Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Stará láska nerezaví. Kličko a Fury se do sebe pustili kvůli Usykovi a dopingu

  • Napsal Antonín Vavrda

Koláž citace Klička a Furyho / zdroj: DAZNKoláž citace Klička a Furyho / zdroj: DAZNDlouho se mezi nimi nic nedělo, ale po nějaké době se ukrajinská legenda Vladimir Kličko (64-5, 53 KO) připomněla, když se pustila do prostořekého Brita Tysona Furyho (31-0-1, 22 KO). Ten totiž obvinil z braní podpůrných látek jeho krajana a chráněnce Alexandra Usyka (19-0, 13 KO).

Britský obr Tyson Fury, šampion WBC a The Ring v těžké váze, se nejspíše zase jednou při tréninku nudil, a tak si pustil na sociálních sítích pusu na špacír. Cíl? Krajan Anthony Joshua (24-2, 22 KO) a jeho přemožitel, držitel titulů WBA, IBF a WBO Alexander Usyk.


DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:


„Víte, čemu opravdu nemohu pořád uvěřit? Že AJ šel a vrátil Ukrajině všechny ty pásy v těžké váze poté, co jsem je tvrdě vysvobodil z jejich spárů. Ty velká, zbytečná flákači,“ začal své video, ve kterém připomíná, že to byl v roce 2015 on, kdo ukončil Kličkovu desetiletou neporazitelnost a nadvládu nad těžkou vahou.

Jenže o pásy následně vinou svých osobních problémů přišel a ty se uvolnily. Postupně, včetně vítězného souboje s Kličkem, je získal do svého vlastnictví právě Joshua, který o ně ale nejprve přišel v roce 2019 senzační prohrou s Andym Ruizem, aby se je v odvetě vzal zpět, a loni v září znovu. Tentokrát právě v souboji s Usykem.

„Nechal jsi malého nasypaného chlapa, aby se vydal ze střední váhy a vzal ti všechny pásy,“ pokračoval ve svém rýpání. A opět měl pravdu, Usyk skutečně začínal v amatérech coby střední váha, dokonce v této divizi prohrál před patnácti lety s Američanem Shawnem Porterem.

„Ale bude to chtít opravdového britského bombardéra značky Lancester (známý to těžký britský bombardér 2. světové války), něco jako jsem já, aby přišel a zbavil toho zbytečného prcka plného steroidů těch pásů a vrátil je opět zpět do Británie. Upřímně, klidně mi je rovnou přines, dám si je do své (prosklené) vitríny k těm ostatním,“ přidal ostře.

A právě slova o dopingu Usyka, který navíc nikdy neměl problém tohoto ražení, namíchla Klička. Ten je Usykovým mentorem, ochráncem, stále navíc platí, že za ním stojí i skrze svojí manažerskou stáj K2 Promotions.

„Tysone Fury, žije ve svém skleněném domě a někdo ti už musí vzít tvé cennosti. Není to tak dávno před naším zápasem, kdy jsi měl SKUTEČNĚ pozitivní test. Každý si to může vygooglit, není to tak těžké. Zachovej si trochu důstojnosti #UsykChampion #Ukraine #Hypocrite,“ kontroval dnes už pětačtyřicetiletý ex-šampion těžké váhy.

Také on má pravdu. Fury neprošel dopingovým testem před duelem s Christianem Hammerem, který souboji s Kličkem předcházel. A o čemž UKAD (Britská antidopingová kancelář) a britská boxerská federace pomlčely. Případ poté vyšuměl vlastně do ztracena ve chvíli, kdy se Fury ponořil do depresí, které řešil alkoholem a kokainem, takže o pásy, a hlavně licenci stejně přišel (na chvíli také ukončil kariéru).

„Vladimirem, škoda, že tím někým nemůžeš být ty, protože jsi mi v našem souboji nedokázal za dvanáct kol zasadit jediný pořádný úder ty břídile. A teď tě už odnes čas dědečku. Ani dohromady s Usykem byste mě nikdy nemohli porazit,“ reagoval bleskově Fury, aby poté v dalším videu, kdy natočil kameru na své pásy dodal:

„Vladimire, ty máš tu drzost se ozývat? Po tolika letech? Nikdy jsi mi nebyl schopen dát ránu, sebral jsem ti všechny pásy. Podívej, tyhle tituly kdysi patřily tobě, slabochu. Teď jsou moje ty zbytečný břídile, sni dál.“

Co na to AJ a Usyk? Nic. Oba v posledních hodinách mlčeli a raději se soustředili na své výzvy, která je stejné – odveta, která by se měla uskutečnit na britské půdě na přelomu března a dubna...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze