Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Velká sláva na Kladně. Pás zde bude hájit šampionka Bytyqi, možná dorazí také Jágr

Konečný a Fabiana Bytyqi po posledním dueluKonečný a Fabiana Bytyqi po posledním dueluPRAHA – Tak už je to oficiální. Na konci měsíce, 30. listopadu se uskuteční galavečer profesionálního boxu v kladenské sportovní hale na Kladně. Start akce je v 18:30 hodin, po 22. hodině pak bude hájit svůj pás šampionky v atomweight Fabiana Bytyqi (14-1, 5 KO). Soupeřka? Velezkušená Mexičanka Ana Arrazolová (28-13-3, 14 KO).

Tohle bude mít grády. Kladenská sportovní hala pro 1500 lidí v areálu s místním aquaparkem je jen coby jsi kamenem dohodil k místními zimáku (ještě blíže je pak atletický ovál). A 30. listopadu přijede na Kladno pražská Sparta, což bude jako vždy extrémně vyhecovaný duel.

DALŠÍ NOVINKY Z ČESKÉ SCÉNY:

Ten má start v 15:00 hodin. A o tři a půl hodiny později startuje Boxing Night. Navíc za lidovku, lístky, které jsou ode dneška v prodeji v síti Ticketportal startují na 90 korunách. „Ideální. Určitě zkusíme oslovit i Jaromíra Jágra, jestli by se nepřišel podívat,“ usmívá se promotér, organizátor a také trenér Lukáš Konečný. Legendární „osmašedesátka“ je známa svojí náklonností k bojovým sportům, sám kickbox i klasický box zkoušela. V rámci letních příprav.

A rozhodně se on i všichni další mají nač těšit.

Celkem deset zápasů. Dva titulové. A řada zajímavých jmen. Kde začít?

Asi u zahraničí. Spolupromotéři z německé formace SES Boxing si přejí obsadit čtyři boxery. Proti nim by měli v ideálním případě nastoupit Češi.

Platí to i pro ukrajince Andreje Ruděnka (32-4, 20 KO), šestatřicetiletého ranaře, který strávil v jednom ringu plný počet vypsaných kol s Lucasem Brownem, Hughiem Furym, Sašou Povětkinem i Agitem Kabayelem. A minimálně prvně dva jmenované zle potrápil.

„Hodně kvalitní borec, širší světová špička. Nechci, aby zahraniční kluci měli snadné duely. Uvidíme, koho se mi jim podaří zajistit. Rozhodně ale nehodlám dopustit, aby měli jasná ratingová políčka. Hodně takových možností jsem už odmítl, takže sám to dělat nehodlám. Pro takové možnosti jsou tu jiné akce,“ slibuje důrazně a přesvědčivě Konečný.

Také pro to ještě nemá připraveného protivníka pro svého chráněnce Tomáše Šálka (10-1, 8 KO). „Oslovení čeští kluci s ním boxovat nechtějí. Koukáme se do Polska, do Afriky. Uvidíme, co z toho nakonec bude,“ přiznal muž, který je stále díky loňskému prosincovému duelu českou profesionální jedničkou.

V ringu ho ale pochopitelně neuvidíme. Chybět ale nebude slovenský lídr ratingu BoxRec.com Robert Rácz (21-2, 19 KO), který v září zaboxoval parádní duel v čečenském Grozném a s domácím Aslambekem Idigovem prohrál jen těsně 0-3 na body.

Jedním ze dvou titulových duelů bude ten mezi Stanislavem Eschnerem (12-13-1, 6 KO) a Markem Andrýskem (3-0, 3 KO), ve kterém půjde o český titul v super střední váze. „Favoritem asi bude Marek, který o ten zápas hodně stál. Možná je šikovnější, ale Standa má větší profesionální zkušenosti, pro které si jezdí i do zahraničí. Teď je bude moct prodat. Je to jen na něm, zda to zvládne psychicky, já mu věřím,“ okomentoval tento duel Konečný.

Ostatně pořád platí, že všech 13 porážek Eschner, který je v očekávání prvního potomka a také má za sebou úspěšné zásnuby, nasbíral v zahraničí. Na domácí půdě má skvělou bilanci 12 výher a jedna jediná remíza.

Podobně úspěšná je doma i Fabiana Bytyqi. První obhajoba pásu na domácí půdě v Ústí proti Mexičance Marii Soledad Vargasové skončila remízou po ne úplně povedeném výkonu. Teď je čas na reparát. Důkazu, že ji zelená sluší.

Promotéři ji ale nešetří. Devětatřicetiletá Ana Arrazolová, další boxerka z největší středoamerické země je možná ještě nebezpečnější než mladá Vargasová. „Přirovnal bych ji k sobě. Už starší, ale zkušená, spousta titulových bitev,“ řekl na konto boxerky z Tlalnepantly trenér české světové šampionky WBC v atomweight.

A lze s ním jen a pouze souhlasit. Arrazolová je osmičkou ratingu WBC v minimuší váze, ve které boxovala naposledy. Celkově má na kontě už 301 kol v profesionálním ringu, ve kterém se pohybuje od roku 2006.

Za tu dobu boxovala o světový pás všech prestižních organizací jedenáctkrát, zvítězila dvakrát, když byla světovou šampionkou v roce 2013. Stále teprve třiadvacetiletá Bytyqi ale na Kladně udělá maximum pro to, aby si tuto bilanci nevylepšila.

A poté nejspíše přijde na řadu odveta s Vargasovou, jedničkou její váhy...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze