Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Fury šel Wildera obejmout, ten ho odmítl: 'Řekl mi, že mě nerespektuje'

  • Napsal M.Kopunec/A.Vavrda

Pozápasové chování obou v letech 2018, 2020 a 2021Pozápasové chování obou v letech 2018, 2020 a 2021PRAHA – Kde, kdo by si mohl říct, že válečná sekera byla zakopána, ale zdá se, že nikoliv. Tyson Fury (31-0-1, 22 KO) šel přímo v ringu po triumfu v 11. kole do rohu poraženého Deontaye Wildera (42-2-1, 41 KO), ten jej ale odmítl. „Chtěl jsem mu ukázat lásku a úctu, on o to ale neměl zájem,“ krčil Fury rameny jak v ringu, tak také poté na tiskové konferenci.

Deontay Wilder opakovaně obvinil Tysona Furyho z podvádění ve druhém vzájemném souboji loni v únoru, ve kterém Brit zvítězil v sedmém kole. Před sobotním duelem se obě strany dohadovaly opět ohledně rukavic, problém přišel i těsně před duelem, kdy se zdržel nástup Američana. Důvod? Převlékal si na poslední chvíli své rukavice.

A averze poraženého nepřešla ani po duelu.

VÍCE K ZÁPASU #FURYWILDER3:

„Po všech těch obviněních, co padlo na moji hlavu... Dnes večer jsme bojovali jako dva válečníci a já mu chtěl potřást rukou a říct 'dobrá práce' a on mi odpověděl: 'Ne, já tě nerespektuju',” zaznělo od Tysona Furyho (31-0-1, 22 KO) už na pozápasové tiskové konferenci, kam dorazil obnažen do půli těla.

„Odpověděl jsem: 'Jak můžeš tvrdit, že jsem podváděl, když v hloubi duše víš ty i tvůj tým, že jsem tě porazil vždy férově?',“ pokračoval na téma, které nakousl už krátce po svém triumfu v 11. kole v pozápasovém rozhovoru v ringu.

„V boxu se najde pár chlapů, co se cítí po porážce ublížení. Není první ani poslední. Já jsem se ale po celou svoji kariéru choval jako gentleman, to je vše, co můžu říct.”

Od Wildera přímá reakce nepřišla, už poněkolikáté za něj promluvil jeho kamarád, trenér a bývalý „soupeř“ Malik Scott: „Deontay se na Furyho dívá jako na člověka, se kterým měl vážné rozepře ohledně věcí, které nejen cítil, ale také v určitých záležitostech viděl na vlastní oči. Poté, co se uvolnila celá ta energie napětí, stále to v sobě cítil.“

Slova obou potvrzuje video BT Sport, kdy Fury zamířil do Wilderova rohu, tam se ale dočkal hodně ledové reakce.

Přitom v porovnání s prvními dvěma zápasy začal ten třetí Wilder aktivně sérií úderů na spodek, o čemž sice před duelem mluvil, přesto soupeře možná trochu zaskočil. Stará pravda z úst Mika Tysona ale říká, že „každý má plán, dokud nedostane první ránu do obličeje“. Což se potvrdilo i tentokrát, protože Fury se roztančil v závěru úvodního dějství a poté – vyjma čtvrtého kola – dominoval.

Už ve třetím kole byl Wilder počítán a zachránil ho gong. Nejenže byl otřesen, vypadal i hodně vyčerpaně. Už po devíti minutách boje, do kterého nastoupil s rekordní vahou 108 kilogramů (při prvním měření sil necelé tři roky zpět měl 96,5 kg). Zdálo se, že je konec.

Jenže extrémní síla v pravačce Američana ještě jednou zaúřadovala, Fury chyboval a ve čtvrté tříminutovce byl naopak on dvakrát na podlaze ringu. Také jemu pomohl gong oznamují konec kola, do pátého vstoupil opatrněji a rivala demoloval postupně až do finálního jedenáctého kola.

Wilder byl ihned po zápase odveden do šatny, aby mohl být zkontrolován po tak tvrdém knockoutu, což znamenalo, že nemohl poskytnout bezprostřední rozhovor v ringu. Jak ale uvedl Fury, štiplavému chování vůči přemožiteli mu to nezabránilo.

„Dnes to byl skvělý zápas, který byl hoden jakékoliv trilogie v historii tohoto sportu,“ pokračoval Fury, aby smířlivě přidal: „Nebude se vymlouvat. Wilder je elitní boxer, věřím tomu.“

Poté ale opět trošku rivala podpíchl. „Chápu, že mě nemá rád, víte proč? Protože jsem ho porazil třikrát (první duel skončil remízou, přestože i v něm mnozí viděli Furyho vyhrát). Jsem sportovec, chtěl jsem mu projevit trochu lásky a respektu, ale on nechtěl. Je to jeho problém, budu se za něj modlit, aby Bůh obměkčil jeho srdce.“

A než definitivně vyrazil na noční slavení do víru Las Vegas (a poté strávil den na hotelu, povětšinou ve vířivce, jelikož v městě hříchu je přece jen výrazně lepší počasí než v Evropě) dodal: „Jen doufám, že je v pořádku, dnes večer dostal pořádný trest.“

Dle slov Scotta je. „Je OK. Byl u sebe na pokoji, přišel doktor, který ho zkontroloval a vše bylo v pohodě. Má rozbitý ret, rozbitou ruku, zlomený prst, nebo kloub. Ale život jde dál.“

Jakým směrem se ten Wilderův nyní vydá?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze