Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Crawford se loučí s Arumem: Proč bychom měli spolu dál pokračovat?

  • Napsal Antonín Vavrda

Bob Arum a Terence CrawfordBob Arum a Terence Crawford
Byla to zvláštní situace. Promotér Bob Arum a šampion WBO Terence Crawford (38-0, 29 KO) seděli vedle sebe na židličkách a čelili po výhře „Lovce“ nad Shawnem Porterem (31-4-1, 17 KO) zvídavým otázkám žurnalistů. Jedna z nich přiletěla i na celkem očekávané téma: Bude spolupráce obou mužů pokračovat?

Už loni to mezi oběma muži skřípalo. Bob Arum dohodil své elitní hvězdě Brita Kella Brooka. Před čtyřmi lety by šlo o parádní souboj, jenže loni v listopadu už bylo každému z boxu jasné, že má kariéra rodáka ze Sheffieldu klesající křivku.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Už tehdy Crawford chtěl zápas s Errolem Spencem Jr, dalším to neporaženým šampionem velteru. Chtěla ho i televize ESPN, která má s Top Rankem legendárního promotéra Boba Aruma podepsán víceletý kontrakt.

A podobně, jako DAZN dostal před dvěma lety příslib trilogie Canela Alvareze s Gennadijem Golovkinem, dostalo ESPN slib, že Crawford bude boxovat se Spencem. Jenže k tomu zatím nedošlo. „Proč bych s ním měl boxovat? Podívejte se na naše soupeře, naše PPV čísla a pak mi řekněte, proč by si on měl diktovat podmínky?“ tvrdil tehdy Spence.

Ten svými slovy jasně ukazoval, že mu důvod jménem prestiž mu neříká tolik jako důvod jménem peníze.

„Jestli chce jít a zkusit to sám, ať jde. Já mu bránit nebudu. Jeho propagace mě stála miliony, které se nikdy nevrátí. Za ty peníze, co jsem do něj investoval, bych si mohl koupit barák v Beverly Hills,“ přidal k tomuto tématu i Arum, který zároveň přiznal, že po duelu s Brookem bude mít u něj Crawford už jen smlouvu na jeden duel.

Ten odboxoval v sobotu proti Porterovi. Odboxoval ho opět skvěle. Ukázal, že na Spenceho, který duel mimochodem sledovat z prvních řad, ale před vyhlášením své místo opustil a zmizel, rozhodně má. „Kde je? Viděli jste, co jsem s Porterem udělal já a co on?“ začal své pozápasové hodnocení ještě v ringu Crawford.

Spence totiž sice Portera také porazil, dokonce ho poslal v 11. kole do počítání, ovšem právě díky němu nakonec slavil těsnou výhru 2-1 na body. Je třeba dodat, že bijce z Texasu poslední dva roky provází zdravotní problémy. Jedny – po duelu s Porterem si zařídil sám, když měl ošklivou nehodu ve svém sporťáku, ze kterého ale vylezl „jen“ silně otlučený.

Při přípravě na letošní letní střet s Mannym Pacquiaem se mu pro změnu odchlípla sítnice oka a místo do ringu s legendou zamířil šampion WBC a IBF na operační sál.

„Kdo je teď jednička velteru? Víte, koho chci. Celý den ho hledám. Možná konečně vytáhne Spence ocas ze zadku a bude se mnou bojovat,“ přidal se svým úsměvem, ze kterého mrazí.

Následovala tisková konference, na které naložil i Arumovi. Když mu jeden z novinářů připomněl, že mu smlouva s Top Rankem dnešní nocí končí a zeptal se ho, jaké budou jeho další kroky, podíval se na něj a podobně chladně jako o pár desítek minut dříve v ringu směrem ke Spencemu pronesl: „Jsem si jistý, že už jsem se rozhodl. Bob (Arum) mi nedokázal zajistit duel se Spencem, když jsem byl u něj, jak mi ho chce zajistit, když s ním nebudu? Pokračuji ve své kariéře.“

Jinými slovy se sobotní nocí s jistým příjmem šest milionů dolarů stal volný agentem. Je v podobné pozici jako aktuálně Canelo Alvarez. S tím, že oba mají aktuálně asi nejlepší vazby na Ala Haymona z Premier Boxing Champions (PBC). Ve hře ale je pochopitelně ještě DAZN a Matchroom Boxing, potažmo Golden Boy Boxing.

Tak, či onak, až teď se ukáže, jak se umí Crawford prodávat. Arumovi, který v tu chvíli seděl vedle něj, sice může vyčítat, že mu nedokázal zajistit nejlukrativnější zápas velterové váhy z pohledu všech, chyba je i na jeho straně.

A zatímco se hvězdný Mexičan i díky své více než stomilionové zemi prodává „skoro sám“, Crawford rozhodně není muž z plakátů a showman, po kterém touží novináři i fanoušci.

Až nyní se ukáže, na čí straně byla v manželství Top Rank + Crawford, které dalo boxu mistra světa tří vah a absolutního šampiona lehké velteru, chyba.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze