Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ve stopách slavného bratra. Marsellos Wilder: Spojuje nás divoká, dominantní krev

Marsellos a Deontay Wilderovi / zdroj foto: Sky SportsMarsellos a Deontay Wilderovi / zdroj foto: Sky SportsPRAHA – Na začátku srpna debutoval v těžké váze, i když v „těžké“... Marsellos Wilder (5-1, 2 KO) vstoupil do ringu proti Nicoyi Clarkemu (2-4) s vahou 91,6 kg. Vyhrál hladce 3-0 na body a pomalu dává zapomenout na nečekanou prohru s Williamem Deetsem z letošního ledna.

Tak trochu třicetiletý Marsellos Wilder přispěl k souboji staršího bratra s Dominikem Breazealem, který letos v květnu trval přesně 137 vteřin. A to hned dvakrát. Byl u toho, když se oba obři chytli v salónku hotelu v americkém Birminghamu po galavečeru konaném v únoru 2017, kde slavili jak šampion WBC, tak Breazeale knockoutové výhry v pátém kole.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Podruhé pak sehrála roli právě tato Marsellosova nečekaná prohra. Wilder pod dohledem slavnějšího bratra dominoval, na body jasně vedl, jenže v závěru posledního čtvrtého kola na chvíli polevil v koncentraci a byl konec, byť se dokázal z těžkého downu postavit zpět na nohy ještě během počítání ringového Ala LoBianca.

Breazeale poslal Deetsovi dárek coby díky a pochopitelně si to nenechal pro sebe. Starší bráška ale nakonec vše srovnal. I s úroky.

„Je pravda, že jsem se nikdy nemusel moc prát. Vždycky to byl můj brácha, kdo bojoval na ulici. I když jsem byl teenager, tak mne nikdo moc nezkoušel, protože všichni věděli, kdo je můj bratr,“ usmívá se nyní s odstupem patnácti let Marsellos Wilder, ten tišší z dvojice bratrů.

A také mladší, o deset centimetrů menší a o něco lehčí. „Byl jsem tak trochu v bublině, protože nejtvrdší chlap ve městě (Tuscaloosa) spal na posteli nade mnou. A je pravda, že mne box dlouho ani nelákal,“ přidává bijec, který začal s tímto sportem až deset let po svém bratrovi. Ten se rozhodl, že si boxem vydělá na živobytí a také na zajištění nemocné dcery, která se mu narodila v jeho devatenácti letech.

Tento příběh je ale dobře znám. Stejně jako to, že dle jejich otce a babičky, kteří byli katolickými kazateli, byl Deontay Wilder „pomazán Bohem“ pro velké skutky.

„Já jsem hrál basketbal, pak se věnoval americkému fotbalu. Získal jsem sportovní stipendium, měl nakročeno do NFL, ale prostě mne ten sport úplně nenadchl,“ vrací se časem do vysokoškolských let. A tak se věnoval dál studiu a také sem tam oblékl rukavice.

Ke své smůle (nebo štěstí), jeho prvním sparingem byl ten s Deontayem. Výsledek. Tvrdá bitka, ve které se ocitl díky obávané pravačce „Bronzového Bombardéra“ na podlaze. Jenže vstal. „A myslím, že tím jsem si získal jeho respekt. Dokázal jsem vstát, i když mne poslal k zemi. Ukázal jsem srdce a odvahu,“ vzpomíná na boxerské začátky Marsellos.

Takže tradiční snaha udělat dojem na sourozence? „Vždycky jsem k němu a otci vzhlížel, přijde mi to přirozené. Ano, bojovali jsem spolu, ale také máme krásné vzpomínky. Jako rodina jsme, si byli hodně blízcí, dlouho jsme s rodiči žili v jednom pokoji. Není těžké ho následovat, ale nechci s ním být porovnáván, jsme oba jiní. Já jsem více technický, přemýšlivý. Ano, máme stejně divokou a dominantní krev, ale v ringu se projevujeme jinak,“ tvrdí na toto téma.

„Dobrý otázka... Myslím, že se mu líbí, že ho Deontay podporuje (byl u jeho debutu i první prohry), stejně tak chce jeho souhlas. Ale nemyslím, že to je ten důvod, proč boxuje. Marsellos má vlastní identitu, vlastní cíle,“ přidal se Jay Deas, dlouholetý trenér a manažer světového šampiona, který pochopitelně zažil v ringu také Marsellose.

Marsellos Wilder v akci / zdroj foto: PBCMarsellos Wilder v akci / zdroj foto: PBC

„Deontay je otevřenější, Marsellos opak. Deontay je vášnivější a hlasitější. Lidé čekají, že Marsellos bude stejný, ale je to jiný typ bojovníka, de facto je hodně mladý, protože v ringu toho ještě moc nezažil, má na kontě sedm amatérských zápasů. Je techničtější, šikovnější, má rád tvrdou dřinu, snaží se kompenzovat své nedostatky s krátkou amatérskou kariérou,“ zhodnotí poté i jeho sportovní kvality.

Jako by snad jeho slova chtěl Marsellos na chvíli vyvrátit, pousměje se a vypálí: „Můžu s tebou boxovat, mohu tě srazit, mám moc, jsem rychlý, silný, atletický. Jsem divoký, skvělý sportovec. Srazil mne k zemi šampion těžké váhy a já vstal. Není nikdo nebezpečnější a tvrdší než Deontay. Čeho bych se měl bát?!“

Odpověď je nasnadě. Třeba chyb, jakou udělat s Deetsem. „Ano, je to tak. Ukázalo mi to, že musíš zůstat soustředěný každou vteřinu zápasu. Celý zápas jsem vyhrával, jenže mi to ukázalo, že není konec, dokud nezazní závěrečný gong. Byla to velká lekce, ale jsem za ni rád. Probudila mne, hodně mi ukázala,“ dodává Marsellos Wilder.

Od té chvíle zatím nezaváhal. Kam až to nakonec dotáhne a v jaké váze? Nejspíše se totiž vrátí zpět do té křížové. A je reálné, že jej kromě jiného fanoušci uvidí na galavečeru konaném 9. listopadu, na kterém bude jeho starší bratr podesáté hájit pás mistra světa, podruhé proti Kubánci Luisi Ortizi (31-1, 26 KO)...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze