • Napsal Vojtěch Šmahel

WanhengWanhengPRAHA – V dnešním čistě statistickém článku se podíváme na 10 boxerů, kteří se mohou pyšnit nejdelší kariérní neporazitelností. V případě shody s jiným bijcem v počtu vítězných zápasů rozhodl o zařazení knockoutový percentil.

Bojovníci jsou vybráni z prvním stovky napříč váhovými kategoriemi dle webu BoxRec.com.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

10. MÍSTO – LUIS ORTIZ (38 LET, KUBA, 28-0, 24 KO) – 80 PROCENT KO, TĚŽKÁ VÁHA

Desítku uzavírá Luiz „King Kong“ Ortiz, kterého čeká začátkem března souboj s hvězdným Američanem Deontayem Wilderem o titul mistra světa WBC. Ortiz je mnohými považován za nejlepšího možného vyzývatele a Wilder, kterého v našem článku také uvidíte, na své poměry tímto duelem velmi riskuje. 28 výher má na kontě také multi-šampion velterové váhy Keith Thurman, v jehož neprospěch hraje nižší KO percentil.

9. MÍSTO – JERMELL CHARLO (27 LET, USA, 30-0, 15 KO) – 50 PROCENT KO, LEHKÁ STŘEDNÍ VÁHA

Na devátém místě se umisťujeme šampiona WBC v lehké střední váze. Po přesunu Canela Alvaraze do váhy střední a ukončení kariéry Floyda Mayweathera nemá tato divize svého jednoznačného krále. Toho by měl sice vykrystalizovat souboj Erislandy Lara vs. Jarrett Hurd, nicméně pozadu nebude chtít být ani Charlo.

8. MÍSTO – REY VARGAS (27 LET, MEXIKO, 31-0, 22 KO) – 71 PROCENT KO, SUPER BANTAMOVÁ VÁHA

Celkem neznámý Mexičan je šampionem WBC v super bantamové váze. Po přesunu Kubánce Guillerma Rigondeauxe o dvě váhy výše pro souboj s Vasilem Lomačenkem chybí také této divizi jasný lídr. Vargas je typickým zástupcem mexické školy, hodně agresivní, rvavý, aktivní směrem dopředu. Na druhou stranu například tento styl by byl právě pro Rigondeauxe jako ušitý. Dočkáme se v budoucnu vzájemného střetu?

7. MÍSTO – TERENCE CRAWFORD (30 LET, USA, 32-0, 23 KO) – 72 PROCENT KO, VELTEROVÁ VÁHA

Pokud je u někoho rekord vytvořen uměle, pak u Terence Crawforda se v něm skrývají opravdu zajímavá jména. Jen za poslední dva roky dokázal sjednotit všechny pásy v lehkém velteru, když dokázal vybodovat Viktora Postola a knockoutovat Julia Indonga. Nyní ho čeká přesun do veltrové váhy a hned v prvním duelu ho narazí na neporaženého šampiona WBO Jeffa Horna. Porazí přemožitele Mannyho Pacquiaa a vybojuje titul mistra světa už ve třetí váhové kategorii?

6. MÍSTO – TERRY FLANAGAN (28 LET, V. BRITÁNIE, 33-0, 13 KO) – 39 PROCENT KO, LEHKÝ VELTER

Celkem nenápadně působí dnes již bývalý šampion organizace WBO v lehké váze Terry Flanagan. Ač se nejedná o nejznámějšího, ani nejpopulárnějšího britského bojovníka, do našeho výběru se dostal jako jediný. 14. dubna ho čeká přesun do váhy lehké velterové a souboj o uvolněný titul WBO proti neporaženému Američanovi Mauricemu Hookerovi. Uspěje a získá světový titul v další váze?

5. MÍSTO – GILBERTO RAMIREZ (26 LET, MEXIKO, 37-0, 25 KO) – 68 PROCENT KO, SUPER STŘEDNÍ VÁHA

 

Vytáhlý Mexičan je šampionem WBO v super střední váze. Titul získal v roce 2016, kdy nedal Němci Arthurovi Abrahamovi žádnou šanci. Od té doby se v ringu představil už třikrát, dvakrát slavil bodový triumf, naposledy Habiba Ahmeda knockoutoval v kole číslo šest. Dočkáme se jeho souboje s případným šampionem WBSS (World Boxing Super Series), nebo se Ramirez dostal do módu, ve kterém se bude snažit co nejdéle držet titul?

4. MÍSTO – MIKEY GARCIA (30 LET, USA, 37-0, 30 KO) – 81 PROCENT KO, LEHKÁ VELTEROVÁ VÁHA

Opět jeden z bojovníků, jehož bilance není jen a pouze dobrá práce promotéra. Garcia je jeden z nejlepších boxerů napříč všemi váhami a ve své bilanci má skalpy velmi zajímavých jmen. V posledním svém duelu vybodoval Adriena Bronera a nyní ho čeká souboj o titul IBF v lehkém velteru se Sergejem Lipinecem.

3. MÍSTO – GENNADIJ GOLOVKIN (35 LET, KAZACHSTÁN, 37-0-1) – 87 PROCENT KO, STŘEDNÍ VÁHA

Je to pár dní zpět, kdy byla ohlášena odveta s Canelo Alvarezem. Právě remíza s mexickou superstar je jediná malinká kaňka na bilanci muže s přezdívkou „GGG“. Golovkin je mnohými považován za jednu z nejlepších středních vah historie. Jeho knockoutová bilance a brada opravdu nemá v historickém měřítku příliš konkurence.

2. MÍSTO – DEONTAY WILDER (32 LET, USA, 39-0, 38 KO) – 97 PROCENT KO, TĚŽKÁ VÁHA

Je dost možné, že za necelé dva týdny z tohoto seznamu vypadne jedno ze dvou jmen. „Bronzového bombarďáka“ čeká totiž již zmíněný duel s Kubáncem Luisem Ortizem. Duel je hodně diskutovaný a na fanouškovských fórech zastiňuje i sjednocující souboj Joshua vs. Parker. Už 3. března si každopádně udělejte čas, přivstaňte a podívejte na jeden z nejzajímavějších soubojů těžké váhy posledních let.

1. MÍSTO – CHAYAPHON MOONSRI (32 LET, THAJSKO, 49-0, 17 KO) – 35 PROCENT KO, MINI-MUŠÍ VÁHA

Pokud by v tuto chvíli ukončil Moonsri kariéru, zařadil by se spolu s Rockym Marcianem na historické druhé místo za Mayweathera, který má ve svém čistém rekordu ještě o jednu výhru víc. Ve dvaatřiceti letech však má tento Thajec ještě ledacos před sebou. Šampion WBC bojuje v pravidelném intervalu a ač vítězí většinou na body, není o jeho triumfech příliš pochyb. Mimochodem, takový Julio Cesar Chavez Sr. prohrál až svůj 90. profesionální duel kariéry...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze