Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Válka pokračuje! Whyte: Wilder je zbabělec a můžu to dokázat. WBC ho stále chrání

Dillian WhyteDillian WhyteLONDÝN – Hodně rázně se opřel do šampiona WBC Deontaye Wildera (42-0-1, 41 KO) prozatímní držitel pásu této federace v těžké váze, Dillian Whyte (27-1, 18 KO). Jak tato „válka“ nakonec dopadne?

Ten příběh se táhne vlastně už tři roky. V prosinci roku 2016 se proti sobě postavili dva britští ranaři – Dillian Whyte a Dereck Chisora. Byla z toho nádherná, dvanáctikolová bitva, ve které byl tím šťastnějším prvně jmenovaný.

2-1 na body opanoval zápas, který byl oficiálním eliminátorem WBC v těžké váze. Tehdejší (i současný) šampion ale dostal po turbulentním roku 2016 (měl boxovat s Rusem Alexem Povětkin, dopingový cirkus s meldoniem ale vše proměnil ve frašku) šanci hájit svůj pás v dobrovolné obhajobě s krajanem Geraldem Washingtonem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A následoval tak trochu zbytečný rematch s vyčichnutým a zlomeným Bermanem Stivernem. To se psal listopadu 2017, kdy Whyte potvrdil svoji pozici povinného vyzývatele ziskem Stříbrného pásu WBC triumfem nad Finem Robertem Heleniem.

Rok 2018? Asi nejparádnější v kariéře Whyte a vlastně jeden z nejlepších od některé z těžkých vah za poslední dekádu:

„The Body Snatcher“ nejprve sestřelil Australana Lucase Browna, ex-šampiona WBA. Poté si ve dvanácti dramatických kolech poradil z počítání s ex-šampionem WBO Josephem Parkerem, aby rok završil jedenáctikolovou parádou s Chisorou.

Ve všech těchto soubojích hájil Whyte pozici povinného vyzývatele. Před každým se řešil jeho souboj s Wilderem. Případně další – zbytečná (?) – eliminace. Nic z toho nevyšlo, „Bronzový bombarďák“ dal nejprve přednost Kubánci Luisi Ortizovi – a byla z toho skvělá záležitost – aby následně remizoval s Tysonem Furym. Ten byl do ratingu WBC vložen poté, co absolvoval rozehřívací duely se Seferem Seferim a Franceskem Pianetou.

I tento zápas oko fanouška nezklamal, především dvanácté dějství se zapsalo velkými písmy do historie boxu. Po 20 měsících si Wilder tento dvojboj zopakuje, Ortize už má za sebou. Za necelé dva týdny jej čeká podruhé také Fury.

A mezitím stihl několik nelichotivých poznámek za velkou louži směrem k Whytemu. „Měl dost šancí, aby se se mnou utkal. Aby se postavil do finální eliminace s Breazealem či Ortizem. Pokaždé ale cuknul,“ tvrdí čtyřiatřicetiletý „Bronzový Bombarďák.“

S tím ale Whyte, který loni v létě zdolal v další napínavé bitvě z downu Kolumbijce Oscara Rivase a stal se prozatímním šampionem WBC. O tuto pozici následně přišel, protože se řešil jeho dopingový nález před tímto soubojem, Britská antidopingová agentura jej ale v prosinci očistila, WBC vrátila zpět jeho status a vítěz duelu Wilder – Fury 2 se s ním musí do února 2021 utkat.

„Wilder se musí začít chovat trochu jinak, WBC musí začít komunikovat, protože jinak začnu zveřejňovat dokumenty, které se tohoto všeho týkají. A ani on, ani federace z toho nevyjdou dobře,“ pohrozil v reakci na slova rivala bijec s jamajskými kořeny.

„Nikdy jsem se žádnému souboji nevyhnul. Přijal jsem Breazealeho, ale WBC ho raději postavilo rovnou proti Wilderovi. Chtěl jsem Furyho, ale situace se opakovala. Tak jak může kecat ty nesmysly? Neměl jsem problém se střetnout ani s Ortizem,“ pokračoval naštvaně Whyte.

„Chci s ním bojovat a on to ví. Nikdo jiný mě nezajímá, jenže on se chová jako zbabělec. Je to nejvíce chráněný a nejubožejší šampion v těžké váze v historii. Porazil jsem více mistrů světa než on. Vyhýbá se mi od roku 2017, od chvíle, kdy raději přijal odvetu se Stivernem, když všichni věděli, jak to dopadne. Naháním ho snad milion let a on si vždycky najde výmluvu,“ dodal Brit.

Dlužno dodat, že minimálně v posledních větách má pravdu. Jeho rekord je z posledních dvou let opravdu daleko výraznější a silnější než ten Wilderův, kde nade všemi ční pouze (první) výhry nad Stivernem s Ortizem. Změní to odveta s Furym?

Mimochodem, i manchesterský obr zhruba v polovině ledna pronesl, že až Wildera porazí, dá šanci i Whytemu, protože ten si titulový střet zaslouží...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze