Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Největší šlágry prosince dle PB.cz: Bitva výjimečných #LomaRigo a ti další!

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Lomačenko vs. RigondeauxLomačenko vs. RigondeauxPRAHA – Závěr letošního roku nám nabídne několik zajímavých zápasů, z nichž jeden převyšuje všechny ostatní. Nikoliv o jednu, ale o dvě až tři kategorie. O jakém duelu je řeč a s čím jej porovnáváme? O tom více v následujících řádcích.

POZVÁNKY NA PŘEDCHOZÍ MĚSÍCE:

5. ANTHONY YARDE (13-0, 12 KO) vs. NIKOLA SJEKLOCA (32-4-1, 11 KO) – 9. PROSINCE 2017, LONDÝN, VELKÁ BRITÁNIE – O tituly mezinárodního šampiona a mistra Evropy WBO v polotěžké váze

Na první pohled možná ne tak zajímavý souboj, ovšem pro kariéry obou bijců velmi důležitý. Šestadvacetiletý Yardle platí za velký ostrovní talent polotěžké váhy, který lehce svým stylem připomíná Kanaďana Adonise Stevensona. O třináct let starší Černohorec byl v březnu blízko tomu, aby porazil mistra Evropy Roberta Stieglitze (dle některých jej také porazil). Pokud by dokázal svým nepříjemným stylem zaskočit a zdolat Yardleho, jistě by ještě jednu velkou titulovou šanci dostal.

Na galavečeru promotér Franka Warrena se v Londýně představí kromě tohoto souboje i dva britští světoví šampioni – James DeGale a Lee Selby – a také velký ostrovní talent těžké váhy Daniel Dubois.

TIP AUTORA: Výhra Yardleho 3-0 na body

4. ALEXANDER POVĚTKIN (32-1, 23 KO) vs. CHRISTIAN HAMMER (22-4, 12 KO) – 15. PROSINCE 2017, JEKATĚRINBURG, RUSKO – O mezinárodní titul WBO v těžké váze

V eliminačním souboji o právo vyzvat šampiona WBO v těžké váze se představí Alexander Povětkin proti naturalizovanému německému Rumunovi Christianu Hammerovi. Osmatřicetiletý Rus stál v ringu naposledy na začátku července a dost možná souboj s Ukrajincem Andrejem Ruděnkem ukázal, jak na tom je, když boxuje čistý.

Tak, jako tak, vstupuje proti Hammerovi, který v únoru knockoutoval Brita Davida Priceho, do ringu coby jasný favorit. Hammer je Povětkinovi v mnoha ohledech velmi podobný, s výjimkou defenzivní činnosti by na něj ale měl ztrácet ve všech faktorech. Cokoliv jiného, než výhra před limitem bude pro ruského bojovníka zklamání a zároveň potvrzení tvrzení zlých jazyků. V posledních dnech se spekuluje o tom, že Hammera by mohl nahradit v souboji Japonec Kjotaro Fujimoto.

TIP AUTORA: Výhra Povětkina TKO do 8. kola

3. MIGUEL COTTO (41-5, 33 KO) vs. SADAM ALI (25-1, 14 KO) – 2. PROSINCE 2017, NEW YORK, USA – O titul mistra světa WBO v lehké střední váze

Pro Aliho to bude premiéra v lehké střední váze a hned proti jednomu z nejnebezpečnějších borců divize a žijící portorické legendě Migueli Cottovi. Sedmatřicetiletý bijec přezdívaný „Junito“ se po porážce od Canela Alvareze vrátil letos srpnu a dokázal zcela jasně přeboxovat tvrdého Japonce Jošihira Kamegaie, čímž získal uvolněný titul WBO. Nyní ho čeká první a také poslední obhajoba, do které vstupuje coby favorit. Po duelu by měl dle vlastních slov ukončit kariéru.

TIP AUTORA: Výhra Cotta 3-0 na body

2. BILLY JOE SAUNDERS (25-0, 12 KO) vs. DAVID LEMIEUX (38-3, 33 KO) – 16. PROSINCE 2017, LAVAL, KANADA – O titul mistra světa WBO ve střední váze

Čtvrtý duel v našem výběru a opět bude ve hře organizace WBO, o jejíž titul ve střední váze se střetne Brit Billy Joe Saunders a Kanaďan David Lemieux. Pro osmadvacetiletého ostrovního bijce, dost často kritizovaného za přístup a poslední výsledky, se jedná o nejtěžší obhajobu pásu od chvíle, kdy jej v roce 2015 získal.

Jeho kanadský vrstevník je slugger, který jde stále vpřed a spoléhá se na silové údery, díky čemuž jeho zápasy končí zápasy dost často před limitem. Saunders, velký to kamarád Tysona Furyho, naopak disponuje skvělou taktickou vyspělostí a po čistě boxerské stránce by měl být na tom lépe než jeho kanadský vyzyvatel. Tomu zase hraje do karet domácí prostředí. Na každý pád nás čeká zajímavá a z papírového pohledu zcela vyrovnaná záležitost.

TIP AUTORA: Výhra Saunderse 2-0 na body

1. VASIL LOMAČENKO (9-1, 7 KO) vs. GUILLERMO RIGONDEAUX (17-0, 11 KO) – 9. PROSINCE 2017, NEW YORK, USA – O titul mistra světa WBO v super pérové váze

Souboj, na který se těší celý „odborný“ boxerský svět se uskuteční 9. prosince v New Yorku. V ringu se představí dvě amatérské legendy a podle mnohých dva vůbec nejtalentovanější a nejdokonalejší bojovníci dnešní doby.

Papírovým favoritem je ukrajinský šikula, kterému hraje do karet věk a také váhová divize, ve které se duel uskuteční. Kubánský „Šakal“, považovaný za obraného génia, se střetne s jedním z nejkomplexnějších bojovníků směrem dopředu. Tento duel nebude show, ani bitka, ale střet dvou boxerských géniu a duel, který dokáží ocenit především boxerští fajnšmekři. Byť oba slibují zábavu i pro ty příznivce, kteří milují velké bitvy.

TIP AUTORA: Výhra Lomačenka 3-0 na body

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze