Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Největší šlágry srpna 2019 dle Pb.cz: skvělý Lomačenko je tentokrát až druhý

  • Napsal Antonín Vavrda

Yarde vs. Kovaljov / zdroj foto: reproYarde vs. Kovaljov / zdroj foto: reproPRAHA – Je zde začátek dalšího měsíce a s ním i náš tradiční výhled největších taháků boxerského ringu příštích čtyř týdnů. A skutečně se bude nač dívat. Ostatně, posuďte sami.

PŘEDCHOZÍ POZVÁNKY:

5. ALEXEJ PAPIN (11-0, 10 KO) vs. ILUNGA MAKABU (25-2, 24 KO) – 24. SRPNA 2019, ČELJABINSK, RUSKO – O titul WBC Silver v křížové váze

Souboj v křížové váze mezi Rusem Alexejem Papinem a kožským knockoutérem Ilungou Makabuem je velmi očekáván. Afričan se v červnu na ruské půdě prezentoval velmi kvalitním výkonem, když v krásném souboji přetlačil domácího ranaře Dmitrije Kudrjašova a nyní stojí před výzvou v podobě neporaženého Papina.

Pro toho bez diskuze se bude jednat o dosud největší kariérní test v boxerském profeisionálním ringu. Oba disponují vysokým KO percentilem, a tak se dá očekávat opravdu velmi otevřený duel, který může skončit prakticky jakkoliv a kdykoliv.

TIP AUTORA: Výhra Makabua TKO do 7. kola

4. HUGHIE FURY (23-2, 13 KO) vs. ALEXANDER POVĚTKIN (34-2, 24 KO) – 31. SRPNA 2019, LONDÝN, V. BRITÁNIE – Dvanáctikolový netitulový duel

V hlavním předzápase galavečera #LomaCampbell se představí domácí Hughie Fury a ruský bohatýr Alexander Povětkin. Pro bratrance slavného Tysona se jedná o veledůležitý duel. V obou svých předchozích velkých bitvách padl na body a pokud prohraje i s ruským veteránem, potvrdí slova zlých jazyků, kteří tvrdí, že na úplnou špičku těžké váhy nemá. Povětkin vzhledem k věku musí Furyho porazit a tím si říct ještě o jeden velký, nejlépe titulový duel.

TIP AUTORA: Výhra Povětkina 3-0 na body

3. MARCUS BROWNE (23-0, 16 KO) vs. JEAN PASCAL (33-6-1, 20 KO) – 3. SRPNA 2019, NEW YORK, USA – O tituly WBA World (prozatímní) a WBC Silver v polotěžké váze

Souboj v polotěžké váze o prozatímní titul WBA a dílčí pás WBC obstará již za zenitem boxující Kanaďan Jean Pascal a progresivní Američan Marcus Browne. Ten v posledním svém duelu velmi mile překvapil, když dokázal jasně na body zdolat Badou Jacka.

Neporažený rodák ze State Island boxersky vyspěl a ve velmi nabité polotíze se tímto výkonem přihlásil do nejvyšší hry. To má potvrdil nyní proti stárnoucímu Pascalovi, ex-šampionovi, který ale poslední své velké duely prohrává.

TIP AUTORA: Výhra Browna 3-0 na body

2. VASIL LOMAČENKO (13-1, 10 KO) vs. LUKE CAMPBELL (20-2, 16 KO) – 31. SRPNA, LONDÝN, USA – O tituly WBC, WBA a WBO v lehké váze

Pro mnohé nejlepší bojovník dnešní doby Vasil Lomačenko se střetne s Lukem Cambellem. Souboj olympijských vítězů o tři tituly v lehké váze je velmi očekáván i již nyní prakticky vyprodán. Ukrajinec vstupuje do tohoto duelu jako jasný favorit, domácímu prostředí soupeře navzdory. Pro toho se však otevírá jedinečná šance ukázat, že to není tak promarněný talent, jako ho mnohdy prezentují média. Ukrajinský fantom však jasně vyčnívá a pro Campbella by měl být už úspěch ustát všechna kola.

TIP AUTORA: Výhra Lomačenka RTD do 10. kola

1. SERGEJ KOVALJOV (33-3-1, 28 KO) vs. ANTHONY YARDE (18-0, 17 KO) – 24. SRPNA, ČELJABINSK, RUSKO – O titul WBO v polotěžké váze

Již podruhé dnes souboj v polotěžké váze. Na straně jedné zkušený, těžkými bitvami otřískaný Sergej Kovaljov a na straně druhé další z dlouhé řady britských talentů Anthony Yarde. V souboji o světový titul WBO můžeme čekat otevřenou partii, oba jsou vyhlášení především díky své kvalitě v ofenzivě.

Yarde je dle mnohých neprověřený a v osobě Kovaljova si ukousnul velké sousto. To samé se však kdysi tvrdilo i o „Krusherovi“, když si šel do velšského Cardiffu pro Nathana Cleverlyho, kterého pak smetl ve čtyřech kolech. Nastal čas na britskou odplatu se vším všudy?

TIP AUTORA: Výhra Kovaljova 3-0 na body

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze