Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Teddy Atlas má jasno: Kamaru Usman by měl zůstat v kleci. V ringu by neměl šanci

  • Napsal Antonín Vavrda

Teddy Atlas o ambicích Kamaru UsmanaTeddy Atlas o ambicích Kamaru UsmanaJeden z nejrespektovanějších boxerských trenérů a expertů Teddy Atlas se po posledních událostech a prolínání světa boxu a MMA k tomuto tématu také vyjádřil. A více než příkře. Pokud je tedy řeč o šampionovi UFC ve velterové váze Kamaru Usmanovi (20-1, 9 KO).

Čtyřiatřicetiletá nigerijská „Noční můra“ ve slavné lize ještě neprohrála a drtí všechny své soupeře. Jedinou prohru v kleci zaznamenal ještě pod hlavičkou CFA v roce 2013, když jej uškrtil Jose Cacares přezdívaný s ohledem na svoji figuru příznačně „The Fresh Prince of Kendall“.

Od té doby ale udělal Usman obrovský progres. A v posledních letech také v postoji. Z posledních pěti duelů ostatně vyhrál hned tři knockoutovými údery. Díky tomu získal takové sebevědomí, že po posledním triumfu – bodovému v odvetě s Colby Covingtonem – vyzval na zápas Canela Alvareze. „Jsme oba na vrcholu, tohle by byl zápas, který konečně ukázal, jak na tom oba světy jsou. Nemám problém s ním jít do ringu,“ nechal se v listopadu slyšet Nigerijec bojující už pod americkou vlajkou.


DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:


Teddy Atlas, bývalý trenér mimo jiné i Mika Tysona, respektuje Usmanovy výkony v oktagonu, v ringu by dle něj ale neměl šanci. A už vůbec ne proti současné největší boxerské hvězdě. „Má fyzičku, je velmi silný, umí slušně udeřit a má kvalitní útok – i když si tedy myslím, že jeho hlavní přednosti jsou na zemi, nikoliv postoji,“ začal své hodnocení v rozhovoru pro The Schmo.

„Když ho pustíte do ringu s kvalitním nováčkem, nebo béčkovým boxerem, tak dostane bití. Nechci nějak naštvat fanoušky MMA, ale pokud se bavíme o striktně boxerských pravidlech, tak by prostě neměl šanci,“ pokračoval ve své analýze muž, který se právě špičkovými rozbory soupeřů coby expert ESPN v posledních dekádách proslavil.

Ten zároveň lehce překvapil tím, že se ještě vrátil k více jak čtyři roky starému souboji (autor těchto řádků si stále myslí, že spíše exhibičnímu než reálnému) mezi Floydem Mayweatherem a Conorem McGregorem.

Kamaru Usman na UFC 268Kamaru Usman na UFC 268

„Dle mého Conor po čtyřech kolech vedl na body. Možná mě teď budete chtít udusit pekanovým koláčem, který u těchto slov právě jíte, ale já jsem o tom přesvědčený. Byl jsem tam za ESPN, vedle mě seděl velký expert MMA Chael Sonnen a oba jsme se na tom shodli. Skvěle využíval otočeného gardu, dlouhých paží, boxoval na distanci. Ale pochopitelně pak jej Floyd přejel, zlomil, ukázal, kdo je v ringu králem. Ale jen chci na tom ukázat, že styly dělají zápasy.“

Dle Atlase to ale nic nemění na tom, že Usman by neměl v ringu šanci. S průměrnými boxery. A už vůbec ne s těmi špičkovými. Ostatně, kromě Andersona Silvy, který je ale úkazem sám o sobě – a hlavně bývalým skvělým kickboxerem – žádný MMA zápasník dosud v ringu díru do světa neudělal. V případě Tyrona Woodleyho či Bena Askrena šlo spíše o díry hlavami do podlahy ringu poté, co je oba drtivě knockoutoval Youtuber Jake Paul. A to je vše, jen ne průměrný či špičkový boxer.

Je také třeba dodat, že s ohledem na tyto zápasy se už nechal prezident UFC Dana White slyšet, že neexistuje žádná možnost (ani finanční), že by do ringu pustil některou ze svých hvězd, kterou má aktuálně pod smlouvou...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze