Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Svět uvidí druhou bitvu youtuberů. Už 'naostro' a za balík, byť Arum se jim vysmál

  • Napsal Antonín Vavrda

První duel KSI vs. PaulPrvní duel KSI vs. PaulPRAHA – Už 9. listopadu se v losangeleském Staples Center střetnou v profesionálním boxerském souboji hvězdy Youtube scény – Olajide William Olatunji alias KSI a Logan Paul. Jejich zápas je vypsán na šest kol v křížové váze.

V srpnu 2018 se oba střetli ve vyprodané Manchester Arena v tomto slavném městě v amatérském souboji. Ten skončil poněkud překvapivou remízou, přestože KSI byl v této bitvě lepší. Paul ale mile překvapil, a nakonec mohl mít radost z remízy (2x 57-57 a 58-57 pro KSI) na galavečeru, kde se utkali také jejich mladší sourozenci Deji a Jake Paul (vyhrál druhý jmenovaný TKO v 5. kole).

Co bylo ale důležitější. Oba muži prodali 1,05 PPV skrze Youtube, což bylo nejvyšší číslo v historii této sítě. V nejvyšší bodě sledovanosti se oba dostali na hranici 800 tisíc sledujících, s ohledem na cenu PPV 10 dolarů tak oba dohromady vydělali zhruba 11 milionů dolarů. A to ještě 1,2 milionů lidí sledovalo duel ilegálně.

Celkem slušné číslo, co říkáte? A jelikož bylo od začátku prezentováno, že se uskuteční odveta, která slibuje ještě větší čísla, byla jen otázka času, kdy na ni dojde. A za jakých podmínek. Dlouho byl klid a ticho. Jenže pouze na povrchu.

V zákulisí se intenzivně jednalo. Možností bylo několik. Nakonec po druhém setkání obou sáhlo DAZN a Matchroom Boxing Eddieho Hearna. „Netrápí mě to. Já ani nevím, kdo ti dva kluci jsou. Jestli chtějí lidé platit, že je sledují – a to i v ringu –, je to jejich věc. Pro mne zajímaví coby boxeři opravdu nejsou. Slyším o nich nyní poprvé, je vidět, že jsem prostě už daleko vzdálen od této kultury,“ pousmál se 87letý bard boxerské scény, který se na ni pohybuje už dlouhých 52 let.

„Když jsem viděl první duel, tak jsem se jen ušklíbl, nechápal jsem, proč ti kluci mají boxovat v naplněné aréně pro 20 tisíc lidí,“ přidal se k němu i Hearn. Jenže stále ještě ne čtyřicetiletý britský promotér ukázal velkého obchodníka, který sociální scéně rozumí přece jen více než Arum.

„Jenže ti kluci vyprodali halu, jejich duel si koupilo milion lidí, což je nesmírně důležité pro náš sport. Takže, když jsem dostal možnost, abych se zapojil do jednání, udělal jsem to. Měl jsem ale své požadavky. Chtěl jsem čistě profesionální duel. Chtěl jsem zápas bez helem a 10uncové rukavice. Klasické zdravotní a dopingové testy. Pokud to chceme dělat, udělejme to správně,“ pokračoval Hearn.

Ten totiž věří, že vyprodané Staples Center přiláká další fanoušky k tomuto sportu. Také proto už na tento galavečer připsal bývalého šampiona WBO ve střední váze Billa Joa Saunderse (28-0, 13 KO), pro kterého to bude první duel pod Matchroom Boxing, a také neporažený talent lehké váhy Devina Haneyho (22-0, 14 KO, o víkendu ho čeká duel se Zaurem Abdullajevem).

„Už se nemohu dočkat. V prvním duelu jsem nebojoval dobře, přesto jsem byl lepší a mohl vyhrát. Tentokrát to bude jiné, bude to mít sakra těžké, protože ho nebude chránit helma, ani větší rukavice. Takže mu hrozí, že ho knockoutuji. A já ho knockoutuji, to mi věřte,“ usmíval se pětadvacetiletý KSI, kterého na Youtube sleduje na 20,3 milionů lidí.

„Jsem nadšený, že dostanu šanci ho zbít. Chci poděkovat DAZN, že mi dali platformu, kde to budu moct dokázat. Před prvním duelem jsem trénoval tři měsíce, zatímco on během toho, že se snaží stát i raperem, trénoval každý den. Teď to bude jiné, konečně dostanu to, co si zasloužím. Ten den rozpráším jeho ego, tentokrát to nebude na rozhodčích, to se nebojte,“ kontroval o rok mladší Američan, kterého na stejné síti následuje 19,7 milionů lidí.

14. září je do Los Angeles naplánovaná první tisková konference. Máme se nač těšit. A jen tak mimochodem...

Je to stejný den, co v Las Vegas budou bojovat Tyson Fury a Otto Wallin. Náhoda?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze