Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Největší šlágry srpna dle PB.cz: Nejvíce láká Crawford a neznámý Indongo

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Crawford vs. IndongoPRAHA – Dnešním video-článkem je zde opět rubrika, ve které vás každý měsíc zveme na pět z našeho pohledu nejzajímavějších duelů. A také srpnová nabídka bude hodně lákavá a opět po měsíci má jasného favorita.

PŘEDCHOZÍ POZVÁNKY:

5. ŠINSUKE YAMANAKA (27-0-2, 19 KO) vs. LUIS NERY (23-0, 17 KO) – 15. SRPNA 2017, KJÓTÓ, JAPONSKO – O titul mistra světa WBC v bantamové váze

Špičkový souboj dvou elitních bojovníků nám nabídne v našich luzích a hájích nepříliš známá bantamová váha. Na jedné straně bude domácí šampion WBC Yamanaka a na straně druhé taktéž neporažený Mexičan Luis Nery, který je ve dvaadvaceti letech považován za jeden z největších divizních talentů. Připíše si cenný skalp o dvanáct let staršího japonského bojovníka? Oba rádi bojují směrem dopředu, oba boxují v otočeném gardu. Rozhodně nás čeká hodně napínavý duel.

TIP AUTORA: Yamanaka 3-0 na body

4. MIGUEL COTTO (40-5, 33 KO) vs. YOŠIHIRO KAMEGAI (27-3-2, 24 KO) – 26. SRPNA 2017, CARSON, USA – O volný titul WBO v lehké střední váze

Po relativně dlouhé pauze se mezi šestnáct provazů vrací portorická legenda Miguel Cotto. Soupeřem v boji o uvolněný titul WBO v lehké střední váze bude už šestatřicetiletému veteránovi nepříliš známý Japonec Yošihiro Kamegai, které je jen o dva roky mladší. Potvrdí se papírové předpoklady a prokáže Cotto, že ještě nepatří do starého železa, nebo budeme svědky prvořadé senzace?

TIP AUTORA: Cotto TKO do 6. kola

3. VASIL LOMAČENKO (8-1, 6 KO) vs. MIGUEL MARRIAGA (25-2, 21 KO) – 5. SRPNA 2017, LOS ANGELES, USA – O titul mistra světa WBO v super pérové váze

„Boxer z jiné dimenze“ Vasil Lomačenko se vrací do ringu 5. srpna, kdy ho čeká Kolumbijec Miguel Marriaga. Papírově by se mělo jednat o jeden z nejlehčích profi-duelů hvězdného Ukrajince, který už výkonnostně převyšuje i současnou super pérovou váhu a pomalu se spekuluje o jeho dalším posunu. Další slova k tomuto duelu jsou zbytečná a jediná otázka zní: Jak dlouho bude Marriaga vzdorovat pro mnohé nejlepšímu bojovníkovi dnešní doby?

TIP AUTORA: Lomačenko TKO do 6. kola

2. FLOYD MAYWEATHER (49-0, 26 KO) vs. CONOR MCGREGOR (debut) – 26. SRPNA 2017, LAS VEGAS, USA – Netitulový dvanáctikolový duel v lehké střední váze

Původně jsme tento duel do našeho výběru zařadit vůbec nechtěli. Nicméně, pokud se v ringu představí nejlepší bojovník poslední dekády a jeden z nejlepších bojovníku všech dob ve svém padesátém profesionální kariéry, kterým může přepsat historii, je vlastně jedno, kdo bude v druhém rohu.

Jediná šance Ira na výhru je „lucky punch“ v úvodu duelu. Na druhou stranu si však na čtyřicetiletého Američané nepřišli boxerští „střelci-specialisté“, takže je otázka, proč by se to mělo povést McGregorovi. Ano, Floyd sice nemládne, ale jeho technické umění bude tomu soupeřovu na míle vzdáleno.

Řečeno trošku jinak, kolikrát ze 100 pokusů by Roman Šebrle (desetibojař) přehodil v oštěpařském souboji Jana Železného (specialistu)? Ano, maximálně jednou, pokud by Železný přešlápl, nebo udělal jinou nepochopitelnou chybu. Pokud by ale šel pokaždé „na jistotu“, Šebrle by neměl nárok. A stejné je to v případě souboje Mayweather vs. McGregor.

TIP AUTORA: Mayweather TKO do 11. kola

1. TERENCE CRAWFORD (31-0, 22 KO) vs. JULIUS INDONGO (22-0, 11 KO) – 19. SRPNA 2017, LINCOLN, USA – O tituly WBC, WBA, WBO a IBF v lehké velterové váze

Lehký veltr bude mít šampiona ověnčeného všemi pásy světových TOP organizacích. O tom, zda-li to bude Terence Crawford, nebo Julius Indongo se rozhodne 19. srpna. Ač Indongo dokázal drtivě knockoutovat Trojanovskiho a s přehledem vybodoval Burnse, vstupuje do tohoto duelu jako jasný outsider. Crawford je komplexní boxer bez výrazné slabiny. Indongův styl je založený na pohybu a rychlosti, ale ani v tom by neměl Crawforda převyšovat.

TIP AUTORA: Crawford TKO do 9. kola

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze