Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Garcia provokuje na sítích Cejuda, ten zuří. A hádka možná zajistila úplný jiný duel

  • Napsal Antonín Vavrda

Cejudo vs. GarciaLOS ANGELES – Stále teprve jednadvacetiletý Američan Ryan „The Flash“ Garcia (20-0, 17 KO) se během koronavirové pandemie rozhodně nenudil. A v posledních týdnech se pustil do ostré sociální výměny vlastně hned s několika rivaly najednou.

Začalo tak trochu nevinně. V polovině května se Garcia, toho času WBC Silver šampion v lehké váze, zeptal na Twitteru svých fanoušků, zda si myslí, že by byl Henry Cejudo pro něj dobrým soupeřem v boxerském ringu.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. „Vezmu tě do pekla ty hračko Oscara de la Hoyi. Donutím tě pokleknout na koleno ve tvém vlastním sportu. Dano White, dovolte mi ho zničit,“ kontroval muž, který si nechává „skromně“ přezdívaný „Triple C“, jelikož je olympijským šampionem ve volném stylu a králem UFC ve dvou vahách – muší a bantamové.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Teda už bývalým. Třiatřicetiletý bijec s rekordem 18-2 totiž po obhajobě pásu v bantamové váze s Dominickem Cruzem (9. května) oficiálně ukončil kariéru. Následně si střihl wrestlingovou i tréninkovou vsuvku po boku Mika Tysona, ale skutečné boje mu zjevně stále více a více chybí.

Minulý týden totiž pro ESPN pronesl: „Myslím, že Ryan Garcia by byl pro mě tou nejjednodušší výplatou kariéry. Ano, byly by to větší peníze než v UFC, ale také snadněji vydělané. Byly by to snadné prachy, protože nemá za sebou žádné pořádné soupeře.“

Zároveň si neopomněl rýpnout do Seana O'Malleyho, který ho začal na sítích taktéž nahánět. „Jsou oba stejní spratci, co nic nedokázali,“ poznamenal Cejudo, který poukázal na to, že se Garcia předvádí, přitom vlastně není ani světovým šampionem ve svém sportu. A naznačil, že už ho ani příliš nebaví jeho výzvy na Instagramu, kde zkouší proti různým rivalům sílu a rychlost svého úderu.

„Nejdříve pojďme do ringu, dám ti vydělat konečně nějaké peníze, pošlu tě k zemi a pak si to dáme v MMA. Pokud mě porazíš i v kleci, jsi frajer. V opačném případě budeš sračka, pokud to nedovedeš. Pokud mě neutáhneš, nebo nedonutíš vzdát,“ vrátil mu podobně výřečný Garcia, který se strefoval do současných hádek elitních bojovníků UFC s vedením o výplaty a také naznačil, že by měl „Triple C“ dominovat v oktagonu v práci na zemi.

„Nevydrží ani 30 vteřin v jedné kleci se mnou. Ryane, jestli to sleduješ, ozvi se a přestaň se schovávat. Prostě podepiš smlouvu a pojď na to,“ zakončil své vystoupení Cejudo, na což zatím boxerský mladík nereagoval. Dá se totiž říct, že má napilno.

Do konfrontace se Cejudem se totiž vložili další, v čele s Abnerem Maresem a Jorgem Linaresem. Venezuelan, se kterým měl Garcia na jaře bojovat, připomněl, že pokud se chce chráněnec Golden Boy Boxing chovat, jak se chová, měl by nejdříve získat respekt v ringu. Třeba tím, že vybojuje světový titul. Mares se pak vysmál snaze Garcii, který se snaží dostat do ringu vlastně momentálně rentiéra, navíc ještě z jiného sportu.

„Fakt vtipné, že se do toho pouští ten stařeček Mares. Jestli chceš zase zažít prohru v prvním kole, klidně se ozvi. Až se teda vypořádám s Linaresem,“ stihl naložit oběma v jednom příspěvku. Mares si ale jeho poznámky nenechal líbit a dle všeho se tak klidně může stát, že oba uvidíme proti sobě v ringu.

Byť je pravda, že v takovém případě by se muselo pracovat s vahou, přece jen Mares je všechno, jen ne lehká váha. Každopádně přes všechnu aktivitu na sociálních sítích je situace kolem Garcii momentálně taková, že jeho promotéři a také streamingový gigant DAZN zatoužili po jeho střetu s Britem Lukem Campbellem (20-3, 16 KO). A že ten je momentálně více než reálný.

„Hele, je mi to jedno, nakopu do zadku kohokoliv. Jsem nejvíce šokující člověk v boxu. Koho mi postaví, toho knockoutuji,“ dodal Garcia. Tak, jako tak se máme nač těšit.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze