Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Rozumný Holyfield: Mladý Ruiz mi před lety ukázal, že je čas ukončit kariéru

  • Napsal Antonín Vavrda

Holyfield vs. RuizHolyfield vs. RuizLOS ANGELES – Nejen o comebacku Mika Tysona (50-6, 44 KO) se momentálně mluví, byť se stále čeká na oficiální stanovisko. Do ringu se chce vrátit také jeho velký rival Evander Holyfield (44-10-2, 29 KO), ten ale opakovaně tvrdí, že jen kvůli exhibicím. A také vysvětluje proč.

Naposledy stál v ostrém zápase proti dánské legendě Brianu Nielsenovi, dlouholetému evropskému šampionovi v těžké váze. V květnu 2011 jej dokázal ukončit před limitem v desátém kole. Následně sám „The Real Deal“ toužil střetu s jedním z bratří Kličků, kteří to ale opakovaně odmítali.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Sám letos osmapadesátiletý Holyfield ale nyní přiznal, že už tehdy tušil, že se jeho boxerský čas v ringu naplnil. Stačilo málo.

Aby mu po tomto souboji zavolali lidé kolem mladičkého, jednadvadcetiletého Andyho Ruize Jr., který teprve startoval svoji profesionální kariéru.

„Tomu hošíkovi bylo devatenáct let a dokázal mě trefovat, jak se mu zachtělo. Víš, otevřelo mi to oči. Nikdy bys neměl setrvávat v ringu déle, než je vhodné. Ve chvíli, kdy nezvládneš porazit při sparingu někoho, koho bys měl technicky a zkušenostmi převyšovat, protože on je rychlejší, měl bys to zabalit. A já tehdy právě rychlostně ztrácel. Nestíhal jsem ho,“ řekl pro jeden menší web muž, který jako jediný vybojoval pozici absolutního šampiona v křížové i těžké váze.

„Jde o to, že bych nikdy nešel do zápasu, kdybych nevěděl, že jsem schopný vyhrát, že jsem schopný se bránit soupeři. A to samé vnímám i svých protivníků. A u něj jsem zjistil, že už se podobným nejsem schopný bránit,“ přidal na toto téma, než se rozpovídal ohledně svého plánované návratu.

„Tento názor mám stále, proto necítím na klasický zápas. Nikdy bych totiž nevlezl do ringu, kdybych nevěřil, že mohu vyhrát. U exhibice je to jiné, tam jdeš proti někomu, kdo je stejně starý, zkušený jako ty, oba víte, o čem to je, máte už rozum. Něco takového dává smysl,“ naznačil, že on rozhodně nebude hledat pro exhibiční duel nějakého mladého, nebo stále aktivního dravce.

A když už je řeč o Ruizovi. Ten vlastně ve stejnou dobu, jako vznikl rozhovor s Holyfieldem, oznámil návrat do tréninkového kempu. Podle ESPN Deportes se ex-mistr světa připravuje v Las Vegas za pomoci kondičního trenéra Jorgeho Capetilla, aby se vyhnul tomu, že naskočí do boxerské přípravy úplně od nuly tak, jako předloni, když startoval kariéru u Mannyho Roblese.

S tím se ale po prosincové prohře s Anthonym Joshuou rozešel a domluvil se na spolupráci s Eddym Reynosem, který připravuje řadu hispánských boxerů a který je hlavním koučem Canela Alvareze. Kvůli pandemii koronaviru se ale Ruiz s Reynosem ještě v ringu nepotkali a prvně jmenovaný chce být na toto setkání stoprocentně připravený, aby udělal co nejlepší dojem.

Andy RuizAndy Ruiz

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze