Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Spustili #MayMac prolínání boxu a MMA? Bellew chce do UFC, Miocic pak Joshuu

  • Napsal Antonín Vavrda

Miocic vs. JoshuaMiocic vs. JoshuaPRAHA – Ať už si myslíte o souboji mezi Floydem Mayweatherem a Conorem McGregorem cokoliv, oba muži rozjeli zajímavé námluvy a prolínání obou sportů.

Nejznámější zástupce současného světa smíšeného bojového umění a nejúspěšnější boxer posledních dvou dekád se 26. srpna utkali dle boxerských pravidel mezi šestnácti provazy. Drtivou výhru v „suchém triku“ slavil celkem předvídatelně zástupce boxu – Floyd Mayweather.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A prezident UFC Dana White následně rezolutně prohlásil: „Bylo to poprvé a naposledy. Tohle dávalo (finanční) smysl. Nikoho jiného pod smlouvou v UFC ale už do ringu nepustím.“

Jenže říkejte toto bojovníkům, fanouškům a expertům.

Už dlouho před tímto duelem požádal o boxerskou licenci věčný McGregorův stín Nate Diaz. Ten Diaz, který to s ním má 1-1 na zápasy a se kterým by se měl na podzim utkat potřetí (v kleci), byť jej vyzývá šampion pérové váhy Max Holloway a na UFC 216 (7. října) se dostane do oběhu také prozatímní verze jeho pásu šampiona lehké váhy, když si to o něj rozdají Tony Ferguson a Kevin Lee.

OČIMA AUTORA ČLÁNKU

Osobně si myslím, že mezi všemi bojovníky, kteří jsou v článku zmínění, jde jen o vzájemné škádlení a tak trochu provokování (zkoušení) fanoušků. Pokud by ale měl dávat některý z těchto duelů smysl i po sportovní stránce, pak ten mezi Bellewem a Bispingem.

Obrovská rivalita mezi jejich rodnými městy, oboustranná vyzrálost a hlavně obrovská nečitelnost šampiona WBC v křížové váze dává tomuto souboji rozhodně šmrnc. Jistě, sebevědomá slova „Bombera“ je třeba brát s obrovskou rezervou, je ale pravda, že Bellew není typickým boxerem, je to spíše rváč z ulice, který i v ringu používá občas techniky na hraně pravidel.

Špičkový zemař z něj už nikdy nebude, kickboxerskou průpravu ale za sebou má, pokud by se naučil obranu proti stržení, mohli bychom sledovat zajímavý souboj. Že i kopy a ruce mohou za jistých okolností v oktagonu stačit, ostatně dokazuje dlouhodobě Američanka Holly Holmová. Na druhou stranu, i jistý Luboš Šuda zjistil, že když se jednou z kickboxerského vlaku vystoupí, jen těžko se do něj opět nasedá...

Diaz je nyní často spojován s Paulem Malignaggim, vyhoštěným to sparingpartnerem McGregora, jejichž kontroverzní tréninkové souboje získaly na po Irově představení proti Mayweatherovi nový rozměr. Nejen proto, že mnozí nevěří oficiálně předkládané verzi o dominanci hvězdy UFC.

Jsou tu ale další. „Dana White, znáte mě, moje rodina je v MMA, byť chvíli. Chci do UFC, cinkněte mi. Klidně mu řekněte, ať se ozve.“

Tato slova patří Američanovi André Bertovi (31-5, 24 KO), který byl před dvěma lety posledním boxerským protivníkem Mayweathera a padl s ním hladce 0-3 na body. Jenže zatímco třiatřicetiletý bývalý dvojnásobný mistr světa velterové váhy se věnuje od dětství čistě jen boxu, jeho dva sourozenci – o rok starší bratr Edson i osmadvacetiletá sestra Revelina – zápasí v kleci. Edson v Bellatoru, Revelina v CFA.

„Nechci být jen účastníkem UFC, chci se stát šampionem. Chci být prvním mužem, který byl mistrem světa v boxu i v kleci. Nikdo takový tady ještě nebyl. A nikdy tak dobrý, jako já,“ zaznělo v Bertově výzvě skrze sociální sítě.

Není ale jediný, kdo je ochotný vyměnit boxerský ring za oktagon. Byť nejspíše jen na jeden souboj. Brit Tony Bellew (29-2-1, 19 KO) se v posledních letech doslova vyžívá v různých výzvách. Letos v březnu šokoval výhrou při svém debutu v těžké váze nad krajanem Davidem Hayem, během léta pořádal námluvy s neporaženým králem polotěžké váhy Andrem Wardem (32-0, 16 KO).

No a aby toho nebylo málo, v posledních dnech si vyměnil několik tweetů s krajanem Michaelem Bispingem, šampionem UFC ve střední váze, což v oktagonu znamená limit do 84 kg. Ten by neměl být pro bývalého bijce polotěžké váhy (do 78,6 kg) problém. „U něj si nemůžete být jisti ničím. Bavili jsme se o tom, vtipkoval, ale naše povídání zakončil jasně a důrazně: myslím to vážně, Eddie,“ prozradil zámořským médiím Eddie Hearn.

Bellewův promotér byl za velkou louží na zmíněném galavečeru #MayMac podporovat svého dalšího chráněnce Nathana Cleverlyho, který v jednom z předzápasů prohrál svůj titul mistra světa WBA v polotěžké divizi se Švédem Badouem Jackem, ale pochopitelně také projednávat další a další souboje.

„Pokud by se mnou šel Bisping do ringu, za čtyři minuty by spal. Pokud se utkáme v kleci, uškrtím ho za dvě a půl minuty. Určitě by se mě pokoušel dostat na zem, ale moje obrana proti stržením je naprosto fantastická. Poradil bych si s ním a uškrtil ho, nemá šanci,“ prohlásil sebevědomě liverpoolský rváč.

Bellew vs. BispingBellew vs. Bisping

Jen tak pro zajímavost – Bisping, kterého čeká 4. listopadu šlágr s vracející se legendou Georgesem St. Pierrem, pochází z Manchesteru. Jak velká rivalita mezi oběma městy panuje, není třeba dodávat.

A to nejlepší na závěr? Na střet dvou světů je lákán také další Hearnův chráněnec – král těžké váhy Anthony Joshua (19-0, 19 KO). Toho vyzval současný král supertíhy v UFC – Američan s chorvatskými kořeny Stipe Miocic, který má za sebou i velmi kvalitní boxerskou minulost.

„Pojďme světu ukázat, kdo tím nejhrozivějším bojovníkem na této planetě,“ vzkázal Miocic svému případnému rivalovi, který se nechal vyfotit při tréninku jeho posledního soupeře, Brazilce Juniora dos Santose. „Vím, že bych neměl v kleci šanci, je to o dlouhodobém tréninku, na zemi by se mnou byl rychlý konec,“ pronesl před dvěma týdny střízlivě Joshua.

Zda se skutečně dočkáme střetů obou světů v rámci soubojů elitních bijců, nebo jde jen o momentálně mediální závan způsobený duelem #MayMac, to nám nejspíše ukážou až příští týdny či spíše měsíce.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze