Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Obří fraška. Hammer a Wallisch boxovali dvakrát 4. kolo, vyhrál Rumun

Hammer (vpravo) vs. Wallisch / zdroj foto: internetHammer (vpravo) vs. Wallisch / zdroj foto: internetHAMBURK – Neskutečné scény nabídl galavečer EC Boxpromotion ve Sportovní hale v Hamburk. V taháku těžkých vah mezi Christianem Hammerem (24-5, 14 KO) a Michaelem Wallischem (19-1, 12 KO) se boxovalo čtvrté kolo dvakrát...

Dokonalá ukázka, jak může ringový totálně zmastit zápas. Na velké evropské scéně. Vždy jednatřicetiletý Rumun s německým pasem Hammer a o dva roky starší průšvihář Wallisch boxovali o kontinentální pás WBO!

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jenže zkušený Frank Michael Maass prostě a jednoduše neměl o sobotní noci svůj den. Ano, Wallisch nenastoupil do zápasu v ideální kondici, postupně až nečekaně rychle vadnul, přesto byl v úvodu čtvrtého kola naprosto nesmyslně odmáván poté, co si klekl po zjevné srážce hlavami.

Také ve chvíli, kdy Maass duel ukončil, šel Wallisch okamžitě na nohy a začal se vztekat. Oprávněně. A tak se začalo jednat, zatímco v ringu už byly oba týmy, Hammer ve svém rohu slavil.

Promotér Erol Ceylan, který mimo jiné stojí právě za Hammerem, zajistil, aby duel pokračoval. A jelikož k incidentu došlo v úvodu čtvrtého dějství, start do něj se opakoval. Oba rivalové tak odboxovali znovu čtvrté kolo, aby následovalo páté.

A ani to se neobešlo bez kontroverze. Zjevně unavený Wallisch se dostal hlavou relativně nízko – přičemž Hammer toho hodně pomohl – a ve chvíli, kdy se na něj vyvěsil, přidal úder do hlavy předkloněného soupeře. Navíc ve stejný okamžik komunikoval Němec s ringovým, který mu ukazoval, pokračuj dál.

Wallisch si vzápětí sedl do provazů a nechal se odpočítat. Konec a tentokrát již definitivní.

Bude ale zajímavé sledovat, jakou bude mít celý zápas dohru u Německé boxerské federace a také u WBO. V obou kontroverzních momentech Maass rozhodl sporně, respektive chybně. A Wallisch se může cítit oprávněně poškozen.

Další zápasy galavečera už proběhly bez problémů. Jubilejní 50. vítězství kariéry slavil bývalý šampion polotěžké váhy Jürgen Brähmer (50-3, 36 KO), který se v posledních letech věnuje už daleko více trenérské činnosti. Ostatně před dvěma měsíci už oslavil 40. narozeniny.

Triumf vybojoval také talentovaný Sebastian Formella (20-0, 10 KO) a překvapivě i Švéd Sven Fornling (15-1, 7 KO). Ten si hladce 3-0 na body poradil s domácí hvězdou Karem Muratem (32-4-1, 21 KO), bývalým mistrem Evropy a neúspěšným vyzývatelem o titul mistra světa.

VIDEO CELÉ PRVNÍ ČÁSTI ZÁPASU CHRISTIAN HAMMER VS. MICHAEL WALLISCH

VIDEO ZBYTKU ZÁPASŮ CHRISTIAN HAMMER VS. MICHAEL WALLISCH

 

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze