Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Vémola boxovat chce. Nejdále je v jednáních s Pejsarem, do ringu míří i další bijci MMA

  • Napsal Antonín Vavrda

Vémola vs. PejsarVémola vs. PejsarPRAHA – Tuzemská scéna bojových sportů zažívá pořádné otřesy, a to ještě ani zdaleka není rozjetá naplno. Vedle českých (a uzbeckého) es v UFC totiž tři největší postavy domácí MMA scény míří do ringu: Karlos Vémola, Attila Végh i Patrik Kincl. A to zdaleka nemusí být konečné číslo.

Námluvy s Lukášem Konečným pro letní exhibici sice nevyšly, to ale neznamená, že Karlos Vémola zahálí. Stále touží po zápasech, stále je v tréninkovém tempu. „Kdekoliv a kdykoliv bude galavečer, promotér mě tam může postavit. Jsem připravený, přijde mi, že ostatní to dost podceňují, že kvůli pandemii se nic neděje, zato já jsem v zápasové formě,“ svěřil se v rozsáhlém rozhovoru pro iDnes.cz.

DALŠÍ NOVINKY Z DOMÁCÍHO RINGU:

Ten kromě jiného pilně trénuje v tělocvičně legendy Ondřeje „Spejbla“ Hutníka postoj mimo jiné pod vedením zkušeného Michala Vančury. Proto se nabízí, že by se mohl objevit v boxerském ringu, ostatně jedna taková nabídka už tu byla, před pár týdny. Jenže informační šum jednání mezi Lukášem Konečným a „Terminátorem“ pohřbil.

Jsou tu ale další možnosti. „Dlouhé roky se spekuluje o tom, že budu boxovat. Volají mi Lukáš Konečný, Marpo, Pavel Šour, Václav Pejsar... určitě to jednou vyzkouším. Chtěl bych dokázat, že můj box není tak špatnej. Zároveň si ale stojím za tím, že lidé mají dělat to, co umí. A to je pro mě klec. V boxu bych šel do 'money fightu', museli by mě přeplatit, aby mi to stálo za to,“ přiznal dále s tím, že za podobný střet chce řádově miliony korun.

A především poslední dvě jména jsou více než zajímavá. S Václavem Pejsarem se dva roky zpět „naháněl“ Vémola pro duel v legendární Lucerně 30. prosince. Nakonec z této pecky ale sešlo, dle vyjádření prvního Čecha v UFC kvůli tomu, že mu boxerský zápas v ringu nechtěl povolit promotér XFN Petr Kareš (v té době ještě byl zápasníkem této organizace, Kareš následně tuto informaci potvrdil).

Pejsar vs. KudrjašovPejsar vs. Kudrjašov

Nyní je situace jiná a bijec, který se v prosinci stal otcem dcerky Lili s partnerkou Lelou Ceterovou, má dovolený duel v boxerském ringu. Tak trochu se dá říct, že v něm chce otestovat po loňské prohře s Attilou Véghem operované rameno.

Dle informací Profiboxing.cz je nejdále jednání s manažerkou Pejsara – Ludmilou Ledeckou. Obě strany našly společnou řeč ohledně financí, vše nyní závisí především na rozvolňování omezení pro pořádání sportovních akcí v Česku. Galavečer s vrcholem v podobě exhibice Pejsar – Vémola prostě nikdo pořádat za zavřenými dveřmi nechce. Pokud vše dopadne dobře, k zápasu by mohlo dojít na podzim na (nejspíše) hokejovém stadionu v Plzni.

Ostatně na tomto bodu nyní stojí a padá výše zmíněná premiéra v boxerském ringu také v případě Attily Végha, který k tomuto kroku má taktéž svolení OKTAGON MMA, za který zápasí. „Pumukli“ touží završit jeden velký sportovní příběh pochopitelně na velké a osvícené scéně, což nyní možné není. Také proto je zatím po jeho oznámení na sociálních sítích ticho, což ale ničemu nevadí.

K jeho souboji a také dalšímu představení rapera Marpa v ringu proti neméně zajímavému jménu ze světa MMA má dojít až na začátku příštího roku, a tak je na přípravu a oznámení všeho podstatného času ještě dost.

Už ve čtvrtek 25. června každopádně v Nákupním centru Oaza Kladno navlékne boxerské rukavice třetí top tuzemské jméno z oktagonu – Patrik Kincl. Právě zde se má uskutečnit od 20:00 hodin galavečer bojových sportů MMA/K1 pod hlavičkou organizace MMAsters League. Už z tohoto ohledu je zřejmé, že také v jeho případě nepůjde o oficiální zápas do profesionální rekordu. Ten plánu v kleci na léto v polské organizaci KSW, kde už měl domluvený duel dvakrát, ani jednou zatím nedopadl.

MMAsters galaMMAsters gala

Čistě boxerskou show si o dva dny později užijí fanoušci v Ústí nad Labem, kde plánuje akci Lukáš Konečný. Vrcholem by měl být střet o volný pás šampiona křížové váhy mezi Pejsarem (14-9, 12 KO) a Davidem Vicenou (12-27-2, 8 KO).

Což je další důvod k chvění mezi příznivci rohovnického sportu – Pejsara totiž dle všeho čeká hodně nabité měsíce, v případě, že porazí Vicenu, si na jeho pás bude brousit zuby především Vasil Ducár (8-3-1, 7 KO), je tu ona exhibice s Vémolou a stále ještě se v zákulisí řeší jeho odveta s Rusem Dmitrijem Kudrjašovem (24-3, 23 KO), se kterým loni v prosinci kontroverzně (až ostudně pro pořadatele) prohrál v Krasnojarsku 1-2 na body...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze