Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Válka ve střední váze. Canelo vs. Jacobs se blíží, de la Hoya se posmívá všem – i GGG

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo Alvarez vs. Daniel JacobsCanelo Alvarez vs. Daniel JacobsPRAHA – Už za šest dní se v jednom ringu potkají dva ze tří aktuálně nejlepších boxerů střední váhy – Mexičan Canelo Alvarez (51-1-2, 35 KO) a Daniel Jacobs (35-2, 29 KO). A napětí v této divizi tak opět začíná pořádně růst...

Už před zhruba dvěma týdny se dvaatřicetiletý Američan nechal slyšet: „Podle mne Canelo nevyhrál ani jeden zápas s Gennadijem Golovkinem (38-1-1, 34 KO).“

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Mimochodem, on sám se s Kazachem také potkal, v březnu roku 2017 mu podlehl v zajímavém souboji 0-3 na body. Také proto je pro duel s Alvarezem, který má s „GGG“ oficiálně bilanci 1 výhra a 1 remíza, outsiderem.

On sám si z toho ale nic moc nedělá. „Porazím Canela. A když bude šance, klidně i před limitem,“ pronesl bijec přezdívaný „Miracle Man“. Jeho promotér Eddie Hearn si myslí, že tento scénář rozhodně není z říše sci-fi. „Pokud se mu povede porazit Canela, bude dle mého v tu chvíli nejlepším boxerem napříč vahami,“ pronesl Brit.

A také hodně blízko odvetě s Golovkinem, porážka ze vzájemného střetu totiž Jacobse silně tíží. A všichni tři navíc mají v zádech streamingového giganta DAZN.

Jako poslední do této „rodiny“ přibyl právě kazašský knockoutér, který se ale zároveň před pár dny rozešel po devítileté spolupráci s koučem Abelem Sanchezem. „Potřebuji se posouvat dál. A proto potřebuji nového trenéra,“ naznačil v tiskové zprávě, čímž ale řádně mexického rodáka naštval. „Jde mu jen o peníze, chamtivost u něj byla silnější než zásadovost,“ kontroval Sanchez.

„Podle mne Golovkin jen hledá omluvu pro porážku s Canelem. A nehledá ji u sebe, ale kolem sebe. Přitom je to snadné, té noci se prostě setkal s lepším boxerem, než byl on. Víte, prostě se z něj stává už více podnikatel. Dříve jsme o něm slyšeli jen jak tvrdě trénuje, jak je loajální ke svému kouči, jak dře. Nyní obrací vydělané dolary a snaží se ušetřit, aby z nich měl co nejvíce. Bojí se. Každopádně proti Canelovi nevypadal už dobře, to je fakt,“ přisadil si Oscar de la Hoya, promotér Alvareze.

Ten sám nevidí problém v tom, aby se oba střetli ještě jednou. Ostatně se neustále mluví o tom, že pokud Alvarez i Golovkin zvládnou své nejbližší duely, pak na podzim stanou proti sobě. Mexické hvězdě se ale do završení trilogie ale příliš nechce.

Respektive se mu nelíbí prohlášení druhé strany o tom, že díky podepsání smlouvy mezi „GGG“ a DAZN jde vlastně o jistou věc.

„Ve své smlouvě s DAZN nemám žádnou klauzuli o tom, že musím s Golovkinem boxovat potřetí. Pokud se stane opět mistrem světa, tak se s ním rád střetu znovu. Ale jinak v tom nevidím příliš smysl,“ pronesl pro mexická média.

„Jeho požadavky nedávají smysl. Já doufám, že s ním budu znovu bojovat a jedno, zda v tu chvíli budu mistrem světa, nebo ne,“ zaznělo od rodáka z Karagandy, který se 8. června utká ve dvanáctikolovém, leč zatím netitulovém souboji s nepříliš známým Kanaďanem Stevem Rollsem (19-0, 10 KO).

Ostatně světové pásy momentálně tak nějak nejsou k mání. Šampionem WBO je Američan Demetrius Andrade (také pod hlavičkou DAZN), o tituly IBF, WBA a WBC si to rozdají právě Alvarez a Jacobs.

„Bude to velmi těžký duel, je to komplexní bojovník, má dobrý pohyb, je vyšší než já, otáčí gardy. Upřímně, vnímám ho coby těžšího soupeře než Golovkina. Nejtěžšího od setkání s Mayweatherem (jediná Alvarezova porážka). Jacobs sice není tak technický a šikovný, to není nikdo, ale Floyd zase neměl jeho sílu, jeho úder. Bude to pro mě těžká noc,“ otočil následně už Alvarez pozornost na svého nejbližšího protivníka.

Zdá se, že se máme ve střední váze nač těšit. A že sobotní střet v lasvegaské T-Mobile Arena bude teprve začátkem velkých věcí ve střední váze...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze