Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Válka začala. Ducár: Ten titul nemá žádnou váhu. Pejsar: Dej peníze na stůl a pojď si vzít

  • Napsal Antonín Vavrda

Pejsar vs. DucárPejsar vs. DucárPRAHA – V sobotu večer vybojoval Václav Pejsar (15-9, 13 KO) český titul v křížové váze, když za 65 sekund vyřídil ex-šampiona Davida Vicenu (12-28-2, 8 KO). Reakce na tento střet na sebe nenechala dlouho čekat. Stejně tak nepřekvapilo, od koho přišla. Ano, od Vasila Ducára (8-3-1, 7 KO).

Ta rivalita je celkem zřejmá. Česko má, taktéž celkem tradičně, elitní boxery v křížové váze, která byla v tuzemsku v posledních dekádách vždy velmi silně zastoupena.

VÍCE K TÉMATU:

Václav Pejsar a Vasil Ducár dělají domácího boxu skvělou reklamu po celé Evropě, oba zanechali v posledních měsících silný dojem především v Rusku.

Před změnami v počítání BoxRec.com, encyklopedii světového boxu, byly dokonce v elitní padesátce, potažmo třicítce žebříčku své váhy. Nyní spadly do druhé padesátky, Pejsar paradoxně po sobotním triumfu dokonce za svého rivala.

Ducár je aktuálně číslem 67, Pejsar 72.

Ať, či onak, jde o nezpochybnitelná čísla 1 a 2 českého boxu současnosti. A to i napříč vahami. V Ústí při restartu boxu na domácí scéně dostal šanci bojovat o volný pás mistra republiky Pejsar. Z mnoha důvodů, mimo jiné i pro to, že Ducár byl v té době zraněn. Už při oznámení střetu Pejsar – Vicena jedním dechem promotér a generální sekretář ČUBP Lukáš Konečný říkal, že zápas udělal pro to, aby popíchl konkurenci.

Vicena platí za zkušeného bijce, dokonce měl titul před čtyřmi lety senzačně ve své moci, když doma v Brně zdolal favorizovaného šampiona Radka Linku. Každopádně to nejlepší má už za sebou, Pejsar byl jasným favoritem.

Na druhou stranu, příliš možností pro tento střet ČUBP neměla. Česká trojka Vladimír Řezníček je Pejsarovým týmovým parťákem z Atom Gymu, oba sdílí i trenérský tým. Marek Procházka není typickou křížovou vahou, Miloš Petrášek je taktéž hlavně MMA zápasník, Radek Giessmann je v ratingu už pod Vicenou, Daniel Škovr má za sebou zatím jen jeden profesionální duel a momentálně bojuje o čest a slávu v Undergroundu.

Přesto si Ducár v neděli na výzvu Profiboxing.cz neodpustil popíchnutí směrem k čerstvému šampionovi. „Nemám nic proti bilančním zápasům ani Vencovi, ale tohle je ostuda takto dehonestovat český titul a český box. Ten opasek v tuto chvíli nemá žádnou hodnotu a věřím, že ani Václav z toho nemůže mít žádnou radost. Za mě palec dolů pro úroveň českého titulu,“ napsal třicetiletý bijec na sociální sítě.

„Tenhle opasek nemá žádnou hodnotu? V jiných váhových kategoriích mají titul boxeři, kteří jsou kolem 200. místa na světě! V kříži ho mám, 62. boxer na světě (zatím), takže si myslím, že je pás v těch nejlepších rukou. Vlastně ten opasek má teď v Česku tu největší možnou hodnotu. Nikdo v žádné váze není lépe postaven v ratingu než já. Neměl by hodnotu, kdyby ho měl někdo, kdo je někde hluboko v žebříčku,“ kontroval okamžitě Pejsar.

„Pokud ho někdo chce, třeba ty Vasile, tak já jsem tady, dej prachy na stůl a zkus mi ho vzít. Štěpán Horváth byl někde kolem stovky a boxoval o evropský pás WBO s boxerem, který za dvoustovkou v ratingu. V tomhle směru má tento český pás větší cenu, než měl tehdy ten Horváthův evropský. Nerad bych byl osočován, že já dehonestuji český box. Dělám v tomto sportu vše jak nejlépe umím a nejlépe to jde,“ dodal plzeňský „Vlk“.

Taky už se těšíte, že si to oba vyřeší v ringu tváří v tvář?

Jen tak mimochodem, český titul v křížové váze dokázali v tomto století obhájit pouze tři velká jména – Milan Konečný, Roman Kracík a Luboš Šuda. Jinak pravidelně mění majitele. Jak tomu bude tentokrát?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze