Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Tyson Fury: Chci překonat rekord obhajob titulu mistra světa Joa Louise! Mám na to!

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyson FuryTyson FuryMANCHESTER – Britský obr Tyson Fury (25-0, 18 KO) se opět po nějaké době výrazněji připomněl. Dokonce natolik, že se mu věnoval respektovaný deník The Independent, který rozhodně nepatří mezi ostrovní bulvární plátky. Letos třicetiletý boxer totiž prohlásil, že je připravený zlomit rekord legendárního Američana Joa Louise a jeho 25 úspěšných obhajob titulu mistra světa.

Některé deníky uvádějí, že Joe Louis obhájil svůj mistrovský pás 26x (například i anglická wikipedie), oficiální statistiky mluví o 25 úspěšných obhajobách v jedné řadě titulu mistra světa v těžké váze pro rodáka z Detroitu.

VÍCE O TYSONU FURYM:

A právě to je číslo, které nyní zajímá Brita Tysona Furyho, který 28. listopadu 2015 vystavil stopku v cestě za překonáním tohoto rekordu Ukrajinci Vladimiru Kličkovi (pásy IBF a IBO hájil podevatenácté v řadě), když jej v Düsseldorfu senzačně, ovšem naprosto spravedlivě porazil 3-0 na body.

Jenže od té doby kvůli osobním problémům s drogami a dle všeho také bipolární poruchou v ringu nestál. Dostal dvouletou stopku, přišel o britskou boxerskou licenci. Tu má konečně na základě své zdravotní zprávy zpět.

Pod novým koučem Benem Davisonem, který vystřídal jeho strýce Petera, šel do sebe i co se váhy týče, a tak se čeká na jediné: oznámení jeho 26. profesionálního duelu kariéry. Nabízí se termín 23. června, kdy se v londýnské O2 Arena představí Billy Joe Saunders, který bude hájit titul WBO ve střední váze proti krajanovi Martinu Murraymu.

Důvodů je hned několik – promotérem je Frank Warren, který stojí také za kariérou Furyho, v ringu se pak popasují Furyho kamarádi, již zmínění Saunders a Murray. Na druhou stranu, Warren už má galavečer velmi solidně postavený a představí na něm mimo jiné také svoji novou hvězdu těžké váhy Daniela Duboise (7-0, 7 KO).

Furymu ale spekulace pranic nevadí. Naopak. Užívá si, sám je podporuje na sociálních sítích. Tak, jako v úterý. „Právě jsem si stanovil za cíl překonat skvělý rekord obhajob titulu mistra světa Joa Louise (25). Vladimir Kličko byl blízko, než jsem ho zdemoloval. I se třemi duely za rok jsem schopen tento rekord zlomit,“ svěřil se na svém instagramovém účtu 206 centimetrů vysoký pořízek.

Mimo jiné je na videu moc dobře poznat, že ketonová dieta, kterou podstoupil, skutečně nese své ovoce. Pryč je ten 180kilový tlouštík, který ještě loni ukazoval své tukové zásoby v Monte Carlu krajanovi a bývalému soupeři Derecku Chisorovi.

„Je to tvrdá výzva, ale zároveň jsem si před sebe nikdy nepostavil výzvu, kterou jsem poté nezdolal. Je-li toto někdo schopen zvládnout, pak jsem to já,“ přidal Fury, který by v takovém případě musel boxovat do čtyřicítky. A bez jediného zaváhání.

Zda je to reálné a možné, ukáží až následující týdny. Hodně zajímavé ostatně bude už případné jméno jeho prvního protivníka po více jak dvouleté pauze. Fury pak chce ještě do konce tohoto roku stihnout souboj s některým ze současných světových šampionů – Deontayem Wilderem (WBC), Anthonym Joshuou (WBA a IBF), nebo Josephem Parkerem (WBO).

Posledně dva jmenovaní mu tuto vizi případně trochu ulehčují, jelikož si to 31. října rozdají v Cardiffu ve vzájemném střetu o pozici absolutního krále těžké váhy. Pozici, kterou jako poslední držel po výhře nad Kličkem právě Fury.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze