Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Největší šlágry června 2019 dle Pb.cz: WBSS, odveta i boj s větrnými mlýny

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Briedis vs. Glowacki / zdroj foto: WBSSBriedis vs. Glowacki / zdroj foto: WBSSPRAHA – Jako každý měsíc, i na červen pro vás sestavujeme menu největších boxerských lahůdek. Co jsme zařadili do našeho výběru tentokrát?

PŘEDCHOZÍ POZVÁNKY:

5. TYSON FURY (27-0-1, 19 KO) vs. TOM SCHWARZ (24-0, 16 KO) – 15. ČERVNA 2019, LAS VEGAS, USA – Netitulový dvanáctikolový duel v těžké váze

Našli bychom rozhodně kvalitnější duely, které bychom mohli na páté místo zařadit. Pokud však je ve hře obr z Manchesteru, jsou fanoušci v napětí, ať bojuje proti komukoliv. Tím je v tomto případě „kůň“ ze stáje SES Boxing Tom Schwarz. Toho čeká premiéra za velkou louží a pokus být důstojným (sparing)partnerem. Fury se však dle fotek z přípravy nachází ve velmi dobré formě a v tomto duelu se dá očekávat souboj ve stylu kočka-myš.

TIP AUTORA: Výhra Furyho RTD do 5. kola

4. CALLUM SMITH (25-0, 18 KO) vs. HASSAN N'DAM N'JIKAM (37-3, 21 KO) – 1. ČERVNA, NEW YORK, USA – O tituly WBA (Super World) a WBC Diamond v super střední váze

Po celkem dlouhé nečinnosti se v ringu představí loňský vítěz WBSS v super střední váze Callum Smith. V premiérové obhajobě pozice „krále super střední váhy“ ho čeká zkušený Francouz Hassan N'Dam N'Jikam.

Ten sice na jednu stranu dokáže překvapit, na druhou stranu je považován za „skleněného“ boxera, a hlavně po fyzické stránce má Smith obrovskou výhodu. N'Dam N'Jikam v ringu proti němu bude vypadat jako trpaslík a tento zápas pro něho nemusí skončit vůbec dobře.

TIP AUTORA: Výhra Smitha KO do 4. kola

3. TONY HARRISON (28-2, 21 KO) vs. JERMELL CHARLO (31-1, 15 KO) – 23. ČERVNA 2019, LAS VEGAS, USA – O titul mistra světa WBC v lehké střední váze

Byla to jedna z největších senzací loňského roku, když do té doby neporažený Jermell Charlo nestačil na krajana Tonyho Harrisona. Nyní je na řadě okamžitá odveta. Do ní jako sázkový favorit celkem jasně vstupuje vyzývatel Charlo. Po první vzájemném dostaveníčku sice nelze Harrisona podcenit, nicméně se podobný šok napodruhé už neočekává.

TIP AUTORA: Výhra Charla 3-0 na body

2. ANTHONY JOSHUA (22-0, 21 KO) vs. ANDY RUIZ JR. (32-1, 21 KO) – 1. ČERVNA 2019, NEW YORK, USA – O tituly mistra světa WBA, IBF a WBO v těžké váze

Po zrušení duelu s Jarrellem Millerem (kvůli dopingovým nálezům) hledal současný král těžké váhy adekvátního soupeře, který relativně narychlo naskočí do červnového termínu. Našel ho v podobě Američana s mexickými kořeny Andyho Ruize, pro kterého to bude druhá šance na zisk světového titulu. První pokus mu těsně a sporně proti Josephu Parkerovi nevyšel.

Andy Ruiz jr. je velmi zajímavý boxer. Na těžkou váhu je velmi rychlý, jeho kombinace jsou opravdu kvalitní a také disponuje slušnou technikou. Nicméně Joshua by měl být ve všem minimálně o stupínek výše a cokoliv jiného, než jeho výhra před limitem bude považováno za senzaci a úspěch Ruize.

TIP AUTORA: Výhra Joshuy TKO do 7. kola

1. MAIRIS BRIEDIS (25-1, 18 KO) vs. KRZYSZTOF GLOWACKI (31-1, 19 KO) – 15. ČERVNA, RIGA, LOTYŠSKO – O tituly WBO World a WBC Diamond v křížové váze

Na první místo se umisťuje „baltské“ derby mezi Polákem Glowackim a Lotyšem Briedisem. Oba mají v kolonce porážek číslo 1, když ani jeden nestačil na fenomenálního Ukrajince Usyka. Na druhou stranu se však sluší říci, že snad s výjimkou Bellewa jej nikdo nepotrápil tak, jako oni dva.

Tento duel řadíme na první místo i z toho důvodu, že se jedná o velmi otevřenou záležitost, zatímco ostatní duely v našem výběru svého favorita tak trochu mají. Každopádně semifinále druhého ročníku WBSS v křížové váze bude mít svůj náboj. Na stejném galavečeru bude také ozřejměn soupeř vítěze pro finále, který vzejde z kubánsko-amerického duelu Juniel Dorticos vs. Andrew Tabiti.

TIP AUTORA: Výhra Briedise 2-0 na body

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze