Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Už je to tu zase, smůla jako pr..! Zápas musel odložit také Kličko

  • Napsal Antonín Vavrda

Příprava Vladimira Klička v Rakousku / zdroj foto: Sports YahooPříprava Vladimira Klička v Rakousku / zdroj foto: Sports YahooHAMBURK – Nejprve padl na konci července britský šlágr mezi Tysonem Furym a Dereckem Chisorou, který byl nakonec přesunut na konec listopadu. Nyní padl také šlágr světový – o absolutní vládu nad těžkou vahou mezi Vladimirem Kličkem (62-3) a Kubratem Pulevem (20-0). Důvod? Natržení svalu v bicepsu prvně jmenovaného.

Oba dva se pilně chystali ve svých kempech. Oba dva byli téměř na konci přípravy, ta ostrá dle zvyklostí končí zhruba 7 až 10 dnů před zápasem. Ten mezi Vladimirem Kličkem a Kubratem Pulevem o tituly mistra světa WBA, WBO a IBF v těžké váze se měl přitom uskutečnit už příští sobotu 6. září.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jenže minulý pátek si ukrajinský obr natrhl sval v bicepsu a pondělní vyšetření ukázala, že potřebuje minimálně měsíční pauzu. Už v té době ale bylo téměř jisté, že Kličko – známý svým puntičkářstvím – do zápasu s bulharským vyzývatelem byť jen s mírným zraněním nepůjde.

"Jsem velice zklamaný, že se duel neuskuteční podle plánu. Jsem ve špičkové formě a mám za sebou skvělou přípravu. Je mi to líto kvůli fanouškům i kvůli mému soupeři Kubratu Pulevovi, který se určitě stejně jako já intenzivně připravoval," uvedl ukrajinský šampion, který momentálně řeší i další osobní záležitosti.

Německá média čile spekulují o těhotenství jeho snoubenky, americké herečky Hayden Panettierové, do Německa se pomalu chystal i jeho „americký stín" Shannon Briggs. U našich západních sousedů si již dělají srandu z toho, že snad bývalý světový šampion stihl včas zrušit plánovaný let, aby mu jej nemusel ještě Kličko proplácet.

Dle Thomase Löfflera, sportovního ředitele společnosti Kličků K2 Promotions, by mělo k souboji dojít na přelomu října a listopadu. Přesný termín bude oznámem ve chvíli, kdy bude jasné, kdy se Kličko bude moct vrátit do tréninku.

Dá se očekávat, že jeho bulharský soupeř – jednička organizace IBF – si tak nebude hledat náhradu v podobě „údržbového zápasu". Tak jak to například minulý víkend učinil Deontay Wilder, který čeká na uzdravení šampiona WBC Bermana Stiverna.

Dlužno připomenout, že ačkoliv se nyní se zrušenými duely roztrhl v supertíze trochu pytel, Vladimir Kličko k tomuto kroku nesahá často. Naposledy se mu to stalo před třemi a půl lety, kdy musel odstoupit ze zápasu s Britem Dereckem Chisorou. V kempu měl tehdy i českou jedničku v těžké váze Ondřeje Pálu. Ostrovní „Del Boy" pak dostal coby kompenzaci možnost boxovat s druhým s ukrajinských bratří Vitalijem a padl 0-3 na body.

VIDEO ZÁBAVY V KEMPU VLADIMIRA KLIČKA JEŠTĚ PŘED OSUDNÝM SPARINGEM

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze