Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Thurman: Tohle bude poslední boj Pacquiaa. Pošlu ho za Mayweatherem do důchodu

  • Napsal Antonín Vavrda

Pacquiao vs. Thurman / zdroj foto: Boxingscene.comPacquiao vs. Thurman / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Velterová váha a s ní celý boxerský svět se těší na další trhák. Američan Keith Thurman (29-0, 22 KO) se dočkal svého velkého střetu, když se 20. července v MGM Grand v Las Vegas utká s legendárním Filipíncem Mannym Pacquiaem (61-7-2, 39 KO). Ve hře bude pozice jediného vládce federace WBA v této divizi.

Oba přišli na tiskovou konferenci v New Yorku s tituly jedné organizace. Už čtyřicetiletý Manny Pacquiao je regulérním šampionem WBA od loňského červencového galapředstavení proti Argentinci Lucasi Martinu Matthyssemu, kterého poslal do boxerského důchodu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

O deset let mladší Keith Thurman vlastní status Super-šampiona WBA od vítězného představení proti krajanovi Dannymu Garciovi. Tehdy se psal datum 4. března 2017. Od té doby stihl jeden, jediný duel, v těžké a vyrovnané bitvě porazil letos v lednu Josesita Lopeze 2-0 na body.

A nyní má před sebou živoucí legendu tohoto sportu. „Vím, že jsem proti Lopezovi nepředvedl ideální výkon, ale také jsem předtím neboxoval 22 měsíců. Tohle bude jiný příběh,“ usmíval se Thurman sebevědomě před novináři.

Následně roztočil pořádný slovní kulomet.

Pacquiao vs. Thurman / zdroj foto: Boxingscene.com

Pacquiao vs. Thurman / zdroj foto: Boxingscene.com

„Vždycky jsem chtěl bojovat s velkými jmény tohoto sportu. Chtěl jsem Floyda Mayweathera, chtěl jsem Mannyho Pacquiaa. Floyd je pryč. Pacquiao je zde, chce tuto výzvu, já jsem mu vděčný, že chce sdílet ring se mnou, ale ti, kteří sledují box a rozumí mu, ví, že časy se mění,“ rozjížděl se...

„Věřím, že box přišel do nové éry. Podívejte se na těžkou váhu, Kličkové už jsou také pryč. Král velteru Floyd Mayweather také. Pacquaio je tady, ale také on zmizí. Neměli byste si tento duel nechat ujít, protože to bude poslední zápas jeho kariéry. Pošlu ho za Floydem do důchodu, udělám mu totéž, co on udělal Oscaru de la Hoyovi,“ přitvrdil bijec přezdívaný „One Time“.

Jeho nejbližší rival seděl na svém místě s brýlemi na očích a střídal klidný výraz se svým stále až nevinným úsměvem.

„Jsem v tomto sportu přes dvě desetiletí (24 let), nikdy jsem se nikoho nebál. A nemám důvod se bát ani nyní. Jsem z tohoto zápasu skutečně nadšený,“ prohlásil „Pacman“, který si Thurmana vybral, před novináři.

Pacquiao vs. Thurman / zdroj foto: Boxingscene.com

Pacquiao vs. Thurman / zdroj foto: Boxingscene.com

„Je to ten typ bojovníka, kterého nemůžete nikdy podcenit. Je neporažený, což mi dává obrovskou motivaci do práce. Budu na sobě makat stejně, jako když jsem předtím bojoval s jinými velkými jmény. Na 20. července budu stoprocentně připravený. Bude to vzrušující boj,“ přidal muž, který v kariéře potkal už deset neporažených bijců, prohrál s nimi třikrát.

„Vybral jsem si ho právě proto, že je neporažený. Chci ukázat, že i ve svém věku mohu takové soupeře porážet. Nevadí mi, že jsem outsider, je to další motivace navíc. Víš, dříve jsem byl někdy až příliš lehkovážný, protože jsem byl favoritem. To tentokrát nehrozí. Pro mne je to naopak plus,“ zaznělo z úst bijce, který se stal mistrem světa v osmi vahách.

„Tohle není žádná hra, nejsem Adrien Broner, nemám v úmyslu s ním prohrát. Prohrál sedmkrát, já nikdy neztratil zápas s někým, kdo měl sedm porážek. Nikdy ho netrefil nikdo jako jsem já. Je příliš čitelný, respektuji ho, je živoucí legenda našeho sportu, ale na konci dne budu já ten, kdo bude slavit. Drtivý triumf,“ zakončil svoji slovní bouři Thurman.

A Pacquiao? „Jeho výhrůžky mne neděsí. Inspirují mě. Píšu svůj příběh 40 let. A můj čas v boxu ještě neskončil. Moje cesta bude pokračovat. Nejsem připravený se ohlédnout za svoji kariérou a uzavřít ji!“

Dámy a pánové. Máme se nač těšit!

A už 20. července...

Pacquiao vs. Thurman / zdroj foto: Boxingscene.com

Pacquiao vs. Thurman / zdroj foto: Boxingscene.comPacquiao vs. Thurman / zdroj foto: Boxingscene.com

Pacquiao vs. Thurman / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze