Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Boxerská Liga mistrů: Kdo si to rozdá o miliony a slávu v super střední váze?

  • Napsal Antonín Vavrda

Eubank Sr. a YildirimEubank Sr. a YildirimPRAHA – Už je to pár dní, co se rozlosovala nově vzniklá boxerská Liga mistrů – World Boxing Super Series (WBSS), která začne prvními čtvrtfinálovými souboji v září a poté v říjnu. Je tak ideální čas si lehce představit všechny účastníky turnaje, na jehož konci čeká na vítěze hlavní díl z 50 milionů dolarů, trofej Muhammada Aliho a „Diamantový“ pás WBC.

Po křížové váze je na řadě slíbená super střední.

VÍCE K TÉMATU:

GEORGE GROVES (29 let, Velká Británie, 26-3, 19 KO) – mistr světa WBA (Super)

Jako první v této váze mohl vybírat rodák z Londýna přezdívaný „Svatý“. Oprávněně, byť je mistrem světa teprve sedm týdnů, je jednoznačně největší postavou turnaje v super střední váze. Groves dokázal zdolat DeGaleho, má za sebou dvě těžké prohry s Carlem Frochem, křivdu proti Badouovi Jackovi a skalpy Martina Murrayho, Eduarda Gutknechta a Fjodora Čudinova.

V devětadvaceti letech je svěřenec Shana McGuigana a chráněnec německé stáje Sauerland Event, který WBSS spoluorganizuje) na vrcholu sil. Má atraktivní, ofenzivní styl a extrémně nebezpečný zadní hák. Jediné, co mnozí zpochybňují, je jeho kondice.

JAMIE COX (30 let, Velká Británie, 23-0, 13 KO) – Mezinárodní šampion WBA

Velká neznámá a papírově nejslabší článek pyramidy v super střední váze, který si pro své čtvrtfinále vybral právě Groves. Navíc Cox začínal coby velterová a lehká střední váha, v super střední se pohybuje krátce. Kvůli různých zdravotním problémům měl bijec s osobním jménem James Russan, několik přestávek, tu poslední kvůli půlročnímu vězení za domácí násilí na bývalé přítelkyni. Na druhou stranu, Cox se věnuje boxu už patnáct let, byl i britským šampionem mezi amatéry.

CHRIS EUBANK JR. (27 let, Velká Británie, 25-1, 19 KO) – Mistr světa IBO

Že je vše nalajnováno na semifinálový souboj turnaje mezi Grovesem a Eubankem Jr., není třeba dlouze vysvětlovat. Pořadatelé je dali do stejného pavouka, byť nevybírali své rivaly po sobě, za Eubanka pak byl na draftu jeho otec. Bijec narozený v Hove je tvrdý, výbušný, dynamický, jeho styl boxu mu ale zabraňuje být rychlejší na nohou a také jeho dvojitý kryt není z nejpevnějších. Zatím se ale může pyšnit odolnou bradou, možná nejtvrdší ze všech účastníků pyramidy v této váze.

AVNI YILDIRIM (25 let, Turecko, 16-0, 10 KO) – Mezinárodní šampion WBC

Že je pro mnohé velkou neznámou i outsiderem potvrzují také oficiální stránky turnaje, které mu v pavouku komolí jméno na Yilidrim. Turecký rváč má ale slušné zkušenosti z amatérského ringu, je tvrdý, silný a výbušný. Typický další produkt kontroverzního promotéra Ahmeta Önera, který se ale nebojí vyjíždět i na půdu soupeře. Skalp Marka Antonia Peribana ve dvanáctikolovém duelu je rozhodně hodně cenný.

CALLUM SMITH (27 let, Velká Británie, 22-0, 17 KO) - Britský šampion

Kvůli WBSS se vzdal i šance boxovat o světový titul WBC. A dle některých expertů je právě on nejnebezpečnějším mužem tohoto pavouka a vítěz turnaje. Vysoký, šikovný, tvrdý a dynamický bijec přezdívaný „Mundo“ zatím prochází profesionální kariérou naprosto suverénně, Eddie Hearn mu staví protivníky přesně tak, jak je potřeba. Z klanu Smithů jednoznačně ten nejtalentovanější, potvrdí to v turnaji o velké peníze a slávu?

ERIK SKOGLUND (26 let, Švédsko, 26-0, 12 KO) – Mezinárodní šampion WBA v polotěžké váze

Soupeřem mu bude neméně nebezpečný Švéd, další zástupce stáje Sauerland. Ten pro změnu kvůli WBSS bude shazovat z polotěžké váhy. Amatérský šampion své země ve všech věkových kategoriích měří 186 cm, přesto je stále o pět čísel menší, než jeho britský soupeř. Půjde každopádně o hodně zajímavý střet dvou podobných stylů a dvou černých koňů turnaje. A jako první již znají termín svého zápasu – dojde k němu nabitou sobotu 16. září v Liverpoolu, tedy na domácí půdě Smitha.

JÜRGEN BRÄHMER (38 let, Německo, 48-3, 35 KO) – Bývalý mistr světa WBA a WBO

Také německý levoruký veterán bude pro tento turnaj shazovat a také on už zná termín souboje se svým protivníkem. S Američanem Robem Brantem se utkají u 2. září na zatím neurčeném místě v Německu.

Brähmer naposledy boxoval loni v říjnu, kdy ztratil titul mistra světa kvůli zranění proti Britu Nathanu Cleverlymu, byť na body vedl 3x 58-56. Momentálně je již mentorem a trenérem krajana Tyrona Zeugeho, sám ale prohlašoval, že ještě chce boxovat. WBSS je ideální k tomu, aby ukázal, že ještě nepatří do starého železa.

ROB BRANT (26 let, USA, 22-0, 15 KO) – Severoamerický šampion WBA

Být Američanem a outsiderem? To není úplně obvyklé. A také v případě Branta je to hodně sporné. Ze střední váhy, ve které se pohybuje si přinese do turnaje dynamiku, výbušnost, prostě typický zámořský styl, se kterým má Brähmer pramalé zkušenosti. A vlastně i ostatní účastníci WBSS. Navíc na rukavicích Branta v amatérském ringu skončili například Marcus Browne či Thomas Williams Jr., tenhle bijec, který začal s boxem v šestnácti letech, v sobě má rozhodně zajímavý potenciál.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze