Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Saunders si řekl o Canela. A ten je pro, už spolu jednali, v řadě ale stojí další

Canelo vs. SaundersCanelo vs. SaundersPRAHA – Hodně zajímavé dění nabízí v současnosti světová scéna profesionálního boxu mezi střední až polotěžkou vahou. Klíčový hráč? Pochopitelně Mexičan Canelo Alvarez (53-1-2, 36 KO).

Drží pásy mistra světa ve třech vahách a všichni po něm touží. Kdo? Devětadvacetiletý Canelo Alvarez, který je mistrem světa WBA a WBC ve střední váze, pás WBA mu říká pane také ve váze super střední. V polotěžké pak od začátku listopadu vlastní titul federace WBO.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

On sám se zatím nerozhodl, ve které váze bude boxovat příště. A od toho se vše odvíjí. Stejně jako od toho, koho zajímavého mu domluví promotéři z Golden Boy Boxing a DAZN.

Šéfové streamingového giganta stále nejvíce touží po završení trilogie mezi Alvarezem a Golovkinem, prvně jmenovaný dokonce nemá problém s tím, že by se duel neuskutečnil čistě ve střední váze, ostatně ani on v ní neabsolvoval poslední duel (boxoval v catchweigh 1,5 kg nad limit střední váhy).

Jenže s tímto duelem dělá drahoty sám Canelo, který opakovaně tvrdí, že ho dvakrát porazil a nemá důvod s ním boxovat potřetí. Že s ním má bilanci 1 výhra – 1 remíza a že je tato neustále zpochybňována budiž jen poznámkou pod čarou.

Údajně stále existuje varianta, že by mexická hvězda zůstala v polotěžké váze a zkusila něco, od čehož ji mnozí odrazují – setkání s dalším Rusem, knockoutérem Arturem Beterbijevem (15-0, 15 KO), který naposledy rozebral na součástky Ukrajince Alexandra Gvozdyka a který v amatérech dvakrát porazil Sergeje Kovaljova, poslední to Alvarezovu oběť.

DAZN má pod smlouvou také šampiona WBO ve střední váze Demetria Andradeho (28-0, 17 KO).

Nejblíže Mexičanovi ale má ostrovní trojlístek: Billy Joe Saunders (29-0, 14 KO), Callum Smith (26-0, 19 KO) a John Ryder (28-4, 16 KO).

Smith s Ryderem si to rozdají tento víkend v Liverpoolu mezi sebou, ve hře bude pozice jedničky super střední divize a pásy WBA Super a WBC Diamond.

Saunders před jedenácti dny zvládl americký debut, když v jedenáctém kole knockoutoval Argentince Marcela Estebana Cocerese (28-1-1, 15 KO). Rozhodně ale nešlo o snadnou práci, v době ukončení duelu vedl jen těsně 2-1 na body (2x 96-94 a 94-96).

„Tohle nebyl výkon hoden Canela Alvareze, nebo Dannyho Jacobse, ale přijel jsem do USA před dní před zápasem a nesedlo mi to. Neměl jsem nic, co je potřeba k velkému výkonu. Ovšem pokud jste šampion, víte, kdy je potřeba do toho pořádně šlápnout. A já to dnes ukázal,“ okomentoval nečekané trápení s knockoutovou tečkou Saunders.

Pro toho přitom nešlo o první zámořskou zkušenost, jsou to dva roky, co uchvátil svým výkonem v kanadském Lavalu proti domácímu „střelci“ Davidu Lemieuxovi. Každopádně i tak Saunderse chuť na Alvareze nepřešla: „Pokud chce ukázat, že je skutečným šampionem čtyř vah, tak ať cinkne a domluvíme se. Nyní je správný čas na náš duel.“

A dle všeho jeho výzvu promotér Oscar de la Hoya vyslyšel, americký boxerský novinář Chris Mannix před pár dny přišel s informací, že obě strany začaly předběžná jednání. Času zatím mají dost, rodák z Guadalajary by měl boxovat příští duel až mexické oslavy o prvním květnovém víkendu.

Navíc, jak následně dodal promotér výše zmíněného britského dua Eddie Hearn, vše bude záviset od zmíněného ostrovního derby mezi Smithem a Ryderem. Je dost dobře možné, že vítěz této bitvy se střetne se Saundersem a až následná nezpochybnitelná britská jednička super střední váhy se postaví Canelu Alvarezovi.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze