Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Konečný: V Letním kině chci Česko-Slovensko. Mám už duel Agateljan – Babiak

  • Napsal Antonín Vavrda

Babiak vs. AgateljanBabiak vs. AgateljanPRAHA – Hosty 57. dílu tradičního K.O. magazínu na stanici Sport 5 byli tento týden promotér, trenér a bývalý boxer Lukáš Konečný a jeho svěřenkyně Fabiana Bytyqi (15-0-1, 5 KO), toho času světová šampionka WBC v atomové váze. A rozhodně šlo o zajímavé, více než půlhodinové povídání.

Konečný i Bytyqi se nejdříve vrátili k nedávné snaze pokořit stokilometrovou metu v rámci jednoho severočeského ultramaratonu. Ani jednomu se to sice nakonec nepovedlo, vzdálenost kolem 70 kilometrů na trati s převýšením čtyři kilometry také není pro každého. „Myslím, že každý sportovec by to měl zkusit pokořit. Asi to ale uděláme na nějaké cyklostezce, tohle je brutální,“ usmíval Konečný.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ten se pochopitelně vrátil také ke koronavirové krizi, ostatně spolu s Bytyqi oba onemocněním covid-19 prošli, stejně jako k nedávné – ze strany promotéra Ondřeje Novotného až zbytečně vyhrocené – kontroverzi kvůli domlouvání exhibice mezi ním a Karlosem Vémolou pro galavečer pod otevřeným nebem v Letním kině v Ústí nad Labem.

Na tu sice nakonec nejspíše nedojde, přesto se mají návštěvníci nač těšit. Krom prolínání sportovního s kulturním programem je stále v jednání exhibici dvou politických rivalů Jaroslava Foldyny a Pavla „Řeporyjce“ Novotného a... „Chtěl bych to pojmout jako česko-slovenské odpoledne a večer. Už mám domluvený jeden hodně zajímavý zápas a další v jednání,“ přiznal Konečný.

Bytyqi, Konečný a RajmontBytyqi, Konečný a Rajmont

Profiboxing.cz poté potvrdil, že oním domluveným soubojem je Viktor Agateljan (7-1, 4 KO) vs. Matúš Babiak (7-2, 4 KO) o mezinárodní český titul ve střední váze, což může zajímavě rozvířit vody v této, případně v super střední váze.

Na scéně je totiž ještě dvojice Marek Andrýsek (5-0, 4 KO) a Robo Rácz (22-2, 19 KO). S tím ostatně Babiak prohrál, naopak bývalý český amatérský reprezentant s arménskými kořeny jej porazil. A že Rácz mocně touží po odvetě, není třeba dodávat.

Chybět by neměla v Letní kině ani Bytyqi, svůj pás ale rozhodně hájit nebude. Žádná slovenská, potažmo maďarská potencionální soupeřka není dost vysoko v ratingu. Ovšem smutek není na místě. Do konce roku – nejspíše v prosinci – by chtěl Konečný uspořádat v Ústí tradiční Slunetu místo té původní dubnové, kterou musel vinou koronaviru zrušit...

 

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze