Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ANKETA K.O. roku 2017: drsných ukončení bylo opravdu nadmíru. Kdo vyhraje?

Mohammed Rabii vs. Laszlo Kovacs / Martina HoudekMohammed Rabii vs. Laszlo Kovacs / Martina HoudekPRAHA – Po překvapení a zápase roku tu je možná ta nejoblíbenější z anket – Knockout roku. Výběr pro rok 2017 byl obrovský a už nyní se omlouváme všem těm zápasům, které se do naší patnáctky nedostaly.

Omluvou budiž video SmB Boxing z poloviny prosince, kde najdete sestřih hned třicítky drsných knockoutů, z nichž některé najdete v nominaci našeho webu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

28. LEDNA 2017 – MIKEY GARCIA vs. DEJAN ZLATICANIN – KO 3. KOLO

Jak slíbil, tak také splnil. I přes dlouhou pauzu chtěl po prvním „rozboxovacím“ duelu Američan Mikey Garcia souboj o světový pás. Dostal ho. A Černohorec Dejan Zlaticanin nebude na toto setkání vzpomínat v dobrém. Ve druhém kole jej Garcia čapl brutálním zvedákem a ještě než se mezi oba dostal ringový Tony Weeks přidal mu na cestu tvrdý cross na bradu. Už za dva měsíce bude Garcia boxovat o další titul – tentokrát již v lehkém velteru.

2. ÚNORA 2017 – LUIS COLLAZO vs. SAMMY VASQUEZ – KO 6. KOLO

Souboj dvou levorukých velterových vah opanoval Collazo především díky svým rotačním úderům v kontrech, pro které si Vasquez během odboxovaných šesti kol několikrát přišel. V čase 1:27 minuty posledního dějství se mu to stalo osudným.

11. BŘEZNA 2017 – MUHAMMAD RABII vs. LASZLO KOVACS - TKO 1. KOLO

Nebývá to časté, aby v Česku debutoval mezi profesionálními provazy amatérský mistr světa a olympijský medailista. Galavečer Box Live si tuto poctu užil. A Maročan Mohammed Rabii se odměnil kvalitním výkonem zakončením tvrdým knockoutem.

11. BŘEZNA 2017 – DAVID LEMIEUX vs. CURTIS STEVENS – KO 3. KOLO

Měl to být duel, ve kterém to bude oboustranně jiskřit. Stalo se, ovšem ve chvíli, kdy se začínal Stevens pomaličku dostávat ve třetím kole do ráže, přišel si pohybem těla pro čistý Lemieuxův úder na bradu a byl rád, že nepropadl skrze provazy až mimo ring. Kanadský bijec právě po tomto triumfu dostal chuť na větší výzvy, v prosinci jej ale dvanáctikolovým školením vrátil zpět na zem Brit Billy Joe Saunders.

20. KVĚTNA 2017 – RAYMUNDO BELTRAN vs. JONATHAN MAICELO – KO 2. KOLO

Už v prvním kole se ocitl Beltran v souboji s nepříjemným stylem boxujícím Maicelem na podlaze ringu počítán. Ve druhém se ale svému soupeři dokonale pomstil. Krátký švih v levém háku poslal Peruánce do říše snů a jeho přemožitele k vysněné šanci na zápas o titul mistra světa. Po následné výhře nad Bryanem Vasquezem se dočká 16. února, kdy si zaboxuje o pás mistra světa WBO v lehké váze s namibijským veteránem Paulusem Mosesem.

19. SRPNA 2017 – TERENCE CRAWFORD vs. JULIUS INDONGO – KO 3. KOLO

Podruhé v historii mohl některý z boxerů sjednotit některou z divizí. Neporažení Terence Crawford a Julius Indongo přinesli do ringu v Lincolnu v Nebrasce každý po dvou titulech světového šampiona. Po necelých třech kolech bylo jasno, že se všemi čtyřmi z něj odejde domácí miláček davů, který poslal soupeře k zemi tvrdým úderem na játra.

19. SRPNA 2017 – MIKE ALVARADO vs. SIDNEY SIQUEIRA – KO 4. KOLO

Když v lednu roku 2015 prohrál po mizerném výkonu ve třech kolech s Brandonem Riosem, vypadalo to na konec kariéry. „Mile High“ se ale dokázal zvednout a v srpnu brutálně ukončil ve čtvrtém kole Sidneyho Siqueiru tvrdou pravačkou.

9. ZÁŘÍ 2017 – WISAKSIL WANGEK vs. ROMÁN GONZÁLEZ – KO 4. KOLO

Když se oba potkali v březnu poprvé, bylo z toho šokující a pro mnohé sporné vítězství neznámého Thajce nad do té doby neporaženým Nikaragujcem. Na odvetu tak bylo zvědavo hodně fanoušků i expertů. Výsledek šokoval ještě více! Wangek národního hrdinu své země uspal ve čtvrtém kole a potvrdil, že pás mistra světa WBC v super muší váze je aktuálně ve správných rukou.

16. ZÁŘÍ 2017 – DANIEL DUBOIS vs. AJ CARTER – TKO 1. KOLO

Na britských ostrovech se v posledních měsících „zamilovali“ do urostlých černochů. Po Joshuovi vytasil svoji „zbraň hromadného ničení“ také promotér Frank Warren. Dvacetiletý Daniel „Dynamite“ Dubois zatím demoluje vše, na co přijde. AJ Carter šel k zemi po prvním inkasovaném úderu od tohoto 196 centimetrů vysokého chasníka a následně ještě dvakrát. Vše trvalo přesně 51 sekund.

14. ŘÍJNA 2017 – JOHN RYDER vs. PATRICK NIELSEN – KO 5. KOLO

Souboj vyhlášených tvrďáků super střední váhy v rámci londýnského galavečera pod hlavičkou World Boxing Super Series skončil výhrou „domácího“ Johna Rydera. Londýnská „Gorila“ uspala de facto ve stoje Patricka Nielsena, dánského bijce zastupujícího pořádající stáj Sauerland Event.

14. ŘÍJNA 2017 – JERMELL CHARLO vs. ERICKSON LUBIN – KO 1. KOLO

Oba by mohli být v našem výběru vlastně dvakrát. Coby vítězové. Charlo zapsal působivý knockout už v dubnu proti Charlesi Hatleyovi, Lubin v březnu „poslal spát“ Jorgeho Cotu. Ve vzájemném střetu tak padla kosa na kámen a o neporazitelnost i část své pýchy přišel Lubin, kterého zdemoloval šampion WBC v lehké střední váze za 161 sekund.

4. LISTOPADU 2017 – DMITRIJ BIVOL vs. TRENT BROADHURST – KO 1. KOLO

170 vteřin to nevypadalo na expresní záležitost. Jenže poté zamířil ruský talent svojí zadní rovnou přesně mezi ruce na bradu australského rivala a v čase 3:00 minuty prvního kola bylo po zápase. A Bivol se rázem dostal mezi kandidáty na knockout roku nejen našeho webu.

4. LISTOPADU 2017 – DEONTAY WILDER vs. BERMANE STIVERNE – KO 1. KOLO

První souboj obou obrů skončil před více jak dvěma lety bodovou výhrou tehdejšího vyzývatele, tedy Deontaye Wildera. Odveta byla jednoznačnou záležitostí. Potvrdily se zvěsti o tom, že právě toto setkání se na Stivernem podepsalo více, než dával navenek najevo. Po třech počítáních byl konec ještě v závěru prvního kola a Stiverne může být rád, že bolehlav a zlomené ego jsou tím jediným, co si z této prohry odnesl.

18. LISTOPADU 2017 – ZOLANI TETE vs. SIBONISO GONYA – KO 1. KOLO

To si takhle dorazíte do arény, těšíte se na zápas o titul mistra světa, navíc ve váze, kde se dá čekat delší bitva. Jenže Jihoafričan Zolani Tete se v ringu příliš zdržovat nechtěl a svého krajana uspal za pouhých jedenáct vteřin. K obhajobě pásu WBO v bantamové váze tak devětadvacetiletý bijec přidal i nový světový rekord. Nikdo neukončil zápas o světový pás jedné ze čtyř top federací rychleji.

15. PROSINCE 2017 – JOHN MOLINA JR vs. IVAN REDKACH – KO 4. KOLO

Brutální bitva dvou „střelců“ lehkého velteru. Molina se vrátil do ringu téměř na den přesně rok po osmikolové lekci od Terence Crawforda a ve druhém kole by si na něj vsadil nejspíše jen málokdo. Jenže pětatřicetiletý veterán ukázal, jakým je bojovníkem, ve třetí tříminutovce otočil vývoj duelu, aby ve čtvrtém senzační comeback završil.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze