Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Talent Hunter končí s Matchroom Boxing: Nechci bojovat za někoho, kdo mě nechce

  • Napsal Antonín Vavrda

Michael Hunter / zdroj foto: Boxingscene.comMichael Hunter / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Americká těžká váha Michael Hunter (18-1-1, 12 KO) už nepatří do formace Matchroom Boxing. Generální ředitel společnosti Frank Smith novinku oznámil v oficiální zprávě, informaci následně potvrdili jak boxer, tak šéf stáje Eddie Hearn.

Žádné okecávačky. „Nenabídli jsme mu prodloužení smlouvy. Je tu spousta bojovníků, spousta řešení a se současnými problémy jsme nabyli dojmu, že nemělo smysl pokračovat po společné cestě. Nemohli bychom mu dát naše elitní boxery těžké váhy,“ řekl Boxingscene.com Hearn.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„To je pravda, nikdy mě nepřijali za svého, byl jsem pro ně spíše nezávislým boxerem, kterého použili, když bylo potřeba. Nechtěli, abych bojoval s jejich nejlepšími boxery, jsem pro boogeyman. Bylo pro mě těžké najít soupeře, protože pro ty nejlepší jsem byl velkým rizikem. Tato skutečnost je pro mě největší odměnou,“ souhlasil se svým bývalým šéfem Hunter.

Dlužno dodat, že nejde o prázdná slova. Michael Hunter II. se v dubnu roku 2017 postavil ve druhé obhajobě pásu WBO v křížové váze hvězdnému Ukrajinci Alexandru Usykovi. Nezaboxoval špatně, ale na favorizovaného soupeře neměl, ve dvanáctém kole už zcela vyčerpán byl dokonce počítán.

Dal si rok pauzy, aby se vrátil už v těžké váze. Na úvod se protrápil k triumfu nad podprůměrným Terrellem Jamalem Woodsem, který platí především za otloukánka nastupujících hvězdiček a talentů. Dlužno dodat, že nepříjemného otloukánka, který dovede sem tam překvapit.

Poté se ale „Bounty“ rozjel. Iago Kiladze padl v pěti kolech, coby náhradník poté přejel africký talent žijící v Británii jménem Martin Bakole, ze stejné pozice o pět týdnů později knockoutoval Alexandra Ustinova. Začala se rodit nová hvězda, která svoji roli potvrdila i proti Fabiu Maldonadovi a následně i proti favorizovanému Sergeji Kuzminovi.

Když loni v prosinci vstupoval do zápasu s jeho ruským krajanem Alexandrem Povětkinem, vypadalo to v prvním kole na prvotřídní senzaci. Ex-mistr světa, kterého mezi profíky dokázali zdolat pouze Vladimir Kličko a Anthony Joshua, přežil úvodní tříminutovku silou vůle, totéž platí i pro další dvě kola. Nakonec se dokázal z nejhoršího dostat, přesto měl dle mnohých prohrát. Nestalo se, duel skončil nerozhodně.

Mimochodem – poslední čtyři zmíněné zápasy už boxoval coby zástupce Matchroom Boxing, přesto ani jeden ze soupeřů nebyl čistě bojovníkem této stáje (s ruskými boxery Hearn pouze spolupracuje skrze miliardáře Andreje Rjabinského). Hunter čekal, že se mu to letos konečně poštěstí. Koronavirová krize ale do jeho plánů hodila vidle. A nyní spolupráce končí úplně. Alespoň tak, jak byla nastavená dosud.

„Hele, nic si z toho nedělám, nic jsme si neslibovali, je to prostě byznys. Nechci bojovat za někoho, kdo mě stejně nechce. Ale nemyslím to nějak zle, nemám vůči Matchroom Boxing zášť, nebo tak něco. Prostě jsem byl moc velké riziko za málo peněz,“ přidal Hunter, který už se zároveň začíná dívat vpřed. Věří, že šanci dostane.

„Myslím, že mám potenciál. Jsem mladý černoch, dobře mluvím, jsem z boxerské rodiny, neustále se zlepšují, myslím, že jsem ve skvělé pozici. Pořád mám ty největší ambice, vím, co ve mně je a nespokojím se s ničím malým, to vám slibuji,“ dodal muž, který je v elitní desítce všech čtyř nejprestižnějších boxerských federací světa a také číslem 8 The Ring Magazine.

Kdo si tento nebezpečný talent vezme pod svá křídla?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze