Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Usyk: Boxovat v těžké váze pro mě není problém, naopak to bude pohodlnější

  • Napsal Antonín Vavrda

Alexander Usyk / zdroj foto: reproAlexander Usyk / zdroj foto: reproOXNARD – Už jen necelé tři týdny zbývají do očekávaného debutu Ukrajince Alexandra Usyka (16-0, 12 KO) v těžké váze. V Chicagu se mu postaví podceňovaný surinamský ranař Tyrone Spong (14-0, 13 KO). Jak se na „druhou“ kariéru v profesionálním ringu hvězdný Usyk těší?

V křížové váze dokázal všechno, co bylo potřeba. Jako první boxer v této váze dokázal sjednotit pásy všech čtyř nejprestižnějších federací, ty pak obhájit v parádním duelu s Britem Tonym Bellewem, který předtím dvakrát zkrotit po comebacku toužícího krajana Davida Hayeho.

DALŠÍ NOVINKY K USYKOVI:

Posun do těžké váhy byl jasnou volbou, kterou všichni očekávali. Už v květnu se měl dvaatřicetiletý bijec, který se narodil ve stejný den jako legendární Američan Muhammad Ali, utkat s Kameruncem Carlosem Takamem.

Ze zápasu ale sešlo, jelikož si Usyk poranil levý biceps. Nyní je ale v pořádku a první překážkou v těžké váze pro něj bude o dva roky starší Spong. Bývalý král kickboxerského ringu, který se rozhodl dobýt i ten čistě boxerský.

Pro zámořský trh dokonalý duel, byť bijce žijícího v Miami kde, kdo podceňuje.

„Já nikoliv, každý v těžké váze představuje maximální hrozbu. Na 12. října se opravdu těším. Box mi totiž mimo jiné extrémně chyběl,“ rozpovídal se v jednom z rozhovorů Usyk, který Bellewa porazil loni v listopadu. Mimo zápasový rytmus tak bude v den duelu se Spongem jedenáct měsíců. Nejdéle v profesionální kariéře, kterou nastartoval pro změnu v listopadu roku 2013.

„Miluji box. Mým cílem je dělat svoji práci v tělocvičně, abych mohl všem nadšencům i fanouškům ukázat skvělý box v ringu. Nic více mne nezajímá. Takže nyní tvrdě pracujeme, usmíváme se na sebe, blbneme, ale zároveň všichni v mém kempu jedeme na sto procent. Děláme vše pro to, abych se cítil pohodlně,“ přidává amatérský mistr světa i olympijský šampion.

K pohodě mu přispívá i skutečnost, že nemusí hubnout do křížové váhy (do 90,9 kg). „Je to skvělé, užívám si jídlo, rehabilitace, odpočinek, masáže i trénink. Mám kolem sebe skvělý tým. S vahou není absolutně žádný problémy. V mém tréninku se prakticky nic nezměnilo. Prostě jsem jen začal makat ještě tvrději než dříve,“ neláme si s přesunem o váhu výše hlavu.

Ostatně s tím má zkušenosti už z amatérské kariéry. „Před olympiádou, nebo i mistrovstvím světa, jsme experimentovali a třeba i s vahou lehce před 91 kg jsem boxoval supertíhu, tedy proti klukům i o patnáct kilo těžší. Bylo to cílené. A nešlo jen o mne, mimo komfortní zónu vycházeli i Vasyl Lomačenko, Alexander Gvozdyk a všichni, kteří byli součástí našeho zlatého ukrajinského týmu,“ vysvětluje Usyk.

S jakou vahou tedy nakonec do zápasu se Spongem vstoupí? A v jaké pohodě? To už se brzo dozvíme. A už brzo zjistíme, zda může tento levoruký tanečník reálně ohrozit i ty nejlepší v těžké váze.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze