Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Atlas: Mike Tyson se mi omluvil a já ho využil pro charitu. Lituji toho, byla to chyba

  • Napsal Antonín Vavrda

Mike Tyson a Teddy Atlas před sedmi letyMike Tyson a Teddy Atlas před sedmi letyNEW YORK – Jeden příběh za druhým asi bude vycházet nyní ve spojení s comebackem Mika Tysona (50-6, 44 KO), kterého čeká 12. září hodně ostrá exhibice s Royem Jonesem Jr. (66-9, 47 KO). Důkazem budiž nedávný podcast trenéra, analytika a člena Mezinárodní boxerské síně slávy Teddyho Atlase.

Jen málokdo má ve světě boxu takové jméno, jako už třiašedesátiletý Teddy Atlas. Jen málokdo je vnímám tak pozitivně, zapáleně pro tento sport a také jako tak čestná osoba, jako rodák ze Staten Island v New Yorku.

Podobně jako jeho učitel, legendární Cus D'Amato. Jenže ten mladého a dravého Atlase, kterého si chystal coby svého nástupce, vyrazil. Důvod? Konflikt s tehdy patnáctiletým Mikem Tysonem. Ten „srandoval“ s jeho jedenáctiletou neteří a jelikož neměl úplně bezúhonnou pověst, strýčka vše rozzuřilo tak, že si mladého bijce našel, namířil mu k hlavě nabitou zbraň a snažil se ho slovně umravnit (dle některých verzí dokonce vystřelil do vzduchu).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ač se to zdá neuvěřitelné, oba muži spolu přes 30 let nemluvili. Až do srpna 2013, kdy tehdy sedmačtyřicetiletý Tyson pořádal svůj první galavečer coby promotér v Turning Stone Casino ve Veroně, kde byl coby expert televize ESPN také Atlas.

Nejmladší šampion těžké váhy za svým bývalým trenérem, se kterým prožil dva společné roky v jedné tělocvičně, přišel, omluvil se a nabídl mu příměří. Atlas to přijal.

Tyson následně před novináři přiznal, že je to dvanáct dní, co nemá problém s drogami, že dlouhodobě o svých problémech lhal a že ani zdaleka není ze „sraček“ venku. A že právě dochází na sezení anonymních alkoholiků, kde se svěřil o konfliktu s Atlasem, aby mu byla dána rada, zbavit se tohoto stínu na duši.

„Život je krátký, chci se omluvit každému, komu jsem kdy ublížil. Musím to udělat. Pokud chci udělat pokroky ve své léčbě, musím to udělat. Jinak to bude k ničemu,“ pronesl tehdy muž, který se dva roky před setkáním s Atlasem omluvil také Evanderu Holyfieldovi za ostudu při jejich odvetě v roce 1997.

Nyní, po dalších sedmi letech Teddy Atlas přiznal, že ani on není úplně bezúhonný a bezchybný, jak se někdy může zdát. „Druhý den na mě čekal v hale, přišel ke mně a chvíli jsme si povídali, měl ruku na mých zádech, chtěl mi prostě ukázat svoji upřímnost a že to nebyla jen planá slova, akce pro televizi. Vyměnili jsme si telefonní čísla a poprosil mě, abych se mu ozval,“ začal ve své podcastu vyprávění o pokračování jejich setkání už mimo veřejný zájem a zapnuté kamery.

„Zavolal jsem mu. Ale místo toho, aby se jen zeptal, jak se má, tak jsem mu zavolal, abych ho pozval na svůj charitativní banket, který pro mě hodně zajímá. Víte, potřebujete tam celebrity, abyste vybral dost peněz a pomohl potřebným. Jenže to vypadalo tak, jako bych ho využil, jako bych mu tím říkal, hele, dokaž mi svá slova tím, že půjdeš a pomůžeš mi vydělat peníze,“ pokračoval.

„Myslím, že to tak i vnímal a nedivím se mu. Místo toho, abych mu zavolal, pozval na kafe, pokecali jsme si a pak třeba mluvil o tom, co dělám, o této charitě, tak jsem to udělal takto. Myslím, že si zaslouží v tomto případě on omluvu mojí, protože po více jak třiceti letech našel sílu, aby za mnou přišel, upřímně se mi omluvil a já mu při první příležitosti připomněl ty lidi, kteří ho celý život jen využívali, mrzí mě to,“ dodal pokorně Atlas.

Snad už oba muži s omluvami končí a budou nadále fungovat jako jedni z nejrespektovanějších lidí v tomto sportu v současnosti.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze