Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Srovnání tří králů napříč vahami: Loma statisticky o fous lepší než Inoue i Crawford

  • Napsal Profiboxing.cz

Vasil Lomačenko / zdroj foto: Boxingscene.comVasil Lomačenko / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Po delší době opět vytáhl prestižní web Boxingscene.com zajímavé statistické srovnání hvězdných boxerů. Tentokrát si vybrali redaktoři lídry ratingu P4P (napříč vahami) – Ukrajince Vasila Lomačenka (13-1, 10 KO), Japonce Naoyu Inoueho (18-0, 16 KO) a Američana Terence Crawforda (35-0, 26 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Všechny tři srovnala v deseti měřených statistikách a následně obodovala. A to jednoduše – vítěz statistiky dostal 3 body, druhý dva body, třetí bod.

U Lomačenka a Crawforda pak CompuBox dodal čísla třinácti jejich duelů, v případě Inoueho pak čtrnácti.

A které statistiky se měřily?

První bylo +/-, což je rozdíl mezi procentem trefených (celkem) a inkasovaných (celkem) úderů. Následuje průměr trefených úderů na kolo, průměr úderů (celkem) na kolo, procento trefených, průměr úderů přední rukou, průměr tzv. „power punches“, procento „power punches“, procento trefených úderů na kolo od soupeře, procento trefených „power punches“ na kolo od soupeře a průměr trefených úderů soupeře na kolo.

A jak srovnání dopadlo? Asi nepřekvapí, že všech byla tato trojice výrazně lepší než celkový průměr ze všech zápasů, které má CompuBox ve statistice.

Těsně pak celkově zvítězil Lomačenko, následovaný Inouem, třetí pak skončil Crawford. Dlužno ale dodat, že mnohdy opravdu rozhodovaly desetiny. Ostatně, přesvědčit se můžete na obrázcích níže...

Srovnání - celkem / zdroj foto: Boxingscene.comSrovnání - celkem / zdroj foto: Boxingscene.com

Srovnání - první část / zdroj foto: Boxingscene.comSrovnání - první část / zdroj foto: Boxingscene.com

Srovnání - druhá část / zdroj foto: Boxingscene.comSrovnání - druhá část / zdroj foto: Boxingscene.com

Srovnání - třetí část / zdroj foto: Boxingscene.comSrovnání - třetí část / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze