Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Už zase? Wilder: Bojím se své síly. Bojím se, že pro zábavu jiných někoho v ringu zabiju

  • Napsal Antonín Vavrda

Deontay Wilder / zdroj foto: Boxingscene.comDeontay Wilder / zdroj foto: Boxingscene.comTUSCALOOSA – Američan Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO), toho času šampion WBC v těžké váze, opět promluvil o smrti v ringu. Tentokrát nikoliv v kontextu toho, že chce mít „mrtvolu“ ve svém rekordu, ale že se toho obává.

Pamatujete? Vlastně vícekrát už čtyřiatřicetiletý „Bronzový Bombardér“ pronesl, že by někdy nějakého svého soupeře zabije. Dokonce tímto některých protivníkům vyhrožoval, za což to schytal od novinářů i fanoušků.

DALŠÍ NOVINKY K WILDEROVI:

Tentokrát na toto téma promluvil trochu jinak. Pochopitelněji, byť opět došlo na chvástání a chválení sama sebe.

„V ringu se cítím nekontrolovatelný. Vím, že mám v sobě něco mimořádného. Hodně o tomto přemýšlím,“ pronesl muž, který si to 23. listopadu podruhé v kariéře rozdá s Kubáncem Luisem Ortizem (31-1, 26 KO). A poté pokračoval.

„Vždycky říkám, že riskujeme životy pro třetí osoby – fanoušky, prostě zábavu. Je to jedna z her, kterou coby boxer hraješ. V životě je jedna jistota, univerzální jazyk, a to, že lidé milují knockouty. A v tu chvíli nikdo nepřemýšlí nad následky. Nikdo nechce smrt v ringu, na druhou stranu tohle riziko všechny vzrušuje.“

Další na jeho seznamu, se kterým toto vzrušení bude sdílet bude po Ortizovi britský showman Tyson Fury (29-0-1, 20 KO). Tedy, pokud na jejich únorový duel opravdu dojde. „Ten kluk se se mnou opět nebaví. Ví, že v prvním duelu promeškal tu nejlepší šanci, jak mne porazit. Byl jsem dlouho mimo, pořád ještě tlustý a mimo svoji top formu. Stejně to nedokázal. A moc dobře ví, že mu ubíhá čas, je mu 34, vrchol kariéry má za sebou,“ vzkázal svému rivalovi manchesterský obr.

Toho už za pár dní čeká premiéra ve wrestlingovém ringu proti hvězdě WWE Braunu Strowmanovi. „Budu se tam bavit tak dlouho, jak uznám za vhodné. A až budu vědět, že mne čeká Wilder, tak se začnu připravovat na něj, bude to zábava až ho zase porazím,“ dodal sebevědomě Fury.

Zdá se, že oba se opět dostávají do varu. Ulétne Wilder opětovně se svými výhrůžkami, nebo zůstane rozumný s vědomím posledních čtyř úmrtí v boxerském ringu od poloviny července, které notně otřásly světem tohoto sportu?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze