Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Trilogie bude! Alvarez a Golovkin se letos ještě potkají, vše stálo velké peníze

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo vs. GGG / zdroj foto: reproCanelo vs. GGG / zdroj foto: reproPRAHA – Na jednu stranu se neboxuje v ringu, o to rušněji ale je v zákulisí. A o to větší boom mezi šestnácti provazy můžeme očekávat ve chvíli, až pandemie koronaviru pomine a všichni se opět budou moct soustředit na to, co umí nejvíce. Důkazem budiž fakt, že už má být podepsána smlouva na konání třetího duelu mezi Canelem Alvarezem (53-1-2, 36 KO) a Gennadijem Golovkinem (40-1-1, 35 KO).

Jak už jsme vás v minulých dnech informovali, mexická kometa je domluvena na zápase v super střední váze s Britem Billem Joem Saundersem (29-0, 14 KO). Ten se měl uskutečnit 2. května v Las Vegas, ovšem současné dění ve světě znamená, že k němu dojde nejdříve na konci června.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Co ale vyšlo najevo až později – a to díky dobře informovaným zdrojům především ESPN –, je skutečnost, součástí této dohody je také doložka o tom, že se poté Alvarez utká potřetí v kariéře s Kazachem Gennadijem Golovkinem. Ten má ostatně také své povinnosti. Tedy povinnost. Ta se jmenuje Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) a je jeho obhajobou pásu WBO ve váze střední.

Za vším lze hledat tužby vedení DAZN, streamingového gigantu, který platí jak Alvarezem, tak Golovkina. A který oba pod svá křídla přilákal právě s vizí završení jejich trilogie. Té se ale Mexičan společně se svým promotérem Oscarem de la Hoyou zatím úspěšně vyhýbali.

Mimo jiné prohlašovali, že součástí rekordního jedenáctizápasového kontraktu na 365 milionů dolarů nebyla žádná doložka o tom, aby k tomuto zápasu došlo. Při jednání se Saundersem, kterého zastupuje Eddie Hearn z Matchroom Boxing – taktéž spolupracující s DAZN – se ale tato skutečnost změnila. Dle všeho byli jednoduše Alvarez a de la Hoya přitlačeni ke zdi.

Další soupeř, kterého měli vyhlédnutého – opět neporažený Brit Callum Smith (27-0, 19 KO) – je totiž zastupován taktéž Hearnem. A že ten je poradcem DAZN, tj. má k vedení daleko blíže než de la Hoya, není třeba dodávat.

„GGG“ tak dostal od svého promotéra velký dárek a také motivaci do tréninku a k triumfu nad Szeremetou. S tím už se měl utkat, nejprve 29. února, poté 28. března, pokaždé byl ale zápas odložen. Pokaždé kvůli pomalejší rehabilitaci menšího zranění už sedmatřicetiletého Kazacha v tréninku. Posledním známým termínem je 6. června v hale Forum v Inglewoodu. Pokud pochopitelně pominou současná opatření spojená s pandemií koronaviru Covid-19.

A jelikož Alvarez se Saundersem by se měli střetnou nejpozději tři týdny na to, byli by de facto oba rivalové na stejné startovací čáře pro jejich podzimní střet. Střet, který tak moc fanoušky zajímá.

Jejich první dvě setkání – ze září 2017 a 2018 – skončila kontroverzní remízou a poté ještě kontroverznější výhrou mladého Mexičana. Přitom v očích většiny – mezi fanoušky i experty – měla být jejich vzájemná bilance přesně opačná – poprvé měl slavit Golovkin, druhý duel vyzněl remízově.

ESPN se celkově povedlo vytáhnout na světlo světa zajímavé informace z jednání. Původně byl totiž pro Golden Boy Boxing (de la Hoya) prioritou Callum Smith, který se jevil jako snadnější překážka. Jenže ten chtěl moc peněz. A když už ze svých požadavků slevil, tlačil šéf DAZN John Skipper na to, aby se zápas uskutečnil na britských ostrovech. Na to ale mexicko-americká strana přistoupit nechtěla.

A tak vstoupil do hry Saunders, který byl ochotný taktéž obětovat garantované finanční ohodnocení za to, že se bude moct utkat s momentálně nejlukrativnějším boxerem napříč vahami. Dohoda se nakonec uzavřela už 10. března, jenže aktuální dění vše ponechalo mimo oficiální toky.

Mimochodem, DAZN bude fakt, že donutilo Alvareze do trilogie s Golovkinem, něco stát, dle všeho mu bude muset přihodit nějaké ty dolary nad rámec původní dohody.

Ať už dopadne duel Alvarez – Saunders jakkoliv, trilogie #CaneloGGG se uzavře ve střední váze, ve které mají oba otevřený účet z předchozích dvou setkání.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze