Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Největší šlágry října dle PB.cz: táhne Joshua vs. Pulev, který ale bude expresní?

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Joshua vs. PulevJoshua vs. PulevPRAHA – Dnešním video-článkem je zde opět rubrika, ve které vás každý měsíc zveme na pět z našeho pohledu nejzajímavějších duelů. Říjnová nabídka je slušně našlapaná a fanoušci se mají nač těšit.

Nejlepší těžká váha v akci, pokračující WBSS a poslední šance pro bývalou velkou americkou hvězdu. Toť následující seznam největších taháků měsíce října...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

5. HASSAN N'DAM N'JIKAM (36-2, 21 KO) vs. RJOTA MURATA (12-1, 9 KO) – 22. ŘÍJNA 2017, TOKIO, JAPONSKO – O titul mistra světa WBA ve střední váze

V odvetném duelu o titul WBA ve střední váze se střetne v N'Jikam proti Muratovi. V prvním vzájemném souboji senzačně slavil těsnou výhru Francouz s kamerunskými kořeny. Murata v tomto duelu doplatil na zkušenosti svého soupeře, který ho hlavně ve druhé polovině dokázal přeboxovat.

Třiatřicetiletý N'Jikam, pokud odmyslíme to, že není příliš odolný, dokáže boxovat vyrovnané duely prakticky s kýmkoliv a ač bude jednatřicetiletý olympijský vítěz z Londýna jistě ještě lépe připravený než prve (a opět bude favoritem), může mu šampion opět zle zatopit.

TIP AUTORA: Murata 3-0 na body

4. MURAT GASSIJEV (24-0, 17 KO) vs. KRZYSZTOF WLODARCZYK (53-3-1, 37 KO) – 21. ŘÍJNA 2017, NEWARK, USA – O titul mistra světa IBF v křížové váze

Poslední čtvrtfinále World Boxing Super Series (WBSS) v křížové váze obstará ruský světový šampion Murat Gassijev, jehož čeká sice zkušený, přesto již lehce za zenitem boxující bývalý mistr světa, šestatřicetiletý Krzysztof Wlodarczyk. V tomto souboji půjde nejen o pás IBF, ale také o postup do semifinále WBSS, kde již čeká Kubánec Yunier Dorticos.

Gassijev je vzhledem k věku (23 let) již velmi vyspělým a komplexním bojovníkem. Z jeho předností lze vyzvednout vynikající techniku, kondici a odolnost. Pro sázkové kanceláře se jedná o nejjednoznačnější čtvrtfinále boxerské „Ligy mistrů“. Potvrdí se to také v ringu?

TIP AUTORA: Gassijev TKO do 8. kola

3. CHRIS EUBANK JR. (25-1, 19 KO) vs. AVNI YILDIRIM (16-0, 10 KO) – 7. ŘÍJNA 2017, STUTTGART, NĚMECKO – O titul mistra světa IBO v super střední váze

Pro mnohé největší favorit WBSS v super střední váze Chris Eubank Jr. vstoupí do turnaje duelem s nepříjemným tureckým sluggerem Avni Yildirimem. Osmadvacetiletý Brit je komplexní boxer, jemuž chybí snad jedině silnější finální úder.

Po čistě boxerské stránce by měl svého soupeře zcela jasně přeboxovat. Na druhou stranu o dva roky mladšího Yildirima nelze podcenit, je neporažený, hladový a v souboji v Německu lze očekávat, že mu početná komunita krajanů připraví takřka domácí prostředí.

TIP AUTORA: Eubank Jr. 3-0 na body

2. JARRETT HURD (20-0, 14 KO) vs. AUSTIN TROUT (30-3, 17 KO) – 14. ŘÍJNA 2017, NEW YORK, USA – O titul mistra světa IBF v lehké střední váze

Zhruba před třemi, čtyřmi lety patřil Trout (32 let) mezi největší talenty světového boxu a jeho výhra nad Miguelem Cottem byla jednoduše fantastická. Následně ještě odbojoval vyrovnaný boj s Canelem Alvarezem, který ale prohrál. Jeho kariéru ale dle všeho zlomila až následná prohra s Erislandym Larou, který jej jasně přeboxoval.

Od té doby porážel spíše journeymany a jeho jediný seriózní soupeř, kterým byl Jermall Charlo, jej opět porazil na body, byť se s ním hodně nadřel. Nyní ho čeká další neporažený talent a světový šampion, a to Jarret Hurd (27 let), po kterého to bude bez diskuze nejtěžší souboj prozatímní kariéry. Uspěje, nebo se Trout ještě jednou připomene a opět promíchá karty v lehké střední váze?

TIP AUTORA: Trout 3-0 na body

1. ANTHONY JOSHUA (19-0, 19 KO) vs. KUBRAT PULEV (25-1, 13 KO) – 28. ŘÍJNA 2017, CARDIFF, WALES – O tituly WBA (Super), IBF a IBO v těžké váze

V říjnu máme celkem jasno o vítězi našeho žebříčku, byť by se mělo jednat paradoxně o nejjednoznačnější souboj.

Po epické dubnové bitvě s Ukrajincem Vladimirem Kličkem se v ringu znovu představí Brit Anthony Joshua. V povinné obhajobě titulu IBF se střetne bulharským bojovníkem Kubratem Pulevem, jehož dosud jako jediný mezi profesionály porazil právě Kličko.

Bulharská „Kobra“ vstupuje do tohoto duelu jako jasný outsider a na krále těžké váhy současnosti by měl ztrácet ve všech aspektech. Cokoliv jiného, než výhra Joshuy před limitem bude považováno za senzaci.

TIP AUTORA: Joshua TKO do 4. kola

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze