Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Největší šlágry září dle PB.cz: vládne bitva o krále střední váhy Canelo-GGG

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Canelo vs. GGGCanelo vs. GGGPRAHA – Dnešním video-článkem je zde opět rubrika, ve které vás každý měsíc zveme na pět z našeho pohledu nejzajímavějších duelů. A také zářijové nabídka bude hodně lákavá a znovu má náš seznam celkem jasného favorita. Nebo ne?

PŘEDCHOZÍ POZVÁNKY NA ŠLÁGRY MĚSÍCE:

5. JOSEPH PARKER (23-0, 18 KO) vs. HUGHIE FURY (20-0, 10 KO) – 23. ZÁŘÍ 2017, MANCHESTER, VELKÁ BRITÁNIE – O titul mistra světa WBO v těžké váze

Novozélanďana Josepha Parkera čeká druhá obhajoba jeho světového titulu a soupeřem mu bude další talent těžké váhy Hughie Fury.

Papírově se jeví coby favorit Parker, který je silovější, dynamičtější, a i vzhledem k amatérské kariéře zkušenější. Kohokoliv, kdo nosí jméno Fury ale není radno podceňovat. Teprve v době konání třiadvacetiletý Huhgie disponuje skvělou prací nohou, vynikajícím jabem a v ringu působí velmi vyzrálým dojmem. Navíc spolu s otcem Peterem bezpochyby vymyslí skvělý game-plane.

Sázkovým kancelářím a drtivé většině veřejnosti navzdory favorizujeme Furyho, kterému by mělo pomoci i domácí prostředí.

TIP AUTORA: Fury 3-0 na body

4. DAVID BENAVIDEZ (18-0, 17 KO) vs. RONALD GAVRIL (18-1, 14 KO) – 8. ZÁŘÍ 2017, LAS VEGAS, USA – O volný titul mistra světa WBC v super střední váze

Pokud jste dosud ani jednom z bojovníků neslyšeli, pak vězte, že minimálně o Davidu Benavidezovi ještě rozhodně uslyšíte. Tento dvacetiletý Američan s mexickými kořeny patří mezi největší talenty profesionálního boxu. Jeho ofenziva a kombinace jsou neuvěřitelné. V jeho věku se mu v tomto ohledu vyrovná málokdo, a to i v historickém měřítku. Nyní ho čeká první souboj o světový titul, do kterého vstupuje proti nebezpečnému rumunskému náhradníkovi coby velký favorit.

TIP AUTORA: Benavidez TKO do 6. kola

3. ČTVRTFINÁLOVÉ SOUBOJE WORLD BOXING SUPER SERIES (WBSS) V KŘÍŽOVÉ VÁZE

Bylo opravdu těžké určit, jaký ze třech naplánovaných duelů do našeho seznamu zařadit a jaký naopak nikoliv. A tak se zmíníme o všech.

ALEXANDER USYK (12-0, 10 KO) vs. MARCO HUCK (40-4-1, 27 KO) – 9. ZÁŘÍ 2017, BERLÍN, NĚMECKO – O titul mistra světa WBO v křížové váze

Pravděpodobně nejjednoznačnější čtvrtfinále. Huck relativně nízkému věku navzdory pomalu, ale jistě upadá, zatímco Usyk právoplatně drží post nasazené jedničky této váhy i WBSS. Vzhledem k ofenzivním dovednostem se dá očekávat, že Usyk vyhraje před limitem.

TIP AUTORA: Usyk TKO do 8. kola

MAIRIS BRIEDIS (22-0, 18 KO) vs. MIKE PEREZ (22-2-1, 14 KO) – 30. ZÁŘÍ 2017, RIGA, LOTYŠSKO – O titul mistra světa WBC v křížové váze

V dalším, tentokrát velmi otevřeném čtvrtfinále se střetne Briedis s Perezem. Kubánec vypadá na jednu stranu fantasticky, na druhou stranu nebyly jeho schopnosti v kříži doposud vůbec prověřeny. Nedopadne jako Eddie Chambers, pro kterého znamenal návrat do kříže počátek konce jeho kariéry?

Perez, když odmyslíme debakl s Povětkinem, se prezentoval v těžké váze velmi slušně a pokud naváže na formu z let 2013-2014, může zatopit komukoliv. Briedis na svojí šanci čekal dlouho a když ji konečně dostal, výhrou nad Huckem vybojoval titul WBC a je jisté, že přijde do turnaje skvěle připraven.

TIP AUTORA: Briedis 3-0 na body

YUNIER DORTICOS (21-0, 20 KO) vs. DMITRIJ KUDRJAŠOV (21-1, 21 KO) – 23. ZÁŘÍ, SAN ANTONIO, USA – O titul mistra světa WBA v křížové váze

Tento souboj nabídne střetnutí dvou největších knockoutérů ze špičky této váhy. Levý hák Kudrjašova lze považovat za jeden z nejlepších, který současný profesionální box nabízí. Na druhou stranu je zranitelný v defenzivě, kromě levého háku a úderové síly obecně nemá pak příliš co nabídnout, čehož by univerzálnější Kubánec mohl a měl využít. Ruské „Kladivo“ by zároveň mohlo mít problémy, pokud se duel protáhne do pozdějších kol.

TIP AUTORA: Dorticos TKO do 10. kola

2. WISAKSIL WANGEK (43-4-1, 39 KO) vs. ROMAN GONZALEZ (46-1, 38 KO) – 9. ZÁŘÍ 2017, CARSON, USA – O titul mistra světa WBC v super muší váze

Roman Gonzales byl pro mnohé nejlepším bojovníkem bez rozdílu vah a jeho rekord 46-0 byl fantastický. Neuvěřitelnou senzaci, kterou letos opravdu těžko něco překoná, pak byla jeho březnová porážka s Wangekem. Nyní přichází čas okamžité odvety, a i tentokrát je favorit jasný – Gonzalez, který Thajce v prvním setkání dost možná podcenil. Pokud by se opakovala úžasná ofenzivní bitka, jako v prvním duelu, zlobil by se málokdo.

TIP AUTORA: Gonzalez TKO do 4. kola

1. GENNADIJ GOLOVKIN (37-0, 33 KO) vs. SAUL ALVAREZ (49-1-1, 34 KO) – 16. ZÁŘÍ 2017, LAS VEGAS, USA – O tituly mistra světa WBC, WBA, IBF a IBO ve střední váze

Po několika letech nahánění se Golovkin konečně dočkal souboje s Alvarezem. Tento duel je z čistě boxerského hlediska jednoznačný zápas roku. Jak čas pomalu plynul, šance Alvareze se zvyšovaly a nyní to je opravdu duel 50 na 50.

Bookmakeři favorizují Golovkina, velká část odborné veřejnosti se však staví na stranu sedmadvacetiletého Mexičana, kterému by v případě bodového rozhodnutí mohli opět pomoct bodoví rozhodčí. Kazach naopak v posledním souboji s Jacobsem ukázal, že by kvalitativně mohl pomalu v pětatřiceti letech vadnout.

TIP AUTORA: Golovkin TKO do 10. kola

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze