Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Brutální útok na kouče Usyka a Habazinové. Toho napadl bratr Shieldsové

Habazinová a zraněný BashirHabazinová a zraněný BashirDETROIT – Účastníci galavečer Salita Promotions v Detroitu mají za sebou hodně nepříjemnou zkušenost z pátečního vážení. Jeden z přítomných nečekaně napadl kouče Jamese Aliho Bashira, který skončil v krvi na zemi a deset minut byl v bezvědomí. Následně byl převezen do místní nemocnice a měl by být mimo ohrožení života. Jeho svěřenkyně Ivana Habazinová ale do zápasu s hvězdnou Claressou Shieldsovou nenastoupí.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Před zápasem si slibovaly tvrdé lekce. Ani jedna ale netušila, co je čeká. Na pátečním vážení se dostal kouč Chorvatky Ivany Habazinové (20-3, 7 KO), známý to Američan James Ali Bashir, do konfrontace s mužem a ženou z týmu Shieldsové.

Po pár desítkách vteřin se vášně uklidnily, sedmdesátiletý kouč se posadil na židličku... Na vážení ale nedošlo, místo sledování bojovnic, které si to měly rozdat o volné pásy WBC a WBO v lehké střední váze, zaměřily kamery televize Showtime ležícího Bashira na podlaze.

Pod zkušeným trenérem, který se tomuto řemeslu věnuje téměř padesát let a byl hlavním pomocníkem legendárního Emanuela Stewarda, byla na videích vidět krev. Několik minut se nad ním skláněla šokovaná devětadvacetiletá Chorvatka, než bývalého člena trenérského týmu Vladimira Klička, Maurice Harrise, Eddieho Chamberse a v současnosti muže v rohu Alexandra Usyka, odvezli do nemocnice Henryho Forda.

Habazinová zamířila okamžitě za ním. A zatímco se zbytek boxerů přece jen odvážil, většinu zajímal zdravotní stav Bashira. Ten ale dle promotéra Dmitrije Sality i zástupců televize Showtime Boxing měl po boku pouze svoji boxerku. „Není důležité, co bude s akcí, ale aby byl Bashir v pořádku,“ řekl pouze novinářům Salita.

Během následující hodiny bylo jasno. Nejprve zástupce legendárního detroitského Kronk Gymu vydal na facebooku prohlášení: „Čeká mne nouzový chirurgický zákrok kvůli zlomeninám ve tváří. Byl jsem zezadu napaden ubohým a slabým zbabělcem. Prosím, modlete se za mé úspěšné uzdravení.“

Následovalo prohlášení Habazinové, která odmítla do zápasu nastoupit. A také to od Shieldsové, která odmítla vinu na incidentu. Dle chorvatských médií měl totiž Bashira napadnout bratr americké hvězdy. Důvod? Kouč chtěl mít kontrolu nad váhou ex-šampionky super střední a střední váhy, která toužila vybojovat v 10. profesionálním duelu světový pás ve třetí váhové divizi. Rychleji než kdokoliv jiný před ní.

Zdrcená Habazinová, v pozadí Pavel ŠourZdrcená Habazinová, v pozadí Pavel Šour

„Po té hádce u Claressy to vypadalo pár minut na klid, ale pak se objevil u Bashira ten muž. Mysleli jsme, že bude pokračovat hádka, místo toho jej ale zezadu napadl, povalil ho na zem a začal mlátit,“ řekl jeden člen týmu chorvatské boxerky. Dle neoficiálních zpráv byl sourozenec dvojnásobné olympijské šampionky nedávno propuštěn z vězení.

„Bashir se nejdříve pohádal se sestrou Claressy a pak ho její bratr zezadu trefil do temene hlavy a pokračoval v útoku,“ řekl exkluzivně pro Profiboxing.cz z Detroitu Pavel Šour (11-1, 6 KO), který měl na galavečeru boxovat s domácí nadějí Jermainem Franklinem Jr (19-0, 13 KO). A zatímco střet Shieldsové s Habazinovou bude mít dohru na policii, oba obři si to nakonec skutečně rozdají v ringu.

A dle všeho coby hlavní duel celé akce. Druhým soubojem vysílaným Showtime Boxing bude ten mezi neporaženým Jaronem Ennisem (23-0, 21 KO) a Argentincem Demianem Danielem Fernandezem (12-1, 5 KO) ve velterové váze. Také ten je vypsán na deset kol.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze