Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Udělá AJ krok stranou duelu Fury-Usyk? Hearn: Něco takové nepřichází v úvahu

  • Napsal Antonín Vavrda

Rozložení sil v těžké vázeRozložení sil v těžké vázeJak byla v posledních týdnech těžká váha pořádně rozbouřená, tak se nyní lehce uklidnila. Ano, čtyři bojovníci z elitní desítky dle BoxRec.com mají domluvené zápasy, ale ti nejlepší jsou momentálně bez dalších výzev. Oficiálních.

Alexander Usyk (19-0, 13 KO), nově jednička divize dle BoxRec.com. Britské trilo Tyson Fury (31-0-1, 22 KO), Anthony Joshua (24-2, 22 KO) a Dillian Whyte (28-2, 19 KO). A Američan Deontay Wilder (42-2-1, 41 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

O ty všechny je zájem. V jednu chvíli to navíc vypadalo na jasně rozdané karty – šampion WBA, IBF a WBO (Usyk) si to rozdá v jarní odvetě s Joshuou. Mistra světa WBC Furyho pak čeká povinný vyzývatel Whyte. Jenže...

Klauzuli o druhém souboji s ukrajinským fenoménem sice AJ už aktivoval, jenže, že by se jednalo, to zatím tak nevypadá. A Whyte napadl se svými právníky některé kroky WBC spojené se svým právem na pozici povinného vyzývatele, což Mauricia Sulajmana a spol. vedlo k tomu, že ho statusu prozatím zbavili a „Gypsy King“ dostal volnou obhajobu.

Ostatně on sám opakovaně oznámil, že o souboj s Whytem příliš zájem nemá. Že pro něj není dostatečně kvalitní soupeř. Ve svém hledáčku má dvě jména – Usyka coby dalšího šampiona a Joshuu, což je pro Brity momentálně ten největší boxerský zápas ze všech. A nic na tom nemění ani skutečnost, že olympijský šampion z Londýna mezi profíky už dvakrát zaváhal.

A na konci minulého týdne na toto téma mluvil sám dvaatřicetiletý rodák z Watfordu pro IFL TV. „Myslím, že lidé kolem mě moc dobře ví, že mě s podobnými nesmysly nemají vůbec otravovat. Možná někdo za mým týmem přišel, ale oni vědí, že přímo za mnou s tím chodit nemají. Na rovinu, nejde mi o peníze, ale o respekt. Nepotřebuji, aby mě měli lidi rádi, ale chci, aby mě respektovali. A chci se zapsat jako ten, který bojoval s těmi nejlepšími,“ začal své rozjímání.

„Pokud bych toto udělal – kvůli penězům – nevím, zda by to bylo v souladu s mými morálními zásadami. S tím, co zastávám. Ale budu upřímný, chci být známý také díky tomu, že budu jedním z nejchytřejších obchodníků, nechci opakovat chyby Tysona, Holyfielda, Bowea či některých kluků z NFL,“ naznačil, že kdyby nabídka dávala smysl, určitě by o ní uvažoval. Třeba v případě, že by s ní byla spojena smluvní klauzule o tom, že by se utkal s vítězem tohoto duelu.

„Musíte to vzít z mnoha úhlů, ale respekt je pro mě daleko více než peníze. Tím se chci zapsat do historie těžké váhy, stejně jako tím, že budu tím nejchytřejším možným obchodníkem své kariéry. Takže pokud to bude mít z této strany smysl, zvážím to,“ dodal.

O pár dní později pro stejnou televizi promluvil také Joshuův kariérní manažer a promotér Eddie Hearn. „Nemyslím si, že by to přicházelo vůbec v úvahu. Myslím, že v určitém okamžiku by o tom bylo složité nediskutovat, kdyby k tomuto kroku došlo, ale zatím v tom bodě nejsme. Nyní řešíme odvetu mezi AJ a Usykem. Zatím žádná jiná varianta na stole není,“ reagoval šéf Matchroom Boxing.

Také jeho slova se dají vyložit různě. Na jednu stranu Joshuův ústupek nevidí reálně, ale skoro to až zní jako hozená rukavice především pro Top Rank Boxing, který zastupuje Furyho práva v zámoří a který spolupracuje s jeho kontroverzním poradcem Danielem Kinahanem. Je otázka, zda jsou všechny strany tento duel zorganizovat dostatečně rychle.

Fury totiž od WBC dostal jednu volnou obhajobu, tu, se kterou on sám počítá na února a března. A Arum už pro BT Sport jasně řekl, že by jej rád viděl v ringu v roce 2022 hned třikrát. „Já osobně nemám s Whytem problém. Pokud se domluvíme, můžeme spolu bojovat a není k tomu potřeba status povinného obhájce. Vše je nabídce a poptávce. Ale chceme, aby byl Fury co nejvíce aktivní. Není nikdo, komu by se vyhýbal. To už dokázal, jen to musí mít smysl,“ pronesl zkušený promotér.

Tak co, jak situace kolem elitní čtyř těžké váhy dle BoxRec.com nakonec dopadne?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze