Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Největší šlágry březen 2019 dle Pb.cz: jasně vládnou Spence s Garciou…

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Spence vs. Garcia budiž hlavním zápasem březnaSpence vs. Garcia budiž hlavním zápasem březnaPRAHA – Do pořádných otáček se dostává boxerský kolotoč a důkazem budiž nás seznam pěti nejzajímavějších duelů měsíce března, přičemž dva z hranice našeho seznamu – Luis Ortiz vs. Christian Hammer a Erislandy Lara vs. Brian Carlos Castano máme už za sebou. První ovládl kubánský „King Kong“, druhý skončil remízou.

A jaká pěti duelů uvízla tentokrát v našem seznamu?

PŘEDCHOZÍ POZVÁNKY:

5. ALEXANDER GVOZDIK (16-0, 13 KO) vs. DOUDOU NGUMBU (38-8, 14 KO) – 30. BŘEZNA 2019, PHILADELPHIA, USA – O titul mistra světa WBC v polotěžké váze

Na začátku prosince ukončil kralování Adonise Stevensona federaci WBC v polotěžké váze, nyní má Ukrajinec Alexander Gvozdik před sebou první obhajobu titulu. Sedmatřicetiletý Francouz s kořeny Demokratické republice Kongo určitě není nejtěžším soupeřem kariéry Gvozdika, ale podcenění by se mu mohlo hrubě nevyplatit. Ngumbu platí za silového a odolného soupeře, který dokáže vyhrávat zápasy i z počítání.

TIP AUTORA: Výhra Gvozdika TKO do 10. kola

4. KERMAN LEJARRAGA (27-0, 22 KO) vs. DAVID AVANESJAN (23-3-1, 11 KO) – 30. BŘEZNA 2019, BILBAO, ŠPANĚLSKO – O titul mistra Evropy ve velterové váze

Sedmadvacetiletý Bask je zjevením loňského roku, kdy se postupně propracoval až na desáté místo žebříčku BoxRec.com našlapané velterové váhy. Zaslouženě, loni nejprve zdemoloval Bradleyho Skeeteho, poté Johnnyho Navarreteho, aby si na konci roku poradil také s Frankiem Gavinem.

O tři roky starší Rus je typickým produktem východní boxerské školy a byť naposledy prohrál s Litevcem Egidijusem Kavaljauskasem, rozhodně je to pro Lejarragu nepříjemný soupeř, který může překvapit. Mimochodem, právě Kavaljauskas by mohl být dalším protivníkem španělského bijce. Tedy pokud zvítězí.

TIP AUTORA: Výhra Lerrajagy 3-0 na body

3. SHAWN PORTER (29-2-1, 17 KO) vs. JORGENIS UGAS (23-3, 11 KO) – 9. BŘEZNA 2019, CARSON, USA – O titul mistra světa WBC ve velterové váze

Američan Shawn Porter po velmi cenné výhře nad Dannym Garciou bude poprvé obhajovat svůj pás WBC v zámoří velmi prestižní a sledované velterové váze. Soupeřem mu bude Kubánec Jordenis Ugas. Ten se zdá, že v posledních duelech dozrál, nicméně do největšího duelu své kariéry vstupuje jako jasný outsider. Dalo by se říci, že cokoliv jiného, než výhra Portera před limitem bude zklamáním, a tak trochu degradace předešlého výkonu proti Garciovi.

TIP AUTORA: Výhra Portera RTD 7. kolo

2. DMITRIJ BIVOL (15-0, 11 KO) vs. JOE SMITH JR. (24-2, 20 KO) – 9. BŘEZNA 2019, VERONA, USA – O titul mistra světa WBA v polotěžké váze

Polotěžká divize momentálně patří mezi jednu z nejnadupanějších váhových kategoriích vůbec. Šampiona WBA Dmitrije Bivola čeká v obhajobě Američan Joe Smith Jr, pro kterého je to první šance na titul mistra světa.

Do souboje vstupuje jako jasný favorit Rus, který by měl Smitha přejet hlavně po technické stránce. Američan však překvapit umí, ostatně jeho souboj z roku 2016, když knockoutoval Poláka Andrzeje Fonfaru byl označován jako překvapení sezóny. Zapíše podobnou senzaci také nyní?

TIP AUTORA: Výhra Bivola TKO 10. kolo

1. ERROL SPENCE JR. (24-0, 21 KO) vs. MIKEY GARCIA (39-0, 30 KO) – 16. BŘEZNA 2019, ARLINGTON, USA – O titul mistra světa IBF ve velterové váze

Velké sousto si ukousnul Mikey Garcia tím, že vyzval Errola Spenceho. Ten jeho nabídku přijal a souboj o titul IBF ve velterové váze je na světě. Mnozí (včetně autora těchto řádků) si myslí, že velter je pro Garciu už příliš velký a v podobě Spenceho snad není silnějšího možného soupeře. Garcia, ač patří mezi nejlepší bojovníky napříč váhovými kategoriemi v tomto duelu může zle narazit. A také nejspíše narazí.

TIP AUTORA: Výhra Spenceho TKO 8. kolo

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze