Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Největší šlágry února 2018 dle Pb.cz: měsíc ve znamení boxerské Ligy mistrů

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Groves vs. Eubank Jr.Groves vs. Eubank Jr.PRAHA – Tak jako v loňském roce, tak i v tom novém vám přinášíme tradiční měsíční přehled toho nejzajímavějšího, co nás bude mezi šestnácti provazy čekat.

Leden nám hodně pozvolna rozjel rok 2018. Únor se pak nese ve znamení dvou velmi atraktivních duelů v boxerské Lize mistrů – World Boxing Super Series (WBSS) – a měl by být velmi příjemným předskokanem pro březen, který očekávají především fanoušci těžké váhy.

PŘEDCHOZÍ POZVÁNKY:

Jaké duely se dostaly do našeho TOP5 pro nejkratší kalendářní měsíc roku?

5. DAVID BENAVIDEZ (19-0, 17 KO) vs. RONALD GAVRIL (18-2, 14 KO) – 17. ÚNORA, LAS VEGAS, USA – O titul WBC v super střední váze

Okamžitá odveta, ve které bude ve hře pás WBC v super střední váze budí velké emoce. Když se oba utkali v září loňského roku poprvé, zvítězil favorizovaný Benavidez zaslouženě, byť překvapivě 2-1 na body.

Mladý, jednadvacetiletý talent, byl ve dvanáctém kole poprvé v kariéře počítán, přesto dominoval svoji silou a šikovností. O deset let starší chráněnec Floyda Mayweathera ale svým výkonem překvapil a díky síle svého manažera má šanci na pomstu.

TIP AUTORA: Výhra Benavideze TKO do 10. kola

4. DANNY GARCIA (33-1, 19 KO) vs. BRANDON RIOS (34-3-1, 25 KO) – 17. ÚNORA 2018, LAS VEGAS, USA – Finální eliminace WBC ve velterové váze

Američan Danny Garcia si to v polovině měsíce rozdá na stejném galavečeru jako se představí Benavidez a Gavril v hodně zajímavém a hlavně prestižním souboji s krajanem Brandonem Riosem. Populární „Bam Bam“ Rios se loni vrátil z boxerského důchodu a po zahřívací výhře nad Aaronem Herrerou v sedmi kolech chce nyní překvapit Garciu, čímž by výrazně promíchal kartami ve velteru.

Pro devětadvacetiletého bývalého šampiona lehkého velteru a velteru se jedná o první zápas od loňské těsné prohry s Keithem Thurmanem, která určila momentálního krále této nabité divize. Potvrdí se papírové předpoklady a bude Garcia slavit výhru, čímž by si zajistil odvetu se svým dosud jediným přemožitelem?

TIP AUTORA: Výhra Garciy RTD do 9. kola

3. WISAKSIL WANGEK (44-4-1, 40 KO) vs. JUAN FRANCISCO ESTRADA (36-2, 25 KO) – 24. ÚNORA 2018, IGLEWOOD, USA – O titul WBC v super muší váze

Kometa loňského roku Wisaksil Wangek se střetne s Juanem Franciscem Estradou. Vzhledem ke stylům obou boxerů nás čeká bezesporu atraktivní podívaná. Sedmadvacetiletý Mexičan Estrada, který naposled padl před více než pěti lety, se může touto případnou výhrou okamžitě vyšvihnout mezi elitu napříč všemi vahami.

Do ní katapultovaly jeho o čtyři roky staršího rivala dvě loňské výhry nad fenomenálním Nikaragujcem Románem Gonzálezem. Právě do setkání s Wangekem neporazitelný talent z Nikaraguy je posledním přemožitelem Mexičana.

TIP AUTORA: Výhra Wangeka 3-0 na body

2. MURAT GASSIJEV (25-0, 18 KO) vs. JUNIER DORTICOS (22-0, 21 KO) – 3. ÚNORA 2018, SOČI, RUSKO – O tituly IBF a WBA v křížové váze

O postup do finále boxerské Ligy mistrů v křížové váze, kde již čeká Ukrajinec Alexander Usyk, a dva světové tituly si to rozdají Murat Gassijev – šampion IBF – a Junier Dorticos – držitel pásu WBA. V tomto duely mají šanci oba. A ač je sázkovými kanceláři favorizovaný Gassijev, má Dorticos dostatečné dovednosti, aby uspěl.

Oba borci disponují velmi silnými údery. Gassijev je momentálně považovaný za jednoho z nejlepších body-puncherů na světě, oproti tomu Dorticos disponuje pravděpodobně nejlepším crossem, který křížová váha nabízí. Dorticosův styl je hodně založený na otevřeném pojetí boje a dá se očekávat, že to na svého ruského soka zkusí hned od začátku.

TIP AUTORA: Výhra Gassijeva 3-0 na body

1. GEORGE GROVES (27-3, 20 KO) vs. CHRIS EUBANK JR. (26-1, 20 KO) – 17. ÚNORA 2018, LONDÝN, VELKÁ BRITÁNIE – O tituly WBA (Super) a IBO v super střední váze

Velké, předem vyhypované ostrovní derby a pro mnohé předčasné finále WBSS v super střední váze obstarají George Groves a Chris Eubank Jr. Souboj by měl být po všech stránkách vyrovnaný. Oba borci jsou na vrcholu sil.

Osmadvacetiletý Eubank je rychlejší, dynamičtější. O rok starší Groves je naopak úderově i fyzicky silnější a bude mu hrát do karet i fakt, že je přirozená super střední váha a v této divizi má i více zkušeností.

TIP AUTORA: Výhra Eubanka 2-0 na body

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze