Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Spence: Budu ho ničit a pak sundám. Porter spáruje s obry Andradem a Benavidezem

  • Napsal Antonín Vavrda

Spence vs. PorterSpence vs. PorterNEW YORK – Už 28. září si to rozdají o pásy WBC a IBF ve velterové váze před kamerami FOX Sports Američané Errol Spence Jr. (25-0, 21 KO) a Shawn Porter (30-2-1, 17 KO). A oba se na tento střet řádně připravují.

Pouze Terence Crawford a legendární Manny Pacquiao narušují jejich nadvládu nad velterovou vahou. Tedy alespoň dle BoxRec.com.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V sobotu 28. září si to Spence a Porter rozdají o dva tituly a také o šanci druhého jmenovaného případně vyzvat. A to už je hodně velká motivace. Dle všeho se ale oba obejdou i bez ní.

„Už mám v hlavě to, jak Shawna ztrestám a vybojuji velkolepý knockout. Nemá nic, čím by mne mohl zastavit. To je moje mentalita pro 28. září. Jsem pořádně nažhavený a připravený s ním bojovat. Tvrdě bojovat,“ usmívá se Spence, neporažený devětadvacetiletý bijec a šampion IBF.

„Zničím ho mentálně i psychicky. Budu ho trestat. Budu ho bít. Nemá proti mně žádnou účinnou zbraň. Všichni víme, jakým stylem boxuje. A to je přesně to, co potřebuji. Měl štěstí proti Garciovi i Ugasovi, proti mně ho ale mít nebude. I když je větší, nebojím se ho, nemám důvod. Bude to tvrdý knockout, uvidíte,“ pokračoval muž, který naposledy porazil dalšího hvězdného zámořského bijce Mikeyho Garciu, který kvůli vzájemnému duelu přeskočil dvě váhové divize.

Neuspěl a nyní na Spenceho čeká vlastně pro změnu větší protivník. Jednatřicetiletý Porter totiž i v amatérech boxoval střední váhu (do 75 kg, velterová v profi je do 66,7 kg) a také spáruje s výrazně těžšími protivníky. Naposledy si to rozdával v ringu s Američanem s mexickými kořeny Davidem Benavidezem.

Tvrdý knockoutér se pohybuje v super střední váze do 76,5 kg, ovšem mimo zápasy často váží až k devadesáti kilogramům. „Bylo to zajímavé boxovat s někým tak velkým a silným. Zkoušet ho tlačit, být agresivní, pracovat správně na nohou. Proti Spencemu musím být připravený na hodně způsobů boje,“ vysvětloval tuto zkušenost boxer přezdívaný „Showtime“.

V dalších dvou týdnech ho čekají pro změnu sparingy s krajanem Demetriem Andradem, šampionem WBO ve střední váze. „Jsme, jak vzdálení bratři, nabídl mi pomoct a já jsem moc rád, že mi pomůže a že máme před sebou dva týdny sparingů. Je to přesně to, co potřebuji,“ usmíval se Porter při myšlenkách na věci příští.

Andrade je sice také vyšší než Spence, ale není o tolik těžší mimo zápasy jako například Benavidez. A předně, je to otočený gard podobně jako příští Porterho protivník. „Tohle je životní zápas, na který chci být skvěle připravený. A také budu. Vše, co děláme, má svůj smysl. Boxování s většími chlapy mi dává sebedůvěru, kterou potřebuji. Vím, že když zvládnu sparingy s nimi, nemůže mne Spence ohrozit,“ dodal šampion WBC.

Ať už dojde na slova jednoho, či druhého z rivalů, rozhodně se máme nač těšit.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze