Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Sportovním boháčům vládne fotbal. Boxeři se ale neztratili, v Top 100 je jich hned pět!

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo Alvarez / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo Alvarez / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Celkem pět boxerů se dostalo mezi 100 nejlépe placených sportovců planety dle respektovaného časopisu Forbes, který tento seznam vytváří už téměř třicet let. Na prvním místě pak je poprvé v kariéře argentinský míčový kouzelník Lionel Messi.

Trochu zajímavostí na úvod. Nejlepší stovka sportovních pracháčů se dostala nad hranici 25 milionů dolarů, které vydělala v období mezi červnem 2018 až 2019. V žebříčku je hned deset sportů a své zástupce má dohromady 25 zemí světa.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jen s tou tolik v posledních měsících až nesmyslně propagovanou genderovou vyvážeností to není úplně ono (snad se toho nějací chytrolíni nechytí a nebudou chtít tuto skutečnost změnit). Ve zveřejněném žebříčku je pouze jedna žena, tenisová legenda Serena Williamsová. Té patří s výdělkem 29,2 milionů dolarů (4,2 miliony tenisem, 25 milionů od sponzorů a z dalších aktivit) celkově 63. místo.

Na druhou stranu, sedmatřicetiletá Američanka právě tímto rozdělením peněz ukazuje svoji sílu na trhu. Její výdělek v kolonce ostatní dá stěží dohromady šestice bojovníků (pět boxerů a jeden zástupce MMA), celkově třetí Brazilec Neymar pak je na tom jen o pět milionů lépe než Williamsová.

Zajímavostí budiž také další skutečnosti. Jednatřicetiletý Messi je po celkově druhém rivalovi, Portugalci Cristianu Ronaldovi, teprve druhou fotbalovou jedničkou tohoto žebříčku a celkově osmou v historii od roku 1990. Nejvíce primátů má legendární golfista Tiger Woods (letos 11.), který byl na první příčce hned dvanáctkrát.

A přestože Messiho výdělek není ani poloviční proti tomu Američana Floyda Mayweathera (127 ku 285 milionům), který opanoval žebříček loni, celkem čtyři miliardy dolarů, které letošní stovka sportovních boháčů vydělala, je o pět procent více než loni.

Mohou za to i zmínění bojovníci, byť Ir Conor McGregor si oproti poslednímu vydání seznamu pohoršil, se 47 miliony dolarů klesl až na 21. místo. Zároveň z fighterů vydělal nejvíce mimo klec (ring) suverénně nejvíce, což ukazuje na jeho marketingovou sílu. Třicetiletý Ir inkasuje pět milionů ročně od značky Reebok, zároveň za poslední rok prodal na 200 tisíc kusů své whiskey značky Proper No. Twelve.

Mezi boxery ukázal největší mediální dosah Brit Anthony Joshua, který se dělí o celkové třinácté místo s krajanem Lewisem Hamiltonem (pilot formule 1), což z nich dělá nejvýše postavené ostrovní sportovce v žebříčku. Bývalý šampion organizací WBA, IBF a WBO v zádech již na dvanáct sponzorů včetně například značky Under Armour.

Ani to ale Joshuovi nestačilo, novou boxerskou jedničkou (celkově je 4.) Mexičan Canelo Alvarez, který těží z největší smlouvy v historii sportu, když loni podepsal streamingové společnosti za 365 milionů dolarů za 11 zápasů. Za první dva pak inkasoval minimálně 50 milionů dolarů.

Za Alvarezem s Joshuou je velká mezera 44 míst, když 56. příčka patří neporaženému americkému knockoutérovi Deontayi Wilderovi, který za poslední dva duely zinkasoval celkem 30 milionů dolarů. Jen 500 tisíc pak činí jeho další příjmy.

V poslední desítce elitní stovky se pak nacházejí veteráni Manny Pacquiao, který loni odešel od Top Ranku do projektu Premier Boxing Champions, a Gennadij Golovkin. Ten na jaře podepsal šestizápasovou smlouvu na více než 100 milionů dolarů za šest duelů s DAZN.

POŘADÍ BOXERŮ:

4. Canelo ALVAREZ (28 let, Mexiko) – 94 milionů dolarů (92 milionů boxem + 2 miliony ostatní příjmy).

12.-13. Anthony JOSHUA (29 let, V. Británie) – 55 milionů dolarů (45+10).

56. Deontay WILDER (33 let, USA) – 30,5 milionů dolarů (30+0,5).

92. Manny PACQUIAO (40 let, Filipíny) – 26 milionů dolarů (24+2).

95. Gennadij GOLOVKIN (37 let, Kazachstán) – 25,5 milionů dolarů (23+2,5).

POŘADÍ ZÁPASNÍKŮ MMA:

21. Conor MCGREGOR (30 let, Irsko) – 47 milionů dolarů (32+15), který za prohru s Chabibem Nurmagomedovem dostal základní výdělek 3 miliony dolarů, z rekordních 2,4 prodaných PPV pak dalších necelých 30.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze