Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Největší šlágry července dle PB.cz: je více Eubank-Abraham, či Garcia-Broner?

Eubank vs. AbrahamEubank vs. AbrahamPRAHA – Dnešním video-článkem je zde opět rubrika, ve které vás každý měsíc zveme na pět z našeho pohledu nejzajímavějších duelů. A také červencová nabídka bude hodně lákavá a opět po měsíci má jasného favorita.

Léto a čas dovolených klepe na dveře. Nikoliv však v profesionálním boxu, kde nás i v měsíci červenci čeká mnoho zajímavých událostí. O těch, které se dostaly do naší vybrané pětice, si můžete více přečíst na následujících řádcích.

VÍCE Z TÉTO RUBRIKY:

Souhlasíte s autorovými tipy a jeho výběrem? O tom můžete diskutovat také na našem facebookovém profilu.

5. – MANNY PACQUIAO (59-6-2, 38 KO) vs. JEFF HORN (16-0-1, 11 KO) – 2. ČERVENCE 2017, BRISBANE, AUSTRÁLIE – O titul mistra světa WBO ve velterové váze

Manny Pacquiao, respektive jeho promotér Bob Arum, si vybrali k dalšímu zápasu neznámého Australana Jefaf Horna. To, že tento duel bude jen a pouze o Filipínci a jeho sok bude pouze jako komparz, nemusí být řeč. Na druhou stranu mají jak promotér, tak i samotný „Pacman“ podobný zápas zapotřebí? Není to spíše hazard s dobrým jménem a odkazem boxerské legendy?

Rozhodně ano, na druhou stranu je Pacquiao finanční magnet, který by na ostatní šampiony ve veltru ani zdaleka nestačil a tak bude volit duely, ve kterých těžko najde přemožitele. Organizace WBO, které je již velmi dlouhou dobu věrný, proti němu nepůjde a tak Filipínce tak zřejmě pošle definitivně ukončí buď důchod, nebo totální nezájem fanoušků.

TIP AUTORA: Pacquiao 3-0 na body

4. – JARRETT HURD (20-0, 14 KO) vs. AUSTIN TROUT (30-3, 17 KO) – 29. ČERVENCE 2017, BROOKLYN, NEW YORK, USA – O titul mistra světa IBF v lehké střední váze

Zhruba před třemi, čtyřimi lety patřil Austin Trout mezi největší talenty a jeho výhra nad Miguelem Cottem byla jedním slovem fantastická. Následně ještě odboxoval vyrovnaný boj s Canelem Alvarezem. Jeho kariéru dá se říci zlomil až souboj s Erislandym Larou, který ho snadno přeboxoval.

Od té doby porážel spíše journeymany a jeho jediný seriózní soupeř – krajan Jarmell Charlo – ho opět dokázal porazit na body. Nyní ho čeká další neporažený talent a to Jarrett Hurd, pro kterého to bude bez diskuze nejtěžší souboj jeho dosavadní kariéry. Uspěje, nebo se Trout vrátí mezi elitu a znovu promíchá kartami lehké střední váhy?

TIP AUTORA: Trout 3-0 na body

3. – MIGUEL BERCHELT (31-1, 28 KO) vs. TAKAŠI MIURA (31-3-2, 24 KO) – 15. ČERVENCE 2017, INGLEWOOD, USA – O titul mistra světa WBC v super pérové váze

Mexičan Miguel Berchelt se postaral o jednu z největších senzací letošního roku, když v lednu dokázal knockoutovat do té doby neporaženého šampiona WBC a krajana Francisca Vargase, čímž potvrdil svůj velký potenciál.

Pětadvacetiletý bijec z Cancunu je typický zástupce mexické školy – rváč, knockoutér s dost děravou obranou. Také o osm let starší Japonec Miura rád boxuje otevřeně, ostatně jeho duel právě s Vargasem se stal „zápasem roku The Ring Magazine“ roku 2015.

Dá se očekávat, že ani tentokrát nepůjde o nějaké oťukávání, ale naopak o lítý boj od úvodního gongu. Potvrdí Berchert senzační skalp Vargase a přiblíží se duelu s Vasilem Lomačenkem, nebo bude slavit japonský kamikadze?

TIP AUTORA: Berchelt TKO 7. kolo

2. – CHRIS EUBANK JR. (24-1, 19 KO) vs. ARTHUR ABRAHAM (46-5, 30 KO) – 15. ČERVENCE 2017, LONDÝN, VELKÁ BRITÁNIE – O titul mistra světa IBO v super střední váze

Mnozí si pod spojením „velký zápas“, který nedávno Eubank ohlásil, představovali někoho jiného než zkušeného, kvalitního, přesto již dávno vyčpělého německého bojovníka arménského původu. Na druhou stranu po nedávném přechodu do super střední váhy je Abraham další logický krok k titulovému souboji, který by ho měl katapultovat vysoko ve všech žebříčcích.

Bývalý šampion organizace WBO by měl podle papírových předpokladů na syna slavného otce ztrácet ve všech směrech. Přesto bude zajímavé tento duel sledovat už jen z toho důvodu, jak si jeden z největších prospektů současného profi-ringu poradí se zkušeným mazákem podobného ražení.

TIP AUTORA: Eubank TKO 6. kolo

1. – MIKEY GARCIA (36-0, 30 KO) vs. ADRIEN BRONER (33-2, 24 KO) – 29. ČERVENCE 2017, BROOKLYN, NEW YORK, USA – Netitulový dvanáctikolový duel

Tento měsíc není co řešit, jednoznačný šlágr obstará zámořské derby mezi Garciou a Bronerem. Prvně jmenovaný se vrátil po dlouhé pauze už loni a letos suverénně získal titul WBC v lehké váze, když knockoutoval ve třech kolech do té doby neporaženého Černohorce Dejana Zlaticanina.

To Broner si prošel dvěma prohrami ve veltrové váze a tak se přesunul o váhovou divizi níže, kde dokázal třikrát vyhrát, z toho dvakrát před limitem. V posledním duelu proti Adrianu Gradanosovi však nezanechal dobrý dojem. Na Garciu se ale rozhodně stoprocentně připraví. Jak jej uvítá „ve své váze“? Nebo i tento přechod velký talent zvládne a zamíří si to okamžitě pro další pás?

TIP AUTORA: Garcia 2-1 na body

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze